Kā pārstāt dzīvot bailēs?

Lasīt rakstu


Kā pārstāt dzīvot bailēs?

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 13. maijā

Kā pārstāt dzīvot bailēs?

Nebīsties ne nieka!


Bailes no neveiksmes, bailes tikt atraidītiem vai bailes, ko par jums padomās citi – skan pazīstami? Ja bailēm tiek dota zaļā gaisma, tās aptur cilvēka patiesā potenciāla realizāciju. Dzīvošana bailēs rada neapmierinātību, trauksmi  un citas nebūšanas, kas var jūs novest pat pie dažādām veselības problēmām. To taču nevēlas neviens, vai ne?

Ir veids, kā bailes var kalpot daudz vērtīgākam mērķim, palīdzot izlauzties cauri ikdienas nemieram, lai sasniegtu absolūtu Zen stāvokli… Ok, ja ne gluži tā, tad vismaz dzīvot mierpilnu un priekpilnu dzīvi gan! Tieši tā – ja vien paši to ļausiet, bailes kļūs par palīgu sava unikālā piepildījuma meklējumos. Atklājiet, kā pārtraukt dzīvot bailēs – vai vēl labāk, kā tās izmantot savā labā!

  • Nosakiet savu nemiera un baiļu avotu

Ja teju ik mirkli dzīvojat bailēs, nav šaubu, ka nemiera gars būs pārņēmis jūsu vadības grožus. Kā tas izpaužas? Pavisam vienkārši! Jūs pastāvīgi raizējaties, īpaši neaizdomājoties par to, kas aiz šīm raizēm slēpjas. Lai padzītu nemiera gariņu no sava tempļa, jums jāprot precīzi noteikt, kas tieši izraisa jūsu ciešanas.

Paņemiet papīra lapu un izveidojiet savu baiļu sarakstu! Kad tas izdarīts, apvelciet tās situācijas, kas rada taustāmas un visai reālas bažas – piemēram, bailes, ka jūs rīt varētu zaudēt darbu, vai ko tamlīdzīgu. Sniedziet sev kontroles izjūtu, uzrakstot dažas darbības, kuras jūs varētu veikt, lai šāda situācija nenotiktu.

Atzīstiet arī nemateriālās bažas – bailes no apokalipses, citplanētiešu iebrukuma, vai pasaules ekonomikas sabrukuma, kas nu kuram. Jūs atskārtīsiet, ka šo notikumu realizācijas procents ir diezgan niecīgs. Taču tieši šāda veida bailes var norādīt uz to, ka tām patiesībā meklējamas dziļākas saknes. Ja jūsu bailes ietilpst šajā kategorijā, nebūtu par skādi veikt pašinventarizāciju, izprotot sevi un savu baiļu cēloni.

  • Pārstājiet meklēt attaisnojumus

Tāpat kā dažādu ārējo apstākļu vainošana savas iekšējās pasaules nesakārtošanā, arī attaisnojumi ir aizsardzības mehānisms, ko ļaudis nereti izmanto, lai izvairītos no saskarsmes ar savām problēmām. Nav liela māksla “pastumt” malā savas cerības, vēlmes un sapņus, ja vienmēr tiek meklēti tādi attaisnojumi, kā “man vienkārši nepietiek laika”, “man nav ne naudas, ne līdzekļu” vai, piemēram, “man ir ģimene, esmu pārāk aizņemts”. Cilvēki slēpjas aiz šiem attaisnojumiem, tā vietā, lai rīkotos un virzītos uz priekšu!

Kad dzīvojam bailēs, dažādi attaisnojumi kalpo kā maldinošs mierinājums. Tie ir droši. Taču tie vienmēr jūs atgriezīs sākumpunktā. Padomājiet par to nākamreiz, kad jūsu prātā iezagsies kārtējais attaisnojums. Vai tiešām atrodaties tajā pašattīstības posmā, kurā vēlaties būt? Vai arī jūs krītat atpakaļ baiļu un attaisnojumu skavās, izvēloties justies ērti, tā vietā, lai ļautu sev saskarties ar izaicinājumiem? Jo skaidrāk apzināsieties sava prāta tieksmi izmantot attaisnojumus, lai izvairītos no atbildības, jo ātrāk spēsiet sacīt tiem ardievas!

  • Koncentrējieties uz tagadni

Kad dzīvojam bailēs, mēs bieži vien pārlieku daudz koncentrējamies uz pagātni vai nākotni. Mēs ļaujam savām pagātnes kļūdām mūs vajāt un ietekmēt mūsu nākotnes lēmumus, tādējādi aizmirstot izbaudīt notiekošo.

Mūsdienu pasaulē “dzīvot pagātnē” ir vieglāk nekā jebkad agrāk. Sērfojot internetā, nereti parādās vēlme atjaunot saikni ar toksiskiem cilvēkiem. Ir viegli pieķerties fantazēšanai par savām nākamajām attiecībām vai atvaļinājuma plāniem, kas nekad, iespējams, nemaz nerealizēsies.

Šādā veidā jūs zaudējat tagadnes burvību un “palaižat garām” savu dzīvi. Neliels padoms: laiku pa laikam, apzināti nolieciet telefonu un izslēdziet datoru. Atrodiet kādu veselīgu nodarbi dabā, bez tehnoloģiju iesaistes. Iepazīstieties ar cilvēkiem! Dzīvojiet šeit un tagad! Vēlme uztraukties par pagātnes vai iespējamiem nākotnes notikumiem izgaisīs pati par sevi, jo kā zināms… laimīgie laiku neskaita. Bye, bye, bailes!

SPĒLĒT KAZINO