“EL GORDO” – SPĀŅU ZIEMASSVĒTKU LOTERIJA

Lasīt rakstu


“EL GORDO” – SPĀŅU ZIEMASSVĒTKU LOTERIJA

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 01. septembrī

“EL GORDO” – SPĀŅU ZIEMASSVĒTKU LOTERIJA

Traka nauda!


Ziemassvētku tradīcijas vairumā pasaules valstu ir līdzīgas, taču nereti svētku svinēšanas un gaidīšanas paradumos vērojamas zināmas atšķirības. Spānijā viena no galvenajām šāda veida unikālajām tradīcijām ir viņu nacionālā Ziemassvētku loterija “El Gordo” (tulkojumā – “Resnais”).

Ja decembra mēnesī, atrodoties Spānijā, izdzirdat ļaudis pieminām “El Gordo”, tad ziniet – neviens nevienu neapsaukā! Viņi vienkārši sajūsminās par tuvojošos notikumu - gada populārāko loterijas izlozi valstī. Precizējot - kad spāņi piemin “El Gordo”, viņi atsaucas uz "galveno balvu", jeb džekpotu. Šodien mēs pastāstīsim par vienu no pasaulē visilgāk pastāvošajām loterijām, tās vēsturi un citiem interesantiem faktiem!

Ieskats vēsturē

Neraugoties uz jautrību, ko slavenā loterija izraisa mūsdienās, tās pirmsākumi mālējami nedaudz drūmākos toņos. Pirmo Ziemassvētku loteriju, 1812. gadā, Kadisā, izsludināja valdība, un tās mērķis bija sekojošs - piesaistīt naudu Spānijas karaspēkam, kas cīnījās pret Napoleonu.

Tolaik viena loterijas biļete mūsdienu valūtā atbilstu nieka 6 centiem, bet galvenā balva nedaudz virs 50 eiro. Mūsdienās vidējais spānis katru gadu loterijā iztērē apmēram 66 eiro. Pats “El Gordo”, protams, arī ir palielinājies. Galvenā balva šobrīd ir aptuveni 4 miljoni eiro. Nu, tīri tā - salīdzinājumam!


Bez instrukcijas nekur!

Lai saprastu, kā viss notiek, būtu jāzina čo pa čom jeb “kur vēži ziemo”, jeb, teiksim tā – svētīgi tie, kas pārzina terminoloģiju! Šeit apkopoti daži no visizplatītākajiem terminiem un frāzēm, ko dzirdēsiet Spānijas Ziemassvētku loterijas sakarā.

  • Billete - loterijas biļete
  • Boleto “El Gordo” biļete
  • Décimo - viena desmitā daļa no loterijas biļetes
  • Número - galvenais piecciparu numurs uz biļetes
  • Participación - mazāka décimo daļa
  • Serie – biļešu komplekts ar vienādu número

Tagad, kad zinām, kas ir kas – varam turpināt! Ziemassvētku loterijas biļetei ir 5 cipari, un katra no tām tiek izdrukāta vairākas reizes dažādos sērijas numuros. Jap, mēs zinām, ka tas ir nedaudz mulsinoši, bet tā pie tiem spāņiem pieņemts. Tātad boleto maksā 200 eiro! Sālīti, ne? Labā ziņa visiem spēlēt gribētājiem ir tāda, ka biļetes parasti pārdod décimos, kas katra maksā 20 eiro. Starp citu, oficiālie loteriju veikali visā valstī décimos pārdod jau no jūlija mēneša. Ir nu gan šis notikums gaidīts!  

 

Šķipsniņa māņticības

Piedaloties loterijā, ir dažas lietas, kas jāpatur prātā. Tā vismaz uzskata liela daļa spāņu!

Lietas, kas nes veiksmi: biļetes jāpaberzē pret pliku pauri, grūtnieces vēderu vai kaķi. Tāpat loterijas veikalā vēlams ieeiet ar labo kāju. Vēl ir variants ierīvēt biļeti ar pētersīļiem, monētām vai pret puķu podu. Tas viss, kā sacīt jāsaka, palīdz!

Lietas, kas nes neveiksmi: vecu décimos dedzināšana, atteikšanās pirkt zemus numurus, bet pats galvenais – loterijas biļeti nedrīkst pirkt kā dāvanu citiem! Tik vien tā darba!

Ā, un vēl kas – daudzi spāņi tic, ka vienas loteriju administrācijas ir laimīgākas par citām. Tas izskaidro to, kāpēc pie četriem leģendārajiem loterijas veikaliem ir bezgalīgas cilvēku rindas. Muy bien!

NOSLĒGUMĀ!

Iespējams, lasot šos jautros faktus un uzzinot mazliet vairāk par loterijas “El Gordo” nozīmi Spānijā, jūs guvāt nelielu ieskatu karstasinīgajās spāņu dvēselēs! 22. decembris it is. Lai dzīvo “El Gordo”! 

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO