Interesanti!
Tehnoloģiju attīstība nozīmē to, ka mēs - tehnoloģiju lietotāji - tiekam nepārtraukti iepazīstināti ar dažādām jaunām ierīcēm un risinājumiem. Un daudzas no šīm lietām kļūst par neatņemamu cilvēku ikdienas dzīves sastāvdaļu.
Tomēr netrūkst arī gadījumi, kad attiecīgā laika jaunākie tehnoloģiju sasniegumi vienkārši nespēj nostiprināties patērētāju vidū. Un tas nozīmē šo produktu “nāvi”.
- Microsoft Zune
Microsoft Zune tika izlaists 2006. gadā, un tā bija tehnoloģiju giganta atbilde tolaik tik ļoti populārajam Apple iPod. Kompakts mūzikas atskaņotājs, kas ļāva kabatā nēsāt līdzi tūkstošiem dziesmu. Tehnoloģija, pēc kuras pieprasījums visā pasaulē turpināja pieaugt.
Tomēr šķiet, ka jau sākotnēji tas bija nolemts neveiksmei, par spīti dažādām ievērības cienīgām funkcijām. Tā programmatūra darbojās kļūdaini, turklāt bez atbalsta dažādām trešās puses aplikācijām. Apple iPod mārketings un pārdošanas stratēģija bija pārāk spēcīga, lai to sakautu, un piecus gadus pēc tā ienākšanas tirgū Microsoft Zune projekts tika pilnībā pārtraukts.
- Nintendo Virtual Boy
Mūsdienās nevienu vairs neizbrīna dažādas Virtuālās Realitātes tehnoloģijas. Tomēr 1995. gadā spēļu spēlēšana virtuālajā realitātē bija kaut kas prātam neaptverams. Tieši tāpēc kompānijas Nintendo radītais Virtual Boy solījās kļūt par produktu, kas revolucionizētu spēļu industriju.
Iespējams, izlaist šo produktu ar tā laika tehnoloģijām bija pārargi. Virtuālās brilles bija neērtas un radīja būtiskus redzes pasliktināšanās riskus. To papildināja iekārtas augstā cena, kas nebūt neveicināja pārdošanu, un vien gadu pēc produkta palaišanas tirgū tā pārdošana tika pārtraukta.
- Google Glass
Izziņotas 2012. gadā un pirmajiem lietotājiem pieejamas 2013. gadā, Google Glass interaktīvās brilles solīja mainīt veidu, kā cilvēki saņem un lieto informāciju.
Nevar noliegt, ka šajā laikā Google Glass tik tiešām tehnoloģiju pasaulē bija kā liels solis uz priekšu! Tomēr jau pirmie to lietotāji saskārās ar nopietnām problēmām. Papildus īsajam baterijas darbības laikam, briļļu pārkaršanai un citam tehniskām problēmām, par vienu no lielākajiem produkta trūkumiem kļuva to privātuma pārkapumi. Brillēs iebūvētā kamera ļāva filmēt un ierakstīt cilvēkus tiem nezinot, kas izraisīja lielu pretreakciju potenciālo klientu vidū.
2015. gadā Google Glass projekts tika pārtraukts. Tomēr jāmin, ka zināmā veidā līdzīgas tehnoloģijas joprojām tiek attīstītas un varētu atkal kļūt pieejamas.