Capital GAMING jaunumi

Lasīt rakstu


Capital GAMING jaunumi

Gaming Raksts pievienots: 2022. gada 19. oktobrī

Capital GAMING jaunumi

Valorant apskats


Riot Games spēle "Valorant" ir First Person Shooter, par kuru jau no 2015. gada baumoja gaming aprindās, un 2019. gada oktobrī sāka jau plašāk par to runāt, izmantojot apzīmējumu “Project A”.

Spēle plašākai publikai tikai nodota 2020. gada aprīlī, kad bija pieejama Open Beta, kur izmantojot populārus strīmerus, Riot ar viņu palīdzību deva kodus, lai skatītāji iegūtu iespēju uzspēlet Beta versiju. Un tad 2. jūnijā tika arī svinīgi palaista šī jaunā spēle, kuru jau diez ko ātri iedēvēja par CS:GO aizstājēju, jo abas spēles ir līdzīgas savā mērķī un izpildē.

Es dažus mēnešus sākumā paspēlēju Valorant, un tad uz ilgāku laiku izdzēsu šo spēli, bet tagad atkal iedevu otru iespēju, un te būs mans mazais apkopojums ar to, kas ir mainījies, kas ir labs un kas mani galīgi neuzrunā.

  • Pirmkārt - Kartes

Šobrīd Valorantā ir 7 aktīvas kartes (spēles palaišanā bija tikai 3). Un nu, grūti ir komentēt ko šādu, tīri tā iemesla dēļ, ka šīs kartes var iedalīt divos veidos - karte savā būtībā izspēlējās un attēlo jebkuru taktisko spēli, kā, piemēram, Counter Strike, Battlfield vai Call Of Duty, ar atvērtām, garām ejām un slēgtām, tuvām zonām. Vai arī ir karte, kuru izveidot spēles izstrādātāji iedeva bērniem ar domu, lai karte ir pēc iespējas neordinārāka. Bet varu uzteikt, ka pēc pirmajiem iespaidiem, kad bija 3 kartes, kur vienā kartē bija pat 3 vietas, kur likt bumbu, tad tagad jau tās kartes sāk izskatīties kaut cik pieņemamāk, bet aizvien var just, ka Valorant izstrādātāji ļoti, ļoti cenšas izveidot kaut ko unikālu, bet atduras pie jau pierastām vērtībām. 

Ja būtu jāvērtē, tad kopsummā kartes ir 6/10 eksperta viedokļa iedomu punktiem.

  • Otrkārt - Ieroči

Šeit Valorant izstrādātāji ir jauzsaka, jo, lai arī pamatieroči ir tādi paši kā CS:GO - AWP ir tas pats Operator, AK47 ir Vandal un M4A1 ir Phantom, Valoranta labums ir tāds, ka arī citi ieroči ir pielietojami un pat būtu jālieto, kamēr CS:GO vienmēr viss tiek bāzēts ap šiem trīs. Šaušanas mehānika man atgādina 1.6, ar to, ka “spray” ir ļoti nenosakāms, bet var kontrolēt, un pirmās lodes precizitāte ir laba, kas nozīme, ka ja tev patīk šaut tikai headshots, tad spēle tev to arī atļauj. Pistoles abās spēlēs ir tīrs RNG (Random Number Generator), kur tu vienkārši mini, kas notiks, izspēlējot raundus. 

Vēl jāpiemin, ka līdzīgi, kā Counter Strike, Valorantā ir spēles kosmētikas jeb dažādas iespējas uz ieročiem uzlikt “ādiņas” jeb skinu.

Kopsummā, man ieroči iet 8/10 eksperta viedokļa iedomu punktos. 

  • Trešais - Varoņi

Nu, te atkal jāmet akmentiņš Riot Games lauciņā. Neesmu MOBA (Multiplayer online battle arena) spēļu spēlētājs, bet cik zinu, tad tajās spēlēs arī ir grūti ar to, ka ir daži varoņi, kuri ir pārcilvēciski spēcīgi, kamēr citus izvēlās tikai tad, ja piektdienas vakarā ar draugiem neaizgāja tusēt, bet mājās visi sēž un spēlē datorspēles. Bet nu šobrīd ir tā, ka ir daži varoņi, kuri ir “must-have” jeb bez kuriem spēle nav iedomājama. Un tas man visu prieku nodzen, jo gan spēles iznākšanas brīdī, gan tagad ir jārotē cauri tiem varoņiem. Ir gan viena īpatnība, ka ir daži, kuri ļoti noder vienā specifiskā kartē un pozīcijā, un skatoties kā profesionāļi spēlē, var redzēt, ka tas bieži ir tāds kā mazs triks, ko viņi speciāli sagatavo. Vēl par varoņiem ir jāņem vērā fakts, ka katram ir sava “klase” jeb šķira, un attiecīgi spēlējot spēli ar svešiem cilvēkiem savā komandā, ir jābūt vērīgam, kādu varoni Tu izvēlies, lai vislabak saderētu kopā ar pārējiem.

Kopā - 5/10 eksperta viedokļa iedomu punkti

Vai es iesaku šo spēli? Jā! Šī spēle kalpo kā labs atgādinājums tam, ka konkurence nozīmē izaugsmi, un ka lai arī spēles būtība ir viena un tā pati, realitātē Valorant veidotā spēle ir diena un nakts ar to, kas ir tas pats Counter Strike. Tikai varbūt, lasītāj, neaizraujies ar visām spēles kosmētiskajām opcijām, jo atšķirībā no Counter Strike, Valoranta skinus pārdot ir daudz, daudz grūtāk.

Tā, lūk! Lai labi šaujas un tad jau tiekās serverī!

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO