Ventspilī atklāts zinātnes centrs "VIZIUM"

Lasīt rakstu


Ventspilī atklāts zinātnes centrs "VIZIUM"

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 21. jūnijā

Ventspilī atklāts zinātnes centrs "VIZIUM"

Zinātne var būt aizraujoša. IESKATIES!


18. jūnijā durvis apmeklētājiem vēra jaunais Ventspils zinātnes centrs “VIZIUM”. Ventspilniekiem un pilsētas viesiem bija iespēja aplūkot un izmēģināt centrā esošos eksponātus, kā arī piedalīties dažādās aizraujošās aktivitātēs. Atklāšanas svētkos ikviens apmeklētājs varēja redzēt krāšņus zinātnes šovus un eksperimentus.

“VIZIUM” ir unikāls zinātnes centrs, kur ir vairāk nekā 80 interaktīvi un izglītojoši eksponāti septiņās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītās galerijās. Šis centrs ir lieliska brīvā laika pavadīšanas vieta, kur varēs ne tikai atpūsties, bet arī izglītoties. Piemērotas aktivitātes atradīs ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Apmeklētāji varēs nokļūt nākotnes pilsētā, kur ar tehnoloģiju palīdzību ikviens varēs pārbaudīt gan savus spēkus, gan fizisko izturību, zināšanas vēsturē un ģeogrāfijā, kā arī uzzināt par cilvēka emocijām un ķermeni.

“VIZIUM” centrā esošie eksponāti sniegs iespēju iejusties snovbordista, šāvēja un futbolista lomā, izkļūt no virtuāla labirinta, izjust zemestrīces spēku, izbraukt ar amerikāņu kalniņiem, pielaikot virtuālus tautas tērpus un citās interesantās aktivitātēs. Centra apmeklētājiem būs iespēja uzkpāt uz 30m augstās skatu platformas, no kuras paveras lieliska Ventspils ainava.

Visi eksponāti ir īpaši izvēlēti, lai bērniem un jauniešiem radītu interesi par datorzinātnēm un dabaszinātnēm, lai veicinātu izpratni par fizikas, tehnoloģiju attīstību un inžinierzinātņu procesiem. Tāds arī ir “VIZIUM” pastāvēšanas mērķis – parādīt, ka zinātne var būt aizraujoša un interesanta, bet izklaide var būt izzinoša. Aktivitātes būs gan izglītojošas, gan interaktīvas.

Centrā ir pieejamas septiņas galerijas: Viedo tehnoloģiju galerija, Ģeogrāfijas un pasaules galerija, Cilvēka un sevis uztveres galerija, Fizikas un matemātikas galerija, Bērnu galerija, Sporta galerija un simulatori.

Līdzīgi raksti