Neirolingvistiskā programmēšana - 3 metodes, kas mainīs Tavu dzīvi

Lasīt rakstu


Neirolingvistiskā programmēšana - 3 metodes, kas mainīs Tavu dzīvi

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 06. maijā

Neirolingvistiskā programmēšana - 3 metodes, kas mainīs Tavu dzīvi

Pārprogrammē domāšanu un sasniedz savus mērķus!


Vai esat aizdomājušies, kāpēc mūsdienās ir tik populāri runāt par vizualizācijas metodēm? Kāpēc ar garīgo un fizisko veselību saistītajās kustībās nemitīgi piemin afirmāciju pozitīvo ietekmi? Kāpēc, šķiet, ka veiksmīgākie uzņēmēji vienmēr zina ko tādu, kas nav zināms citiem? Atbilde varētu būt kaut kas, par ko jūs, iespējams, nemaz neesat dzirdējuši: neirolingvistiskās programmēšanas metodes.

NLP pēta veidus, kā mūsu domas ietekmē mūsu uzvedību, kā smadzenes interpretē saņemtos signālus un kā šīs interpretācijas ietekmē mūsu rīcības. Tas tiek darīts izmantojot valodu – NLP metožu lingvistisko daļu. Izpētot, kā mūsu smadzenes apstrādā informāciju, šīs metodes palīdz uz sevi paskatīties no malas – raugoties uz savām domām un emocijām, apzināti tās kontrolējot, ne atstājot pašplūsmā.

Un re, veiksmīgi cilvēki pārsvarā ir motivētāki darīt lietas, ko ne tik veiksmīgie noraksta kā bezjēdzīgas darbības. NLP metodes ir viena no šīm lietām. Tas ir spēcīgs veids, kā mainīt savu domāšanu un uzlabot savu dzīves kvalitāti, turklāt jūs varat sākt šīs metodes izmantot jau šodien. Kas un kā ir darāms? Par to arī šis raksts!

  • Iztēles treniņš

Šī ir viena no klasiskākajām NLP metodēm, kuras pamatā ir vizualizācija. Lielisks vingrinājums iesācējiem, jo tas neprasa īpašu piepūli. Galvenais uzdevums - prātā izveidot ļoti detalizētu ainu, kurā jūs veiksmīgi veicat kādu darbību. Tas var būt jebkas – varat iztēloties, ka teicami novadāt prezentāciju darbā, vai, piemēram, prasmīgi apgūstat iemaņas golfa laukumā. Iedomājieties savu ķermeņa valodu: pārliecinātu, apņēmīgu un relaksētu. Sajūtiet izstaroto pārliecību un enerģiju, kas ir ap jums. Savās vizualizācijās, esiet pēc iespējas detalizētāki. Šī vienkāršā, visiem zināmā, bet ļoti noderīgā NLP metode ir būtiska, lai radītu absolūtu pārliecību par sevi un savām spējām. 

  • Modelēšana

Modelēšana ir NLP treniņu paņēmiens, kas vislielāko uzmanību izpelnījies veiksmīgu uzņēmēju un sportistu vidū. Šeit galvenais fokuss balstīts uz konkrētām darbībām un apkārtējiem cilvēkiem. Lai vai kādas būtu jūsu domas un koncentrēšanās ap savu izvirzīto mērķi, jums arī pašiem jāvirzās vēlamajā virzienā. Lai uzlabotu savu dzīvi, tā jāpiepilda ar cilvēkiem, kuri guvuši panākumus, un jākoncentrējās uz šo cilvēku uzvedības modelēšanu. Jūs varat atrast mentoru, pievienoties kādai entuziastu grupai, vai, piemēram, modelēt savu priekšnieku. Jo vairāk šādu priekšzīmīgu cilvēku būs jums apkārt, jo efektīvāk varēsiet izmantot šo NLP tehniku.

  • Spoguļošana

Vai zinājāt, ka tikai 7% no vēstījuma, ko ik dienu nododat apkārtējiem, sastāv no vārdiem? Jūsu balss tonis veido 38%, bet ķermeņa valoda aizņem vislielāko daļu - 55% no kopējā vēstījuma. Spoguļošana ir NLP tehnika, kurā tiek izmantota ķermeņa valoda, ar mērķi panākt tūlītēju efektu, ko sauc par raportu. Izveidojot raportu, spēsiet labi saprasties ar ikvienu. Nākamreiz, kad runāsiet ar cilvēkiem, atdariniet viņu ķermeņa valodu! Ja pretī stāvošais cilvēks ir enerģisks, saskaņojiet šo enerģijas līmeni ar savējo. Ja viņu ķermeņa valoda ir mazliet lēnīga, atspoguļojiet to savās kustībās. Jūs pat varat pielāgot savu leksiku tā, lai konkrētie vārdi atbilstu otra cilvēka vārdu krājumam. Ļaudis automātiski uzskatīs jūs par uzticamāku, jo būsiet tādi paši kā viņi.

SPĒLĒT KAZINO