5 DZIESMAS, KURAS SARAKSTĪJA CITI POPULĀRI IZPILDĪTĀJI

Lasīt rakstu


5 DZIESMAS, KURAS SARAKSTĪJA CITI POPULĀRI IZPILDĪTĀJI

Mūzika Raksts pievienots: 2022. gada 12. oktobrī

5 DZIESMAS, KURAS SARAKSTĪJA CITI POPULĀRI IZPILDĪTĀJI

Kas to būtu domājis?


Iespējams, kādam tas būs jaunums, tomēr ne visi mūzikas izpildītāji dziesmas raksta sev paši. Un tajā, protams, nav nekā nosodāma – visi taču nevar būt Teilore Svifta. Tāpat kā citās jomās, arī ierakstu industrijā katram ir sava vieta. Viens dzied, otrs raksta, trešais producē, bet ceturtais, nereti prot no visa pa druskai. Tā šī dzīve ir iekārtota.

Iemesli, kādēļ dziesmu autori, kuri paši ir slaveni izpildītāji, savus gara darbus izvēlas atdot citiem ir dažādi - reizēm šīs dziesmas konkrētiem māksliniekiem tiek rakstītas ar nodomu, citkārt autori, iespējams, uzskata, ka nupat radītā dziesma diez vai iederēsies viņu jaunajā platē.

Lai kā arī būtu, labākās sadarbības bieži vien ir absolūti negaidītas, studijā sastopoties dažādām gaumēm, žanriem un personībām. Šeit apkopti 5 pasaulslaveni hiti, kurus saviem amata brāļiem un māsām, sarakstījuši citi populāri mākslinieki!

“Diamonds” – Rihanna (Sia)

Sia, šķiet, nekad nav turējusi sveci zem pūra. Viņas rakstītās dziesmas izpildījuši tādi mākslinieki kā Britnija Spīrsa, Kārlija Reja Džepsena, Maroon 5, Kristīna Agilera, Keitija Perija, Kellija Klārksone u.c.  Uhh, teju viss popmūzikas zieds! Vieni no ievērojamākajiem mākslinieces gabaliem, neapšaubāmi, ir Bejonses izpildītā “Pretty Hurts”, kā arī Džesijas Džejas “Flashlight”. Taču Riannas dziedātā “Diamonds” pacēla Sias karjeru vēl nebijušos augstumos!  

“Hot In Herre” – Nelly (Pharrell)

Ja izdzirdot dziesmu “Happy”, jūsu kājas nemetas neprātīgā dejā, tad kas jūs tāds i? Ak, Farels ar saviem ballīšu grāvējiem! Arī šis mākslinieks radījis dziesmas ne vien sev, bet arī Gvenai Stefani, Zac Brown Band, Britnijai u.c. Tomēr šoreiz jāizceļ Nellija superhits “Hot in Herre”, no albuma “Nellyville”, kas, kā mākslinieks atklāja, sākotnēji bijis paredzēts izdošanai bez lielā grāvēja. Nellijam šķitis, ka “pabeigtajā albumā” kaut kā trūkstot, tāpēc viņš vērsies pie Farela, kurš, savukārt, viņa rokās nogādāja šo hitu, kas Billboard Top 100 spicē pavadīja 7 nedēļas. Un pārējais, kā zināms, ir vēsture.

“Irreplacable” – Beyonce (Ne-Yo)

Vēl viens varonis, kurš savas dziesmas citiem dāļājis bez liekiem sirdsapziņas pārmetumiem ir mūziķis Ne-Yo. Viņa kontā ir dziesmas Džonam Ledžendam, Riannai, Kerijai Hilsonei, Dženiferai Hadsonei, Nikolai Šerzingerei un kam tik vēl ne! Tomēr Bejonses “Irreplaceble” ir atsevišķs stāsts. Lai gan skaņdarbs ir absolūta sieviešu spēka dziesma, šis Bejonses hits, patiesībā, sākotnēji rakstīts no vīrieša perspektīvas. Spriežot pēc Ne-Yo sacītā, sirdsapziņas pārmetumi mūziķim tomēr nav sveši - viņš neslēpj, ka lēmumu par dziesmas atdošanu Bejonsei nācies nožēlot.

“Love Yourself” – Justin Bieber (Ed Sheeran)

Labi, jūs, iespējams, zinājāt, ka šis ir Šīrana meldiņš. Galu galā, viņa balss dzirdama arī dziesmas ierakstā, tiesa gan, fona vokāla lomā. Šim milzīgajam super-truper, ūber, megahitam piemīt visas klasiskās Eda dziesmu rakstīšanas iezīmes. Lipīgs piedziedājums? Ir. Atjautīgs teksts? Ir. Vienkāršs un čillīgs aranžējums? Ir. Lieki piebilst, ka dziesma uzrunāja ļaužu masas visā pasaulē, ieņemot 1. vietu 15 valstīs. Applausi komandai!

P.S. Ā, jā. Runājot par Šīranu – arī viņš sarakstījis dziesmas veselai plejādei slavenību, tostarp, Robijam Viljamsam, The Weeknd, Major Lazer, One Direction u.c.

“Whataya Want From Me” – Adam Lambert (Pink)

Pink ir vēl viena atzīta un plaši pazīstama māksliniece, kura mūzikas aprindās zināma ne vien ar pašas hitiem, bet arī dziesmām ko radījusi Selīnai Dionai, Šērai, Hilarijai Dafai u.c. “Whataya Want From Me” ir kompozīcija, kas tika rakstīta Pinkas “Funhouse” albumam, tomēr, beigu beigās, enerģiskais gabals no tā izspruka, sniedzot iespēju to izpildīt Adamam Lambertam. Tad, redz, kā tās lietas notiek!

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO