5 nākotnes PROFESIJAS, kurām būs liela vērtība

Lasīt rakstu


5 nākotnes PROFESIJAS, kurām būs liela vērtība

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 09. februārī

5 nākotnes PROFESIJAS, kurām būs liela vērtība

Sākam apgūt nepieciešamās iemaņas!


Vēl nesenā pagātnē liela daļa cilvēku neticēja, ka modernās tehnoloģijas un to attīstība varētu būtiski ietekmēt mūsu ikdienu un darbu. Tomēr realitāte ir izrādījusies labvēlīga tiem, kas laikus spēja pārkvalificēties, lai varētu veikt profesionālo darbu, kuru nevarētu apdraudēt tehnoloģiju straujā attīstība.

Mēs dzīvojam pasaulē, kurā roboti arvien lielākā apjomā aizstāj cilvēku darbaspēku, kurā moderni risinājumi kļūst par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu un tehnoloģijas, kas bija pielīdzināmas zinātniskajai fantastikai ir kļuvušas par realitāti. Kā tam pielāgoties? Ņemt vērā nākotnes profesiju perspektīvas un apgūt zināšanas, kas ļautu veiksmīgi iekļauties nākotnes darba vidē.

Lūk, piecas nākotnes profesijas, kurām būs liela vērtība!

Algoritmu Auditors

Modernā tehnoloģiju pasaule - viss, kas norisinās interneta vidē un ir saistīts ar dažādām aplikācijām, pašos pamatos balstās uz neko citu, kā milzīga apjoma dažādu algoritmu. Un lai tiktu nodrošināta to arvien precīzāka darbība, attiecīgie algoritmi kļūst arvien sarežģītāki.

Vienlaikus, tas noved pie jaunām problēmām. Piemēram, algoritms, kas sākotnēji izstrādāts kādas programmatūras darbībai Eiropā, tā darbību paplašinot, var kļūt diskriminējošs pret kādu cilvēku grupu. Tāpat nereti nākas saskarties ar situācijām, kad dažādu algoritmu darbība neatbilst atsevišķu valstu likumdošanai.

Līdz ar to nepieciešams veikt dažādu algoritmu auditu, lai panāktu to vienlīdzīgu darbību ne tikai dažādos reģionos, bet arī dažādu cilvēku grupu starpā.

Virtuālās Realitātes Dizaineris

Lai gan sākotnēji virtuālā realitāte tika izstrādāta vienkāršas izklaides nolūkos, jau ilgu laiku arvien vairāk uzņēmumu visā pasaulē tajā saskata lielu potenciālu, to ieviešot cilvēku dzīves ikdienā.

Tas liecina, ka vismaz daļēji, tuvākā vai tālākā nākotnē virtuālā realitāte kļūs par kaut ko pavisam pašsaprotamu un noteikti ietekmēs cilvēku savstarpējo saskarsmi.

Tomēr, lai tas piepildītos, nepieciešams uzbūvēt un attīstīt cilvēku vēlmēm atbilstošu virtuālo pasauli. Tieši tāpēc būtiskas iespējas pavērsies tiem, kas būs spējīgi radīt tādu virtuālo vidi, kas spēj tās lietotājiem piedāvāt kaut ko ievērojami labāku par realitāti.

Virtuālās Realitātes Dizaineru darbs nav vienkāršas datorspēles stila vides izstrāde. Tā vietā nepieciešams radīt pasauli, kas ir “labāka” par realitāti, tomēr tai vienlaikus ir jāšķiet reālai. Proti, jārada sajūta, ka apkārt notiekošais ir patiess. Kas nozīmē, ka virtuālajai realitātei ir jāspēj pilnībā apmuļķot cilvēka smadzenes.

