LĪGO svētku pasākumi visā Latvijā

Lasīt rakstu


LĪGO svētku pasākumi visā Latvijā

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 22. jūnijā

LĪGO svētku pasākumi visā Latvijā

Dejo, dziedi, priecājies!


Līgo svētkiem ir liela nozīme ikvienā Latvijas ģimenē. Jāņu siera gatavošana un ēšana, alus baudīšana, vainagu pīšana, pirts, un daudz kas cits. Šos latviešu tautas tradīcijām bagātos svētkus svin visā Latvijā. Ieskaties, kā Līgo tiks ieskandināti šogad!

  • Rīga

Kā jau tradicionāli pierasts, Līgo svētku pasākums Rīgā norisināsies Dzegužkalnā. Tiks kurti ugunskuri, dziedātas Līgo dziesmas, piekoptas Jāņu nakts tradīcijas un citas aktivitātes. Pasākumu vadīs Edgars Lipors un Zoja Heimrāte, un sanākušos ar priekšnesumiem priecēs postfolkloras grupa “Iļģi”, Liepājas folkloras apvienība “Atštaukas”, Rīgas Danču klubs, ekoloģiskās mūzikas orķestris "Ducele", muzikālā apvienība "Rahu The Fool" un etno kompānija "Zeidi".

Ikviens ir aicināts pievienoties bez ieejas maksas. Pasākums norisināsies no 20:00 līdz pat rītausmai.

Tāpat Rīgā līgotāji var doties arī uz Mežaparka Lielās estrādes Zaļo teātri. Zaļumballe norisināsies no 19:00 līdz 4:30, kad notiks īpašs saules modināšanas rituāls. Svētkus ieskandinās Dita Lūriņa, Ainars Ančevskis, “Labvēlīgais tips”, “Dziļi violets” un citi. Pasākuma laikā ikviens varēs uzpīt arī savu svētku vainagu ar organizētāju sagatavotām jāņuzālēm.

  • Cēsis

Līgo vakarā ikviens aicināts uz vērienīgo koncertu “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Dažādu paaudžu aktieri ar dziesmām atgriezīsies filmas mājās, Raiskumā, kur pirms vairāk nekā 40 gadiem tika uzņemta šī leģendārā latviešu filma. Pēc koncerta paredzēta balle līdz rīta gaismai. Varēs noskatīties gan “Limuzīns Jāņu nakts krāsās”, gan svinēt svētkus ar aktieriem, kuri filmējušies šajā filmā.

Ieeja pasākumā ir no 18:00, kad ikviens varēs baudīt gardus ēdienus, pīt vainagus un baudīt alu. 18:30 uz ekrāna būs redzama “Limuzīns Jāņu nakts krāsās‘, un pēc filmas izskanēs koncerts - veltījums filmai. Pēc koncerta tiks iekurts svētku ugunskurs un sāksies zaļumballe ar mūziku un DJ.

pasakumi.cesis.lv
Ieejas maksa pasākumā - 10 eiro.

  • Jūrmala

Līgo naktī jūras krastā iedegsies Jāņuguns, būs lustīga līgošana ar dziesmām un dejām līdz rītausmai. Par gardiem svētku ēdieniem parūpēsies Jūrmalas krogi un restorāni.

Mellužu estrādē viesus no plkst. 21:00 priecēs Ieva Sutugova, Mārtiņš Kanters, Rūta Dūduma-Ķirse, Dainis Skutelis un Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā, bet no plkst. 01.00 līdz 02.00 uzstāsies dīdžejs.

Savukārt Kauguru pludmalē uzstāsies Katrīna Dimanta un KD orķestris, Ģirts Alsters un Līgo nakts ansamblis, savukārt no plkst. 01.00 līdz 03.00 spēlēs dīdžejs Didzis. Pludmalē degs svētku ugunskurs.

Ieeja pasākumos ir bez maksas.

  • Liepāja

Līgo dienā, plkst. 16:00, visi aicināti uz koncertdārzu “Pūt, vējiņ!‘. Tajā būs vērojama bezmaksas Līgo izrāde “Skroderdienas Silmačos”. Izrādi Leldes Kaupužas režijā izspēlēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātris “Projekts”, Liepājas Jauniešu teātra studijas un Liepājas Tautas teātra apvienotais aktieru ansamblis, piedaloties vokālajam ansamblim “Šokolāde” un TDA “Vaduguns” jauniešu kolektīvam.

  • Kuldīga

Līgo vakarā tradicionāli ugunskuru iekurs Pilsētas dārzā. Plkst. 22:22 varēs noskatīties teatralizētu uzvedumu “Šo zaļo alus krūzi mēs tukšosim pa …”. Pēc uzveduma, līdz plkst. 3:00 būs zaļumballe, kurā spēlēs grupa “LaBamba‘. Ēdolē plkst. 00:30 cilvēki aicināti arī uz puspliko veselības skrējienu.

  • Preiļi

Jāņu festivāls norisināsies 24.jūnijā. Plkst. 20:00 paredzēts koncerts “Limuzīnam Jāņu nakts krāsas 40” ar Latvijas teātru dziedošajiem aktieriem Ēriku Egliju-Grāveli, Elīnu Vāni, Ievu Puķi, Lauri Dzelzīti, Imantu Stradu, Leldi Dreimani un Edgaru Pujātu. Visa vakara garumā darbosies uzkodu zona, Jāņubērnu atrakciju pilsētiņa, kā arī būs Jāņu ugunskurs un Vislatvijas Jāņu sadziedāšanās.

Biļetes cena - 5-7 eiro.

  • Sigulda

“Līgo nakts Siguldā” Siguldas pilsdrupu estrādē pulkstenis 19:00 piedāvā apmeklētājiem noskatīties Latvijas klasisko vērtību - izrādi “Skroderdienas Silamčos” un kārtīgi izdejoties zaļumballē visas nakts garumā. Uzstāsies brāļi Auzāni un Līgo orķestris.

bilesuparadize.lv
Biļešu cena - 10 eiro.

  • Ventspils

Līgo vakarā, plkst. 20:00, Reņķu dārzā vietējais teātris priecēs sanākušos ar Rūdolfa Blaumaņa lugu “Trīnes grēki”. Pēc izrādes dārzā tiks kopīgi iekurts ugunskurs un notiks dejas līdz rītam. Dejotpriekam un muzikālajai noskaņai uz skatuves būs grupa “Tirkizband”. Pēc grupas priekšnesuma, visas nakts garumā par mūziku rūpēsies ventspilnieku iecienītais DJ Lācis.

Ieeja bez maksas.

Līdzīgi raksti