9 soļi līdz lieliskai KOMUNIKĀCIJAI

Lasīt rakstu


9 soļi līdz lieliskai KOMUNIKĀCIJAI

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 14. martā

9 soļi līdz lieliskai KOMUNIKĀCIJAI

Vai Tu esi labs sarunu biedrs?


Runāšana - viena no pirmajām lietām, ko iemācāmies darīt, šī ir prasme, ko svarīgi attīstīt visas dzīves garumā. Tas ir pamats savstarpējai sapratnei. Ceļš uz panākumiem gan personīgajā, gan profesionālajā jomā ir bruģēts ar sarunām. Ne velti saka, ka laba komunikācija ir tilts starp apjukumu un skaidrību. Zemāk 9 ieteikumi, lai spētu veidot vieglāku komunikāciju.

SMAIDI

Cilvēki, kas smaida no psiholoģijas viedokļa, šķiet, pievilcīgāki. Smaids atbruņo sarunu biedru zemapziņas līmenī, sniedzot labu garastāvokli un pozitīvas emocijas. Neliels humors un asprātība var lauzt pat visbiezāko ledu. Tas ir īpaši svarīgi, ja esi saviesīgā pasākumā, kurā visiem ir vienādi mērķi un notiek daudz sarunu.

UZDOD JAUTĀJUMUS

Ja vēlies, lai cilvēki Tevi atcerās kā labu sarunu biedru, tad uzdod viņiem interesantus jautājumus un uzmanīgi klausies sniegtajās atbildēs. Tas dos Tev iespēju iegūt draugus.

ESI PATIESS

Pat visdrošākie cilvēki var kļūt nervozi, kad viņiem pirmajiem jāiepazīstina ar sevi un jāuzsāk saruna ar svešinieku. Nekaunies atzīt, ka jūties neērti. Sirsnība bieži palīdz iekarot cilvēkus. Dalies informācijā par sevi, neieslīgsti visās savas dzīvs detaļās, bet esi atklāts. Pārliecinies, ka Tava runa neizklausās tā, it kā tā būtu rakstīta pēc scenārija. Runā ar aizrautību un pārliecību.

ATCERIES SARUNU BIEDRA VĀRDU

Zvanot vai sarunājoties aci pret aci uzrunā sarunu biedru vārdā. Tādējādi saruna tiek personalizēta, jo cilvēkam šķiet, ka esi uz viņu koncentrējies. Turklāt, tas liek viņam justies kā personībai un tas vienmēr ir patīkami.

KLAUSIES

Runāšana sudrabs, klusēšana zelts! Lielākā kļūda, ko pieļaujam komunicējot ir tāda, ka mēs mēdzam klausīties, lai atbildētu, taču svarīgi iemācīties klausīties, lai sadzirdētu!

Tā ir ļoti noderīga prasme, lai saprastu un atrastu kopīgu valodu ar citiem cilvēkiem. Esi uzmanīgs, atceries vārdus un informāciju, ko Tev sniedz. Nepārtrauc sarunu, lai iestarpinātu savu sakāmo, koncentrējies uz sarunu, atmetot visu pārējo, tostarp viedtālruni. Nedari vairākas lietas vienlaikus.

SPOGUĻO

Neverbālā komunikācija. Cilvēki, kuri nodibinājuši savstarpēju saikni, atspoguļo viens otra ķermeņa žestus. Iepazīstoties vai mēģinot uzlabot komunikāciju, šo saruna biedra spoguļošanu iespējams izmantot savā labā. Cita cilvēka ķermeņa valodas atdarināšana veicina savstarpēju saikni. Satiekoties ar kādu, neuzkrītoši atspoguļo viņa žestus, lai izveidotu drošības sajūtu.

ESI IECIETĪGS

Katram cilvēkam ir sava personīgā un unikālā pieredze. Pat ja persona izskatās, domā un uzvedas citādāk nekā Tu, iemācies to pieņemt. Mēs visi esam atšķirīgi, to pieņemot dzīve kļūst tikai interesantāka un sniedz mums iespēju mācīties vienam no otra.

ATCERIES PAR MANIERĒM

Daudzi cilvēki uzskata, ka pieklājība un labas manieres ir novecojušas. Nav taisnība! Labas manieres vienmēr ir veids, kā parādīt savu cieņu pret citiem.

ATRODI KOPĪGO

Tas ir lieliski, ja Tev un sarunu biedram ir kopīgas intereses, par kurām var veidot sarunas. Un nav svarīgi, vai tas ir saistīts ar darbu, vai tā ir savstarpēja mīlestība pret picu vai aizraušanās ar kādu populāru seriālu. Tas strādā abos virzienos, kopīgu valodu iespējams atrast gan tad, ja abiem sarunu biedriem ne-patīk ziema, gan tad, ja abiem patīk vasara. Šādas mazas nianses, kas palīdzēs justies kā savējam, iespējams atrast ar jebkuru.

Pārtrauc baidīties no saziņas ar cilvēkiem. Vieglāk pateikt kā izdarīt, piekrītu, taču tas ir tā vērts. Tava dzīve kļūs interesantāka un bagātāka.. Par jēgpilnām un vērtīgām sarunām!

Līdzīgi raksti