MASTURBĀCIJAS ietekme uz smadzenēm

Lasīt rakstu


MASTURBĀCIJAS ietekme uz smadzenēm

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 19. oktobrī

MASTURBĀCIJAS ietekme uz smadzenēm

6 iemesli sev pieskarties!!!


Par šo tēmu ir daudz pretrunīgas informācijas, tostarp daudzi mīti, stigmas un baumas. Galu galā tas ir atkarīgs no individuālajām vajadzībām un vēlmēm. Vai masturbācija ir kaitīga? Nē, ne pēc būtības. Tas, vai masturbē un kā to izjūti, ir individuāli. Šoreiz aplūkosim dažus pozitīvos masturbēšanas ieguvumus:

IETEKMĒTA PAŠAPZIŅA

Dažiem masturbācija var būt veids, kā praktizēt sevis mīlēšanu, iepazīt savu ķermeni un kvalitatīvi pavadīt laiku pašam ar sevi. Tā kā šī procesa laikā Tu mācies izbaudīt savu ķermeni un noskaidro, kas Tev sagādā baudu, masturbācija var būtiski uzlabot pašvērtējumu.

ATBRĪVOTI HORMONI

  • Dopamīns

Tas ir viens no "laimes hormoniem", kas ir saistīts ar smadzeņu atalgojuma sistēmu.

  • Endorfīni

Endorfīniem, kas organismā ir dabiski pretsāpju līdzekļi, ir arī nomierinoša un garastāvokli uzlabojoša iedarbība.

  • Oksitocīns

Šo hormonu bieži dēvē par mīlestības hormonu, un tas ir saistīts ar sociālo saikni.

  • Testosterons

Šis hormons izdalās seksa laikā, lai uzlabotu izturību un uzbudinājumu. Saskaņā ar 2011. gadā veiktā pētījuma datiem tas izdalās arī seksuālo fantāziju laikā.

  • Prolaktīns

Hormons, kam ir svarīga loma laktācijas procesā, prolaktīns ietekmē arī garastāvokli un imūnsistēmu.

Masturbācija var izraisīt iepriekš minēto hormonu izdalīšanos veselīgā daudzumā, tāpēc tā var pozitīvi ietekmēt garastāvokli un fizisko veselību.

UZLABOTAS UZMANĪBAS UN KONCENTRĒŠANĀS SPĒJAS

Iespējams, esi dzirdējis par "skaidrību pēc orgasma" - situāciju, kad pēc orgasma smadzenes pēkšņi jūt milzīgu koncentrēšanās spēju uzlabojumu. Patiešām, daudzi cilvēki atklājuši, ka masturbācija palīdz viņiem labāk koncentrēties. Tāpēc viņi var masturbēt pirms darba, mācīšanās vai kāda pārbaudījuma kārtošanas.

Tam nav zinātniska izskaidrojuma, jo tas nav īpaši pētīts. Tomēr šī skaidrības un koncentrēšanās sajūta varētu būt rezultāts tam, ka pēc orgasma cilvēks jūtas relaksēts un laimīgs.

MAZINĀTS STRESS UN TRAUKSME

Lai gan oksitocīns parasti tiek dēvēts par "mīlestības hormonu" un saistīts ar sociālo saikni, kā norādīts kādā 2005. gada pētījumā, oksitocīnam ir svarīga loma arī stresa regulēšanā un trauksmes mazināšanā.

Tas notiek, samazinot asinsspiedienu un pazeminot kortizola līmeni. Kortizols ir hormons, kas saistīts ar stresu. Tāpēc, ja ceri mazināt spriedzi pēc grūtas darba dienas, masturbācija varētu būt labs relaksācijas paņēmiens!

LABĀKS MIEGS

Anekdotiski daudzi cilvēki izmanto masturbāciju, lai aizmigtu, un tas nav nekāds brīnums. Oksitocīns un endorfīni ir saistīti ar relaksāciju, tāpēc ir loģiski, ka masturbācija var palīdzēt aizmigt, jo īpaši, ja stress un trauksme tur Tevi nomodā.

UZLABOTA SEKSUĀLĀ DZĪVE

Daudzi seksa terapeiti iesaka regulāri masturbēt - neatkarīgi no tā, vai esi viens vai partnerattiecībās.

Papildus fiziskajām priekšrocībām, ko sniedz masturbācija, pašapziņas uzlabošanās apvienojumā ar relaksāciju var lieliski ietekmēt seksuālo dzīvi.

Masturbācija palīdz noskaidrot, kas tieši Tev patīk un kas Tevi aizrauj, tas var palīdzēt parādīt partnerim, kā sagādāt Tev baudu.

Runājot par libido, ir daži pierādījumi, ka masturbēšana var palīdzēt saglabāt veselīgu dzimumtieksmi. Piemēram, kādā 2009. gada pētījumā bieža vibratora lietošana ir saistīta ar augstu dzimumtieksmi un pozitīvām seksuālajām funkcijām, kā arī vispārēju seksuālo labsajūtu.

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO