Eksotiski augļi un dārzeņi, kurus iespējams audzēt Latvijā

Lasīt rakstu


Eksotiski augļi un dārzeņi, kurus iespējams audzēt Latvijā

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2024. gada 01. jūlijā

Eksotiski augļi un dārzeņi, kurus iespējams audzēt Latvijā

Uzzini par TomTato!


Savos dārzos esam ieraduši redzēt klasiskās ābeles, jāņogu un upeņu krūmus, ķiršus un citus Latvijai raksturīgus augļus, ogas un dārzeņus. Tikmēr dažādus eksotiskākus augļus un dārzeņus, galvenokārt, iegādājamies veikalā, importētus no siltajām zemēm.

Tomēr izrādās, ka Latvijas klimats ir gluži piemērots, lai arī šeit audzētu dažādus eksotiskus un neierastus augļus un dārzeņus.

Arbūzs

Saldi un sulīgi arbūzi, kas nākuši no siltajām zemēm ir neatņemama vasaras delikatese, ko laiku pa laikam labprāt nobauda ikviens. Tomēr pat tik unikālam auglim kā arbūzam nebūt nav jābūt importētam no siltākiem pasaules reģioniem.

Latvijā arbūzus mājas apstākļos veiksmīgi ir izaudzējuši ne tikai individuāli dārzkopības entuziasti, bet arī nelielas saimniecības, kurām izdevies iegūt tādu ražu, lai varētu piedāvāt tos pārdošanai.

Palūkojoties uz arbūzu lauku, cilvēkiem varētu rasties zināmas asociācijas ar ķirbjiem, jo to augšanas veids ir ļoti līdzīgs.

Avokado

Avokado ir viens no augļiem, kura audzēšanai nebūs nepieciešams pat dārzs. To var izdarīt mājas apstākļos un viss, kas ir nepieciešams ir avokado sēkla, kas slēpjas cietajā, brūnajā augļa kauliņā, ko ierasti izmetam atkritumos.

Pirms sēkla tiek ievietota augsnē, to nepieciešams izdiedzēt. To jātur līdz pusei iemērktu ūdenī, siltā un saulainā vietā, ik pēc 3 līdz 4 dienām ūdeni nomainot. Kad parādās pirmie dzinumi, tas ir gatavs pārvietošanai uz augsni. Pilnīgi piemērots būs vienkāršs puķu pods.

TomTato

Taisnības labad jāsaka, ka ne tomāti, ne kartupeļi nav uzskatāmi par ļoti eksotiskiem. Tomēr kā ar augu, kas vienlaikus dod gan tomātus, gan kartupeļus?

Īpaši izstrādātā TomTato šķirne ir unikāla tieši ar to! No tās vienlaikus veidosies gan saldi ķiršu tomāti, gan kartupeļi. 

TomTato ir vislabāk piemērots augšanai dārza augsnē vai siltumnīcā, tomēr pie saldiem ķiršu tomātiem un dažiem kartupeļiem tikt būs iespējams arī to audzējot mājas atstākļos puķu podā uz balkona vai uz terases.

SPĒLĒT KAZINO