5 GRANDIOZĀKIE mūzikas festivāli pasaulē

Lasīt rakstu


5 GRANDIOZĀKIE mūzikas festivāli pasaulē

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 22. jūnijā

5 GRANDIOZĀKIE mūzikas festivāli pasaulē

Lēkā it kā grīda būtu karsta… k-k-k-karsta!


Pozitīvām enerģijām “uzlādēts” pūlis dejo un dzied līdzi iemīļotām dziesmām. Kājas gurst, bet prāts ir emociju varā. Nemanot aizrit stundas un jau lec saule. Tūkstošiem cilvēku izjūt tādu pašu pacilātību kā jūs. Mūzika gluži kā magnēts sasaista jūs visus kopā. Pazīstama aina? Tāds ir mūzikas spēks. Un tieši šāda ir unikāla mūzikas festivāla pieredze.

Protams, labākie mūzikas festivāli pasaulē ne vienmēr ir tie lielākie. Visu izšķir slāpes. Slāpes pēc kvalitatīvas mūzikas, lieliskas atmosfēras un neaizmirstamām atmiņām. Par godu vasaras ballīšu sezonai, esam uzskaitījuši 5 grandiozākos festivālus pasaulē.   

  • “Donauinselfest” (Austrija)

Vīne jau izsenis bijusi mājvieta tādiem mūzikas ģēnijiem kā Mocarts, tādēļ nav pārsteigums, ka jau daudzus gadus tajā iemājojis lielākais brīvdabas festivāls pasaulē. Šī vieta ik gadu pulcē vairāk kā 3 miljonus apmeklētāju. Jāpiebilst, ka festivāls vienmēr ir bez maksas. Vai nav lieliski, ko?

Ar vairāk nekā 100 grupu un solo mākslinieku piedalīšanos, uz 11 festivāla skatuvēm dzirdama krāšņa un daudzveidīga mūzika visām gaumēm. Gadu gaitā tur uzstājušās tādas zvaigznes kā Scorpions, Bonija Tailere, Billijs Aidols, Pols van Daiks, Šons Pols u.c.

  • “Mawazine” (Maroka)

Jā… Āfrikāņi prot ballēties! Marokas “Mawazine” festivāls tam ir brīnišķīgs apliecinājums. Tā ikgadējais apmeklētāju skaits ir vairāk nekā 2 miljoni ballētāju. Ar savu klātbūtni festivāla fanus pagodinājuši vesels lērums superzvaigžņu. Mēs pat nezinām ar ko lai sāk? Rihanna, Vitnija Hjūstone, Maroon 5, Bruno Marss, Eltons Džons, Deep Purple un Džastins Timberleiks ir tikai daži no spožākajiem vārdiem, kurus nosaukt.

Marokas kultūras un mākslas svinības, 2008. gadā aizsāka karaļa Muhameda IV personīgais sekretārs, un tās joprojām ir vērienīgs un neatsverams pienesums Āfrikas mūzikas dzīvē.  

  • “Coachella” (ASV)

Šis ir, iespējams, šī brīža slavenākais mūzikas festivāls pasaulē. Un ne tikai – “Coachella” ir arī viens no ienesīgākajiem. 2017. gadā tika nopelnīti  vairāk kā 116 miljoni dolāru. Iespaidīgi! Stilistiski, tas tiek uzskatīts par alternatīvās un inde mūzikas festivālu, taču tajā savu vietu atraduši arī komerciālāku žanru pārstāvji. Uz šī festivāla skatuves kāpuši Coldplay, Pols Makartnijs, Lady Gaga, Red Hot Chilli Peppers, Prinss, Eminems u.c.

“Coachella”, nenoliedzami, atbilst mega festivāla statusam! Ja jūsu mīļākā popzvaigzne tur neuzstājas – pastāv liela iespējamība, ka tā vienkārši atpūšas starp pasākuma apmeklētājiem.

  • Rock In Rio (Brazīlija)

Dienvidamerikas lielākais mūzikas festivāls var dižoties ar spožumu, glamūru un brīvību. Burtiski! Tā organizatori nebaidās tikt “piesieti” vienai vietai - gados, kad Rio pilsēta ieķer “kafijas pauzīti”, festivāla zvaigznes un tā apmeklētāji lustējas Madridē vai Lisabonā. Gribat zināt, kuri pasaules grandi tur uzstājušies? Kā nu ne! Saraksts ir ne mazāk skops, kā iepriekš – Metallica, Keitija Perija, Queen, Guns’n’Roses, Stings, Mailija Sairusa, Foo Fighters, Džastins Bībers, Dreiks, Dua Lipa, Bon Jovi, Britnija Spīrsa, The Rolling Stones un…. ok, ok - ir skaidrs, kādēļ festivāls atradis vietu šajā sarakstā.

  • Sziget (Ungārija)

Budapešta. Šī festivāla saknes meklējamas studentu nemieros un politiskajos apvērsumos. Lai nu kā, šodien tas ir viens no lielākajiem mūzikas festivāliem Eiropā, un, noteikti, arī pasaulē. Uz turieni savu mūziku izpildīt braukuši Oasis, Deivids Bovijs, Korn, The Pet Shop Boys, Radiohead, Snoop Dogg, Eds Šīrans u.c.

Nedēļu garais vasaras festivāls piesaista ne vien milzīgu ungāru pūli, bet arī melomānus no visas plašās pasaules.  

Līdzīgi raksti