Ko manam bērnam mācīties, lai NĀKOTNĒ BŪTU DARBS?

Lasīt rakstu


Ko manam bērnam mācīties, lai NĀKOTNĒ BŪTU DARBS?

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 21. februārī

Ko manam bērnam mācīties, lai NĀKOTNĒ BŪTU DARBS?

Kas nākotnes lācītim vēderā?


Nākamajos 30 gados mākslīgais intelekts, visticamāk, pārsitīs ierindas cilvēku zināšanas, izraisot masveida darba vietu pārveidošanos. Kā nekā, tūkstošiem, ja ne pat miljoniem darba vietu jau šobrīd kļūst automatizētas un daudzas tradicionālās karjeras noveco. Jā, nekam nav saules mūžs. Kāda slavena futūriste nesen izteikusi prognozi, ka vairāk nekā puse pamatskolas skolēnu nonāks darbā, kas nemaz vēl neeksistē! Tas viss varbūt izklausās pēc zinātniskās fantastikas, bet labāk būt gataviem, nekā palikt ar pārsteigumā ieplestu muti, nākotnes vārtu priekšā. Citiem vārdiem sakot, labāk zīle rokā, nekā mednis kokā! Tātad, kādi būs vislabāk apmaksātie darbi šajā tehnoloģiju laikmetā? Turklāt, ko mēs varam mudināt savus bērnus apgūt, lai izmantotu jaunas un aizraujošas iespējas? Ir par ko padomāt, vai ne? Paštukosim kopā!

1. Datu analītika

Strauji tuvojošā, un faktiski, jau esošā, jaunā tehnoloģiskā laikmeta pamatā ir dati. Pēc ekspertu aplēsēm, datu analītikas nepieciešamība darba vietās kļūs arvien svarīgāka. Tāpat, saskaņā ar dažādiem pētījumiem, paredzams, ka tuvākās desmitgades laikā, šīs jomas profesionāļu skaits varētu būtiski palielināties. Likumsakarīgi – ja ir pieprasījums, jābūt arī piedāvājumam! Datu analītiķi izprot lielu informācijas apjomu, izmantojot statistikas rīkus un metodes. Skaidrs ir viens – dati ir 21. gadsimta zobens. Tie, kas tos labi pārvalda, ir samuraji!

2. Finanses un ekonomika

Lai gan mākslīgais intelekts turpinās gūt milzu progresu finanšu modelēšanā un analīzē, studenti ar prasmēm interpretēt un pieņemt lēmumus, pamatojoties uz finansēm, nodrošinās organizācijām īpašu vērtību. Papildus spēcīgām karjeras perspektīvām investīcijās un banku darbībā, finansēs un grāmatvedībā iegūtās prasmes joprojām tiks izmantotas augstākajos biznesa organizāciju līmeņos. Protams, tikai labākie no labākajiem spēs ielauzties šajos tik ienesīgajos amatos. Uz priekšu!

3. Brīvās mākslas un humanitārās zinātnes

Vislabāk apmaksātajos nākotnes darbos būs nepieciešama kritiska domāšana un radošums. Spēcīgas iemaņas izpausties rakstiski, kā arī mutvārdu saziņā, ir prasmes, kas bieži vien ir brīvo mākslu un humanitāro zinātņu kursu blakusprodukts. Lai gan tehnoloģiskā iejaukšanās skars lielāko daļu no visām profesijām, saskaņā ar ekspertu izteikumiem, profesijas, kurās nepieciešams augsts radošuma līmenis, cilvēku vadība un kritiskā domāšana, ir vismazāk apdraudētas. Šo būs grūti aizstāt ar mākslīgo intelektu!

4. Kodēšana

Pat ja studenti nenokļūst inženierzinātņu jomā, spēcīgs pamats datorzinātnēs palīdzēs tiem attīstīt vērtīgas prasmes, kas attieksies uz gandrīz katru darbu jaunajā tehnoloģiju laikmetā. Rītdienas darba tirgū, tie censoņi, kuri gaida līdz vidusskolai vai koledžai, lai apgūtu kodēšanu, atpaliks no daudziem saviem vienaudžiem. Bērnus ar kodēšanu var iepazīstināt jau agrīnā vecumā, izmantojot jautras vizuālo bloku programmēšanas valodas vai pat pieteikt bērnus teksta kodēšanas, jeb šifrēšanas kursiem. Darba vietu skaits šajā jomā tikai pieaugs, par to varat būt droši!

Lai gan nav iespējams līdz galam precīzi noteikt visus iespējamos scenārijus un tehnoloģiju tālāko attīstību, tomēr ir iespējams sagatavot mūsu bērnus pārmaiņām un palīdzēt iegūt prasmes, kas nodrošinās vērtību rītdienas darba tirgū. Tāpat, ir iespējams savlaicīgi informēt bērnus par riska profesijām, kuras, droši vien, novecos līdz ar robotikas un tehnoloģiju inovācijām. Galvenokārt, mums ir jāmāca saviem bērniem būt bezbailīgiem! Tā, lai pārmaiņas tos nebiedē, bet drīzāk uzmundrina un aizrauj. Varat būt droši - spēcīgi pamati iepriekšminētajās jomās nodrošinās stabilu un auglīgu augsni rītdienas darbavietās. 

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO