Izskalots MILZU KALMĀRS pārsteidz vietējos iedzīvotājus

Lasīt rakstu


Izskalots MILZU KALMĀRS pārsteidz vietējos iedzīvotājus

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 12. maijā

Izskalots MILZU KALMĀRS pārsteidz vietējos iedzīvotājus

WOW!!!


Šī gada 30. aprīlī Dienvidāfrikas piekrastē tika izskalots milzīgs kalmārs. Tas tika atrasts vienā no lielākajām pilsētām - Keiptaunā. Kalmāra ķermenis bija aptuveni 2.2 m garš, taču kopējais garums kopā ar taustekļiem sasniedza 3.5 m. Atrastajam kalmāram dzīvības pazīmju nebija. Vietējie savvaļas dzīvnieku pētnieki uzskata, ka, visticamāk, tas gāja bojā, jo sadūrās ar kravas kuģa propelleru.

Keiptaunas zvejnieki un trofeju mednieki paspēja sadalīt vairākas vērtīgas kalmāra ķermeņa daļas, pirms uz notikuma vietu ieradās savvaļas dzīvnieku pētnieki. Savukārt, viņiem izdevās noskaidrot, ka milzu kalmāram bija aptuveni 2 gadi un tas bija veselīgs.

Šie mistiskie ūdens dzīvnieki ir ļoti reti sastopami, tāpēc kalmāra parādīšanās piekrastē viennozīmīgi šokēja pludmales apmeklētājus. Milzu kalmāri parasti dzīvo okeāna dzīlēs, apmēram 300m līdz pat 1000m dziļumā. Pirmo reizi caur kameras aci šis dzīvnieks tika iemūžināts tikai 2004. gadā. Lielākais šīs sugas pārstāvis, kas jebkad ir bijis manīts, sasnieda gandrīz 18m garumu.