Attālinātā Darba Veicinātājs

Ne reizi vien esam dzirdējuši viedokli, ka pāreja uz attālinātu darbu nav tikai īslaicīgs process. Gluži pretēji, sākotnēji neizbēgamais, covid-19 krīzes veicinātais risinājums ir šeit uz palikšanu. Aizvadīto divu gadu laikā kompānijas visā pasaulē ir spējušas veiksmīgi pielāgoties attālinātam darbam. Vēl jo vairāk, daudzās nozarēs tas ir kļuvis par absolūtu standartu, pierādot to, ka šāda pieeja darbam var izrādīties efektīvāka par darbu biroja vidē.

Nozaru speciālisti un kompāniju vadītāji arvien biežāk atzīst, ka vismaz daļēji, darbs no mājām kļūs par normu.

Tomēr jāņem vērā, ka lielākoties, attālināts darbs arvien sagādā dažādas problēmas. Un lai veiksmīgi turpinātu pielāgoties šādam darba stilam, attiecīgās problēmas arvien nāksies risināt.

Šeit būtisku lomu ieņems Attālinātā Darba Veicinātāji. Profesionāļi, kas strādās kopā ar dažādām organizācijām, lai pilnveidotu un attīstītu visus organizācijas darba procesus, pielāgojot tos digitālajai videi un to norisei bez tieša darbinieku kontakta.

Cilvēku - Robotu Sadarbības Menedžeris

Netrūkst tādu darbavietu, kurās jau pašlaik roboti ir spējuši aizvietot cilvēkus, veicot vienkāršas, atkārtotas darbības un nodrošinot ievērojami augstāku darba efektivitāti. Un pateicoties tehnoloģiju attīstībai varam rēķināties, ka arvien pieaugs to nozaru skaits, kurās roboti spēs aizstāt vai darboties līdzās cilvēkiem.

Tomēr robotu un cilvēku spēja veiksmīgi sastrādāties var radīt zināmas problēmas. Tieši tāpēc par nozīmīgu nākotnes profesiju kļūs Cilvēku – Robotu Sadarbības Menedžeris.

Attiecīgā darba uzdevums?

Parūpēties par to, ka visa savstarpējā sadarbība starp cilvēkiem un robotiem norit veiksmīgi, izslēdzot jebkādas problēmas un optimizējot uzdevumus, ko nepieciešams veikt, lai nodrošinātu maksimāli augstu darba efektivitāti. Īpaši liela nozīme tam ir tāpēc, ka pilnīgi visos iespējamajos darba uzdevumos roboti nespēs pilnībā aizvietot cilvēkus. Līdz ar to pieaugoša nozīme būs veiksmīgai sadarbībai.

Robotētikas Izstrādātājs

Turpinot par robotiem, svarīgi ņemt vērā, ka laika gaitā tie kļūs par kaut ko daudz vairāk, nekā vienkāršām mašīnām, kas izpilda konkrētas, iepriekš ieprogrammētas darbības. Un tas būs iespējams pateicoties mākslīgā intelekta attīstībai.

Atsevišķos gadījumos par to varam pārliecināties jau tagad. Mākslīgais intelekts jau pašlaik tiek izmantots, lai pilnībā aizstādu cilvēka iesaisti dažādu procesu norisē.

Šādai mākslīgā intelekta attīstībai turpinoties varam būt droši, ka tas kļūs par neatņemamu robotu izstrādes sastāvdaļu. Kas savukārt nozīmē, ka roboti spēs pieņemt patstāvīgus lēmumus.

Un tieši tas satrauc lielu daļu cilvēku!

Robotētikas Izstrādāju darbs būtu veicināt mākslīgā intelekta attīstību tādā virzienā, lai roboti “iemācītos” dzīvot un darboties līdzās cilvēkiem un viens otram. Citiem vārdiem sakot, lai tiktu nodrošināti maksimāli augsta robotu darbības efektivitāte, vienlaikus garantējot to, ka roboti nenostāsies pret cilvēkiem un spēs ievērot vispārpieņemtas ētikas normas.

Vai esi gatavs šādai nākotnei un būsi spējīgs pielāgoties modernai darba videi? Iespējams ir pēdējai laiks domāt par to, kā apgūt jaunas zināšanas, lai varētu kļūt par nākotnes profesionāli.

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO