5 DZIESMAS, KURU PATIESĀ NOZĪME IR PĀRPRASTA

Lasīt rakstu


5 DZIESMAS, KURU PATIESĀ NOZĪME IR PĀRPRASTA

Mūzika Raksts pievienots: 2022. gada 09. augustā

5 DZIESMAS, KURU PATIESĀ NOZĪME IR PĀRPRASTA

Tas vairs nav gaumes jautājums!


Nav šaubu, ka mūzika, ko klausāmies, ietekmē mūs visdažādākajos veidos. Tā iedvesmo, sagruzī, iepriecina, sadusmo, uzvelk un sajūsmina. Kamēr vieni lec no priekiem, citi saviebj sejas, nepatikā aizspiežot ausis. Paldies tam cilvēkam, kurš pirmais izteica slaveno frāzi “par gaumi nestrīdas”. Tā nu tas ir – vienam māte, otram meita, trešam kleita!

Dažādi meldiņi, dažādām gaumēm – tas tā kā būtu skaidrs! Bet kā ir ar mūsu iemīļoto dziesmu lirisko nozīmi? Klausoties šīs dažādās dziesmas, un dažādi uztverot dzīvi, arī dziesmu interpretācijas atšķiras. Tomēr, lai arī kā mēs šos skaņdarbus necenstos iztulkot pa savam, to patiesā nozīme vienmēr ir un paliek zināma vien pašiem autoriem. Šeit apkopotas dziesmas, kuru patieso nozīmi, jūs, iespējams, nemaz nezinājāt!

  • “Every Breath You Take” – The Police

Šķiet, ka šī kompozīcija, kopš tās izdošanas, bijusi ārkārtīgi iecienīta tieši starp jaunlaulātajiem, kuri to izvēlējušies kā savu īpašo dziesmu, jeb kāzu “valsi”, latviski izsakoties. Tomēr, ja uzmanīgi ieklausīsieties tās tekstā, iespējams, pamanīsiet, ka dziesma ir mazliet… ērmīga.

"Manuprāt, dziesma ir ļoti, ļoti draudīga un neglīta. Cilvēki to interpretējuši kā maigu mīlas dziesmu, lai gan tās nozīme ir gluži pretēja. Tā uzrakstīta no apmāta bijušā mīļotā cilvēka perspektīvas, kurš nevēlas otram dot vaļu.” Tā par šo superhitu reiz izteicies Stings.

Padomājiet par to nākamreiz, kad dungosiet līdzi vārdiem “I’ll be watching you (es Tevi vērošu)”.

  • “Chandelier” – Sia

Kad šis ārkārtīgi veiksmīgais singls pirmoreiz sasniedza ļaužu masas, liela daļa cilvēku to uztvēra kā vēl vienu ballīšu dziesmu. Tomēr tā tas gluži nav. Dziesma, kā izrādās, ir patiess stāsts par dziedātājas cīņu ar alkohola un narkotiku atkarībām, šādā veidā mēģinot tikt galā ar sāpēm, ko izraisīja mīļotā cilvēka nāve. Dziesmā, nepārprotami, ielikta sirds un dvēsele. Tomēr, par spīti tās depresīvajai dabai, dziesma, nenoliedzami, ir absolūts bangers!

  • “Poker Face” – Lady Gaga

“Pokera seja” ir termins, kas apzīmē domu un jūtu slēpšanu aiz stoiskas uzvedības. Šīs dziesmas kontekstā, visas “kārtis” atklātas piedziedājumā.

Mūziķe atzinusi, ka dziesma atsaucas uz viņas pašas biseksualitāti. Šis seksuāli piesātinātais gabals stāsta par kopā būšanu ar vīrieti, paralēli domājot par sievieti, kamēr viņas grimase, jeb “pokera seja” šīs emocijas slēpj.  Ma ma ma mā!

  • “Waterfalls” – TLC

Ja jums tā arī nekad nav izdevies uzķert šī R’n’B megahita patieso nozīmi - uztraukumam nav pamata. Grupas dalībniece Rozonda Tomasa uzsver, ka sākotnēji to nespēja uztvert tikpat kā neviens. “Viņi nesaprata par ko mēs runājam”, reiz izteikusies dziedātāja.

Dziesma patiesībā atspoguļo dažādas sociālās problēmas, tostarp, vardarbību, narkotiku tirdzniecību, kā arī neaizsargātu seksu. Vai ieklausījāties tās vēstījumā pēdējoreiz, kad dungojāt tai līdzi? Mhm, mēs arī nē.

  • “In The Air Tonight” – Phil Collins

Episkais bungu “uznāciens” dziesmas 3. minūtē un 41. sekundē ir šīs britu mūziķa dziesmas firmas zīme. Taču arī tās noslēpumainie vārdi nav atstājusi klausītājus vienaldzīgus jau vairākus gadu desmitus.

“Ja tu man teiktu, ka slīksti, es nepasniegtu roku” – skan labi, vai ne? Lai ko arī teiktu pats Fils, vairākkārt paskaidrojot, ka dziesmai nav nekādas specifiskas nozīmes, daudzi joprojām uzskata, ka dziesma jāuztver burtiski. Viņš gan atzīst, ka tā rakstīta laikā, kad mūziķis šķīries no savas sievas, nenoliedzot skaņdarba dusmīgo raksturu. Nē, nu tagad viss ir skaidrs! Vai arī nē…?

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO