"Avalanche" pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma virs galvas ceļ Stenlija kausu

Lasīt rakstu

Sports Raksts pievienots: 2022. gada 27. jūnijā

Trešo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē!

Šonakt trešo reizi kluba “Avalanche” pastāvēšanas vēsturē Nacionālajā hokeja līgā (NHL) izcīnīja Stenlija kausu. Uzvarētāja komandas noskaidrošanai bija nepieciešamas 6 spēles un sērijā “Avalanche” pārspēja divu iepriekšējo sezonu čempionus Tampabejas “Lightning” ar 4-2.

Viesos “Avalanche” izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1. Jau spēles 4.minūtē mājinieki atklāja rezultātu un guva savus vienīgos vārtus spēlē. Vārtus guva Stīvens Stemkoss pēc Ondržeja Palāta piespēles. Tomēr otrajā periodā virsroku pārņēma mājinieki. Ar vārtu guvumiem izcēlās Neitans Makinons un Arturi Lehkonens.

Uzvaras spēlē, “Avalanche” vārtsargs Kempers atvairīja 22 no 23 metieniem, savukārt pretinieku vārtu vīrs Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 28 no 30 metieniem.

Pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē “Avalanche” kausu virs galvas cēla 1996.gadā, pēc tam atkārtoja to 2001. gadā un nu pievienoja savu trešo trofeju.

Kolorado galvenais treneris Džereds Bednars pēc spēles sniedza komentāru: "Ir milzīga gandarījuma sajūta. Sajutu pamatīgu atvieglojumu uzreiz pēc spēles beigu sirēnas. Esmu ļoti lepns. Goda vārds – es esmu tik lepns un priecīgs par to, ka šie puiši ieguva to, ko bija pelnījuši."