3 IETEIKUMI, KĀ TIKT VAĻĀ NO KNIŠĻIEM JŪSU MĀJĀS

Lasīt rakstu


3 IETEIKUMI, KĀ TIKT VAĻĀ NO KNIŠĻIEM JŪSU MĀJĀS

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 16. augustā

3 IETEIKUMI, KĀ TIKT VAĻĀ NO KNIŠĻIEM JŪSU MĀJĀS

Žurki, peļi, vabuļi – ārrrrrāāā!


Visādi kukaiņi, knišļi, mušiņas, odi, dunduri - tie ir mazi, kaitinoši, vairumā spārnaini un visnotaļ neatlaidīgi lidonīši, kuri vairojas ātri un diskrēti. Šī iemesla dēļ, tos uzmeklēt pašiem ir teju vai mistērija. Tie drīzāk atradīs jūs, pirms būsiet paspējuši acis pamirkšķināt! Šī ziņa jau pati par sevi ir gana slikta, bet neuztraucieties, mums ir arī labā.

Tātad, labā ziņa ir tā, ka, lai arī cik kaitinoši šie knišļi nebūtu, tie, kurus pamanāt savos mājokļos, visticamāk, ir nekaitīgi. Bet kā panākt, lai tie pazūd no kurienes nākuši? Turpinājumā 3 ar pus ieteikumi, kā tikt vaļā no knišļiem!

  • Šoreiz labāk, lai ir sausāk!

Mitra augsne daudziem kaitēkļiem ir gluži kā naktstauriņiem spuldzes. Ja augsne jūsu dzīvesvietā (tas droši vien vairāk attieksies uz privātmājām) vai ap to mēdz būt pārāk mitra, starp laistīšanas reizēm, ļaujiet tai mazliet vairāk pažūt. Tā, iespējams, izdosies atturēt knišļus un citus kaitēkļus no pārāk bieža apciemojuma.

Ja jums ir telpaugi (gan jau, ka ir, vai ne?) pārliecinieties, ka tie netiek pārlaistīti, jo arī tas var radīt līdzīgu efektu. Jūs negribat, lai tā kļūtu par vissezonas barošanās un vairošanās kūrortu visādiem knišļiem un citiem kaitēkļiem.

Āāāā, un vēl kas! Ja telpaugi ir jūsu problēmas avots, nekrītiet izmisumā, bet mēģiniet cīnīties ar problēmu jau pašā saknē! Nogaliniet visus kāpurus, ierokoties augsnē aptuveni 5 cm dziļumā un tad, hops, pagriežam augsnes virskārtu otrādi. Tagad tik galvenais nelaistīt! Ļaujiet augsnei izžūt, palīdzot kāpuriem nomirt dabīgā nāvē. Visbeidzot, uzberiet saujiņu smilšu uz augsnes. Tas atturēs visādus mošķus tur sadēt jaunas oliņas.

  • Uzstādiet kukaiņu gaismas slazdu!

Lai atbaidītu knišļus, gaismas slazdus varat uzstādīt kā iekšpusē, tā ārpusē. Iekštelpu slazdi palīdzēs kontrolēt knišļu un citu traucējošo kaitēkļu populācijas pārvaldāmā līmenī. Ārējie slazdi var palīdzēt atturēt knišļus no iekļūšanas iekšpusē, taču to izstarotajai gaismai jābūt spilgtākai, salīdzinājumā ar to gaismu, ko mazie razbainieki var redzēt jūsu mājās.

  • Veiciet attīrīšanu!

Knišļus un tiem līdzīgos piesaista trūdošas, organiskas vielas un materiāli. Vienalga vai tā būtu iepriekšminētā, mitrā augsne podiņos, vai, piemēram, dažādas nogulsnes notekcaurulēs, vai tikpat labi, trūdoša pārtika komposta tvertnē - ja vēlaties atrisināt problēmu, šis moments ir jānovērš!

Nepārlaistiet augsni (draudzīgs atgādinājums), iztīriet notekcaurules ar kārtīgu padomju laika birsti (nu labi, derēs arī kas modernāks), kā arī pārliecinieties, lai kompostam paredzētais muserņiks ir kārtīgi aiztaisīts ciet.

Pat, šķietami, necaurlaidīga caurule, kas izraisa kaut vai minimālu pelējumu vai koksnes puvi, var nodrošināt lieliskus apstākļus kaitēkļu burziņam. Ja nevarat atrast šo kukaiņu reivu, bet zināt, ka tam noteikti kaut kur ir jābūt, padomājiet kārtīgi par to, kur tad tas perēklis atrodas. Kas meklē, tas atrod!

  • Ja nu kas - sauc palīgā!

Neatkarīgi no tā, ar kādiem knišļiem vai kaitēkļiem jums ir darīšana, vislabāk problēmu iespējams novērst koncentrējoties uz sanitāriju. Tiklīdz kaitēkļu barības avots vai to vairošanās vieta ir iztīrīta, šai neražai vajadzētu būt atrisinātai.

Ja nu tomēr esat izmēģinājuši visus iespējamos kaitēkļu apkarošanas paņēmienus, bet šaize joprojām pastāv, iespējams, ir īstais brīdis piezvanīt speciālistam, kas ar to nodarbojas profesionāli. Bet nu – mēs ceram, ka jums ar visu izdosies tikt galā pašiem!  

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO