Playstation ir nācis klajā ar jaunu PLAYSTATION PLUS pakalpojumu servisu

Lasīt rakstu


Playstation ir nācis klajā ar jaunu PLAYSTATION PLUS pakalpojumu servisu

Gaming Raksts pievienots: 2022. gada 30. martā

Playstation ir nācis klajā ar jaunu PLAYSTATION PLUS pakalpojumu servisu

Vai laiks dedzināt savu Xbox?


Spēļu tiešsaistes abonēšanas platforma Gamepass, kura šobrīd ir pieejama gan uz Xbox ģimenes konsolēm, gan arī uz PC, kopš tās palaišanas 2017. gadā ir kļuvusi par zīmolu, kuru zin katrs geimeris. Xbox spēļu konsoles savā vēsturē ir piedzīvojušas un pārdzīvojušas daudzas neveiksmes, taču pat kvēlākajiem Playstation faniem vienmēr ir bijis jānodarbojas ar antivakseru līmeņa mentālu ģimanstiku, lai noliegtu to, ka Gamepass ir lielisks piedāvājums. Raksta rakstīšanas brīdī, maksājot ikmēneša abonēšanas maksu, pakalpojums spēlētājiem piedāvā 425 spēles uz konsolēm un 419 spēles uz PC, kā arī, nenoliedzami, viens no lielākajiem Gamepass bonusiem ir bijis tas, ka visas platformai ekskluzīvās spēles, piemēram, Gears of War 5, Forza Horizon 5, Halo: Infinite ir platformā pieejamas sākot no pirmās dienas, bez papildus samaksas.

Sony no sākta gala pret šo pakalpojumu izturējās ļoti skeptiski, apgalvojot, ka tas nav finansiāli izdevīgs, un līdz pēdējam turējās pie saviem trumpjiem - sava lieliskā ekskluzīvo spēļu klāsta. Taču pateicoties Microsoft sadarbībai ar EA, izdevēja Bethesda iegādei un procesā esošajai Activision/Blizzard pārpirkšanai, Sony lāgā vairs nav iespēju izlikties, ka Netflix modelis nav piemērots videospēlēm. Par Sony atbildes triecienu Gamepass tika runāts pēdējo gadu laikā, un spekulācijām beidzot ir pienākušas beigas - Playstation ir nācis klajā ar jaunu Playstation Plus pakalpojumu servisu.

  • Kas lācītim vēderā?

Pakalpojums ir pieejams 3 līmeņos:

1. PlayStation Plus Essential - spēlētāji saņems bezmaksas spēles, mākoņglabāšanas pakalpojumus, tiešsaistes spēlējamību un īpašas atlaides. Cena: €9 mēnesī | €25 ceturksnī  | €60 gadā

2. PlayStation Plus Extra - papildus iepriekš minētajam, spēlētāji varēs lejuplādēt un spēlēt 400 PS4 un PS5 spēles. Pēc būtības šis līmenis apvieno šī brīža PlayStationPlus un Playstation Now pakalpojumus. Starp šīm spēlēm būs gan Playstation bibliotēkas spēles, gan citu izstrādāju spēles.
Cena: €14 mēnesī | €40 ceturksnī  | €100 gadā

3. PlayStation Plus Premium - spēlētāji saņems līdz 340 papildus spēlēm, salīdzinot ar Extra līmeni un, protams, arī visu, kas ir Essential līmenī. Lielākā daļa no šīm spēlēm būs no PS2, PS3 un PSP spēļu kataloga. Vairums būs tikai straumējamas, ar atsevišķiem izņēmumiem, kuras arī būs iespējams lejuplādēt un spēlēt no konsoles. Papildus minētajam, šī līmeņa lietotāji saņem izmēģinājuma versijas noteiktām spēlēm, kā arī iespēju straumēt spēles uz PC. Cena: €17 mēnesī | €50 ceturksnī  | €120 gadā

Pakalpojums Eiropā būs pieejams no jūnija.

  • Vai laiks dedzināt savu Xbox?

Noteikti nē - industrijas speciālisti uzskata, ka šis pakalpojums, pēc savas būtības, ir Playstation digitālās infrastruktūras konsolidācija, nevis tiešs konkurents Gamepass. Piedevām, nenoliedzami, Playstation Plus - nepiedāvā būtiskāko Gamepass bonusu - iespēju spēlēt jaunākās platformas spēles, to iznākšanas dienā. Protams, arguments, ka ekskluzīvas spēles ir spēcīgākas uz Playstation platformas ir spēcīgs, taču ņemot vērā daudzas jaunās studijas, kuras ir nonākušas Microsoft īpašumā, Xbox īpašniekiem tuvākajā laikā par lielisku eksluzīvo saturu vairs nebūs jāuztraucas. Esošajiem Playstation lietotājiem, protams, būs vairāk izvēles iespēju - kas ir laba lieta, taču Gamepass vismaz šobrīd paliek labākais piedāvājums biznesā, ja esi atvērts PC un Xbox platformām.

Gustavs Ērkšķis-Kreicbergs
Galvenais speletmagazine.lv geimeris

Līdzīgi raksti