Kas īsti ir kutēšana? Tā spēj cilvēku sasmīdināt un pat nogalināt

Lasīt rakstu


Kas īsti ir kutēšana? Tā spēj cilvēku sasmīdināt un pat nogalināt

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2021. gada 22. decembrī

Kas īsti ir kutēšana? Tā spēj cilvēku sasmīdināt un pat nogalināt

Iepazīsties tuvāk!


Nevainīga rotaļa, savdabīga priekšspēle, draudu atpazīšanas funkcija, fetišs — visi šie vārdi raksturo savdabīgo sajūtu, kuru saucam par KUTĒŠANU.

Kutēšanas sajūta nav plaši izpētīta… Pastāv uzskats, ka šī sajūta ir attīstījusies kā reflektora reakcija, lai pasargātu mūs no indīgiem kukaiņiem un parazītiem. Evolūcijas laikā organisms šo reakciju ir saglabājis, taču daudzi no mums, noteikti, priecātos, ja šī sajūta neeksistētu.

Vai esi pamanījis, kad sevi kutini pats, Tev nekut? Tas tāpēc , ka smadzenes Tevis paša pieskārienus neuztvers kā dzīvībai bīstamus draudus. Sajust kutināšanas sajūtu uz sevi ir gandrīz neiespējami, tāpēc nākamreiz, kad tiec kutināts, uzliec savu roku uz ‘pāri darītāja’ rokas, tā apmānot pats sevi.

Smadzenes sapratīs, ka neesi apdraudēts un nepatīkamās sajūtas mazināsies.Zinātnieki ir atklājuši, ka kutināšana stimulē smadzeņu zonu, kas ir atbildīga par emocionālajām, fight or flight un sāpju reakcijām. Kutināšanas procesā smiešanās rodas nevis tāpēc, ka ir jautri, bet gan tāpēc, ka notiek autonoma emocionāla reakcija. Patiesībā šīs muskuļu kontrakcijas izraisa ciešanas. Visvairāk kut tur, kur atrodas lielākie nervu gali un ir maigākā āda. Cilvēka nervu gali kļūst tik nejūtīgi, ka pat viegls pieskāriens var izsaukt spēcīgas sāpes.

Senajā Japānā to sāka izmantot par spīdzināšanas metodi. Tā pārtapa par populāru soda paņēmienu. Visbiežāk spīdzināšanā izmantoja spalvas vai otas. Retāk kazu, kas laizīja gūstekņa pēdas, izmērcētas sālsūdenī.  Šī metode rada ciešanas, neatstājot redzamas sekas. Pietiekami ilgas kutināšanas rezultātā, sākas elpceļu spazmas, kas smokšanas procesā noved līdz nāvei!

Kutināšanas industrija ir daudz lielāka, kā spēj iztēloties…

Par kutināšanu 2016.gadā tika izveidota dokumentālā filma Tickled. Viss sākās ar Deividu Farjēru. Reportieri, kurš uzbūvējis karjeru ar dzīves dīvainākajiem un neparastākajiem stāstiem. Meklējot idejas savam jaunajam materiālam, viņš tiešsaistē atklāja savādu video, kurā jauni vīrieši, saskaņotos sporta tērpos, tiek piesieti un kutināti, par to saņemot vērienīgas naudas summas. Visa nozare ir izveidota ap izturības sportu, kurā dalībnieki mēģina izturēt ilgstošas kutināšanas lēkmes.­ 

Tūlīt pēc tam, reportieris uzgāja sludinājumu, kurā tiek meklēti dalībnieki 'kutināšanas sporta' sacensībām.

Lai uzzinātu, ko vairāk, Deivids sazinājās ar šo sacensību producentiem, uzaicinot viņus uz interviju. Saņemtā abilde bija šokējoša — sūtītājs izsmēja Farjēra seksuālo orientāciju un draudēja ar tiesvedību, ja viņš mēģinās iedziļināties šajās sacensībās vai jebkādā viņu organizācijas darbībā.

Šāda atbilde bija negaidīta. Protams, ka Deivs rīkojās tieši pretēji. Izmeklēšana kļūst par reportiera apsēstību, neskatoties uz arvien pieaugošajiem draudiem arī par viņa dzīvi. Deivs atklāja milzīgu impēriju, kas spēlējās ar to cilvēku dzīvībām, kuri protestē pret viņu darbībām.. 

Slimīga vajadzība pēc kontroles, lielas naudas summas, profesionāls sporta veids, sabojāta psihe vai parasta izklaide? Ar humoru un apņēmību Farjērs un līdzrežisors Dilans Rīvs izmanto visus viņiem pieejamos resursus, lai atrastu atbildi.

Tāpat kā uztvere par kutināšanu, viedokļi par šo filmu ir atšķirīgi, taču viens ir skaidrs - filmas veidotāji atver patiesi dīvainu Pandoras lādi, kuras apjoms pārsniedz visu, ko par kutināšanu varētu iedomāties. 

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO