Klausies grupas “Otra Puse”, šogad izdoto singlu “Alejas”!
Grupa “Otra Puse” pašmāju populārajā mūzikā atstājusi neizdzēšamas pēdas. Šogad ansamblis atzīmē 30 gadu jubileju, kam par godu noorganizēta arī Vislatvijas koncertturneja. Vairākas pilsētas jau apciemotas, taču nekas vēl nav beidzies. Savus iemīļotos māksliniekus grupas faniem būs iespējams redzēt 15. oktobrī Jēkabpilī, Krustpils Kultūras centrā; 21. oktobrī Jelgavas Kultūras namā; 4. novembrī Rīgā, VEF Kultūras pilī; 26. novembrī Ventspils teātra namā “Jūras vārti”, kā arī 2. decembrī Liepājas Olimpiskā centra “Rožu zālē”. Viss rit pilnā sparā! Mēs aprunājāmies ar grupas sirdi un dvēseli – Normundu Pauniņu. Par ko? Protams, par mūziku, sasniegumiem un vēl šo to!
1. Grupai “Otra Puse” 30 gadi! Sirsnīgi sveicam! Šajā laika posmā noteikti piedzīvots viss, ko viena kārtīga mūzikas grupa vien var piedzīvot, bet par visu pēc kārtas. Kā zināms, grupu dibināja divi tikpat leģendāri mūziķi Aigars Krēsla un Aigars Grāvers, kuri par godu svinīgajam notikumam ir pievienojušies arī jubilejas tūrei. Pastāsti, kā Tu atceries “Otras Puses” sākumu? Kā notika Tevis piesaistīšana grupai?
Viss sākās 1991. gadā, kad es, būdams 21 gadu jauns censonis, nokļuvu ierakstu studijā pie Aigara Grāvera, lai ierakstītu manis komponēto dziesmu “Dejas sapnī”, ko biju paredzējis iesniegt kārtējam vokālistu konkursam “Jūrmala 91”. Konkursā mani nepaņēma, toties gadu vēlāk, 1992. gada augustā, man piezvanīja Aigars Grāvers, piedāvājot ierakstīt pāris demo (“Pēc lietus”, “Balāde par 3 saucieniem”) jaunam projektam, kam nosaukums tolaik vēl nebija dots. Demo versijas izrādījās veiksmīgas - visiem patika mans izpildījums, un tā es tiku uzaicināts dziedāt projektā “Otra Puse”!
2. Grupa piedzīvojusi vairākas sastāva maiņas, no kurām, kā vispamanāmākā, droši vien jāatzīmē tieši iepriekšminēto jumpraviešu aiziešana no “Otras Puses”. Jautājums, iespējams, mazliet nekaunīgs – kāpēc tā notika? Vai nespējāt kaut ko sadalīt?
Pamazām grupā brieda konflikts tieši paaudžu nesakritības dēļ - abi jumpravieši bija vecāki. Vēl jāatzīmē, ka Aigars Grāvers kopā ar Olgu Rajecku izveidoja grupu “Bāze-7”, un nevienam nav noslēpums, ka tobrīd Olga ar Grāvi dzīvoja kopā. Vārdusakot, Grāvim parādījās citas intereses. Viņš aizgāja pirmais, ja nemaldos, jau 1993. gada beigās. Apmēram gadu vēlāk aizgāja arī Stīvais, bet iemeslu gan vairs neatceros - droši vien tā pati paaudžu nesakritība.
3. Pirms dodamies tālāk, atgriezīsimies vēl senākā pagātnē. Kādā vecumā saprati, ka mūzika ir Tavs ceļš un kā attīstīji savus radošos talantus?
…Droši vien 3. klasē, kad kā solists, Madonas rajona skolēnu dziesmu konkursā ieņēmu 3. vietu. Mani pat nointervēja, un saruna tika publicēta vietējā rajona laikrakstā “Stars”, par ko man bija liels lepnums.
4. “Otra Puse” var lepoties ar prāvu “kaudzīti” balvu un publikas atzinību. 9. vieta leģendārajā “Mikforona aptaujā”, 3 “Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas”, kā arī vairākas “Zelta mikrofons” nominācijas, uzvara “Muzikālajā Bankā” (dažus gadus vēlāk arī augstā 2. vieta) utt. Kurš mirklis Tev pašam palicis prātā kā spožākais, savā līdšinējā karjerā?
Laikam jau 2010. gada “Latvijas mūzikas ierakstu gada balva”, kad “Otra Puse” ar albumu “Nakts vai rīts” absolūti negaidīti uzvarēja nominācijā “Labākais Pop albums”, ar albuma tituldziesmu iegūstot arī “Visvairāk spēlētās radio dziesmas” balvu. Tas bija patiess pārsteigums!
5. Reiz kādā intervijā minēji, ka par spīti vairākiem veiksmīgiem duetiem, Tu biežāk vēlētos darboties viens. Tiesa, kopš “Uzzīmē mani”, dziedātāja Antra Stafecka ir uzticīgi gājusi grupai “pie rokas” un arī šobrīd, šķiet, ir uz palikšanu! Seko divi jautājumi vienā - kāpēc tieši Antra un kā raugies uz jūsu turpmāko sadarbību?
Manuprāt, mums šo gadu laikā izveidojies saskanīgs duets. Mēs, tā teikt, esam sadziedājušies un ticiet man - tas nenotiek vienā dienā!
To paspilgtina arī saskanīgais un draudzīgais kolektīvs, kur Antrai noteikti ir sava vieta. Es to pat nosauktu par sava veida harmoniju, kas izveidojusies, gadu gaitā kopā uzstājoties.
6. Pastāsti, kurš par ko grupā ir atbildīgs? Kā top dziesmas, to aranžijas un radošais process kopumā?
Manā gadījumā tas pārsvarā notiek tā - ar ģitāras vai jebkura cita instrumenta palīdzību es saceru melodisko līniju. Pēcāk tā tiek nodota kāda teksta autora rokās, un tad, kad šie divi komponenti, melodija un vārdi, savienojas vienā veselā dziesmā, mūzikas producents veic kompozīcijas tehnisko apstrādi. Dažkārt tas var būt viens cilvēks, citkārt – visa grupa.
7. Bieži nenākas redzēt, ka grupa pēc savas atgriešanās, kļūst vēl populārāka kā tās pirmsākumos, taču panākumi runā paši par sevi – “Otrai Pusei” tas nenoliedzami izdevās! 30 gadi aiz muguras – vai vēl 30 priekšā? Kas “Otrai Pusei” padomā turpmāk?
Iesākumā jānosvin 30 gadu jubileju, pēc tam jāturpina darbs pie jauniem gabaliem, lai jau nākamajā gadā varētu prezentēt grupas jauno albumu!
8. Un tagad – ātro jautājumu un atbilžu segments. “Nakts vai rīts” ir viens no lielākajiem “Otras Puses” hitiem. Tad, kā tur īsti ir - esi rīta vai vakara cilvēks?
Viennozīmīgi – esmu rīta cilvēks.
9. Kam Tu tici?
Dievam.
10. Tava devīze?
Tikai uz priekšu!
11. Viena lieta, ko visu laiku atliec, bet vienmēr esi gribējis paveikt?
Vienā piegājienā nobraukt 150 km ar divriteni.
12. Vai Tev ir kāds slēptais talants?
Iespējams, ka esmu labs pavārs.
13. Kas Tevi kaitina?
Meli.
14. Tava labākā un sliktākā rakstura īpašība?
Mērķtiecība vs slinkums.
15. Kas ir tas, kas spēj uzlabot Tavu garastāvokli sliktā dienā?
Suņi.
16. Kāds ir Tavs “nepopulārais viedoklis”?
Esi reāls!
17. Tev ir iespēja pavakariņot ar vienu cilvēku – dzīvu vai mirušu, kurš tas ir?
Varētu pavakariņot ar Bono.
18. Tu drīksti klausīties tikai vienu dziesmu visu savu atlikušo mūžu. Kas ir šī dziesma?
“Aijā žūžū lāča bērni”.
19. Ananāss uz picas – būt vai nebūt? Tāds ir jautājums!
Būt!!!
VIDEO: