"Copa América" STARTS ceturtdaļfināla cīņām

Lasīt rakstu


"Copa América" STARTS ceturtdaļfināla cīņām

Sports Raksts pievienots: 2024. gada 05. jūlijā

"Copa América" STARTS ceturtdaļfināla cīņām

Bukmeikeri gaida aizraujošu cīņu!


Urugvajas sastāvs liekus vārdus neprasa. Līderis ir 37 gadus vecais veterāns Luiss Svaress. Brazīlija tikmēr cīnās bez Neimāra, taču ierindā ir Vinisiuss, vārtsargs Edersons un arī citi kungi. Lai gan Urugvajas kontā ir 15 Amerikas kausi, pēdējos četros turnīros augstāk par piekto vietu nav izdevies finišēt. Pēdējie divi "Copa América" norisinājās tieši Brazīlijā. 2021. gadā mājinieki tika pie sudraba, bet vēl divus gadus iepriekš triumfēja finālā. Vai Brazīlijas dominance turpināsies arī uz ASV zālājiem?

Bukmeikeri gaida aizraujošu un neprognozējamu cīņu. Brazīlijas uzvarai koeficients 2.77, Urugvajas triumfam 2.95, bet pagarinājumam 3.12.

ASV turpinās Amerikas kausa izcīņa futbolā jeb "Copa América". Astoņas no 16 dalībniecēm jau turnīru ir noslēgušas, kamēr pārējās astoņas ir gatavas sākt ceturtdaļfināla fāzi. Ielūkosimies gaidāmajos dueļos!

Argentīna - Ekvadora

Ceturtdaļfinālu kārta tiks atklāta ar maču starp Argentīnas un Ekvadoras izlasēm. Cīņa tiks aizvadīta naktī uz 5. jūliju (plkst. 4:00 pēc Latvijas laika). 40 savstarpējos dueļos uzvaras laurus 24 gadījumos plūkusi Argentīna, piecas reizes uzvarējusi Ekvadora, bet 11 cīņas noslēgušās neizšķirti.

Argentīna ir vienīgā turnīra dalībvalsts, kas vēl nav ielaidusi vārtus. Grupu turnīrā komanda ar 2:0 uzveica Kanādu, ar 1:0 apspēlēja Čīli un ar 2:0 svinēja arī panākumu pret Peru izlasi. Tas rezultējās pašsaprotamā pirmajā vietā A apakšgrupā. Ekvadora tikmēr izcīnīja četrus punktus un taibreika rezultātā aiz TOP 8 borta atstāja Meksiku. Zaudējums mazākumā pret Venecuēlu ar 1:2, droša uzvara ar 3:1 pret Jamaiku un bezvārtu neizšķirts pret Meksiku. Tas deva otro vietu B grupā.

Argentīnas līderis ar četriem vārtu guvumiem ir turnīra labākais bombardieris - 26 gadus vecais "Milan" komandas uzbrucējs Lautaro Martiness. Atgādināsim, ka ierindā ir arī diskutabli viens no visu laiku labākajiem futbolistiem - 37 gadus vecais Lionels Mesi, kurš ikdienā futbolu spēlē ASV klubā Maiami "Inter". Ekvadoras rindās tikmēr izteikti skaļu uzvārdu nav.

Tieši Argentīna ir pašreizējā Amerikas kausa īpašniece, kas 2021. gadā izcīnīja pēdējo šī turnīra titulu. Valstsvienība izcīnījusi zeltu jau 15 reizes, dalot visu laiku titulētākās komandas godu ar Urugvaju. Atgādināsim, ka Argentīna ir arī pēdējā Pasaules kausa (PK) ieguvēja. Izlase 2022. gadā triumfēja Katārā. Ekvadora tikmēr "Copa América" pusfinālu pēdējo reizi sasniedza tālajā 1993. gadā. Divas ceturtās vietas patlaban ir komandas lielākais sasniegums šajā turnīrā, ko valstsvienība lūko atkārtot, ja ne pat uzlabot.

Bukmeikeri gan par izteiktu favorīti uzskata Argentīnu, piešķirot tās uzvarai koeficientu 1.47 apmērā. Ekvadoras panākumam tikmēr atstāts iespaidīga 9.60, bet neizšķirtam jeb pagarinājumam - 4.21.

Venecuēla - Kanāda

Nākamais duelis paredzēts tieši 24 stundas vēlāk jeb naktī uz 6. datumu (arī plkst. 4:00 pēc Latvijas laika). Zālāju dalīs Venecuēlas un Kanādas futbolisti. Komandām šī būs vien trešā tikšanās reize savā starpā. Iepriekšējās divas cīņas noslēdzās neizšķirti - 2007. gada draudzības spēlē uz tablo bija 2:2, bet 2010. gadā pārbaudes mačs noslēdzās ar 1:1.

Venecuēla līdz šim neuzveikta, izcīnot pirmo vietu B apakšgrupā. Komandai panākumi pret Ekvadoru (2:1), Meksiku (1:0) un Jamaiku (3:0). Kanādiešiem tikmēr otrā vieta A grupā. Zaudējums pret Argentīnu (0:2), uzvara pret Peru (1:0), kā arī neizšķirts pret Čīli (0:0). Peru un Čīle gan mača gaitā tika pie sarkanajām kartiņām, cīnoties mazākumā.

Abas šīs izlases ir īpašas ar to, ka patlaban tajās nav gadsimta vērtu talantu. Abas vienības balstās uz saliedētu komandas spēli. Venecuēlas augstākais sasniegums Amerikas kausa izcīņas ietvaros ir 2011. gadā izcīnīta ceturtā vieta, kamēr Kanādai šī ir debija "Copa América" turnīrā. Izlasei ar pirmo piegājienu jau ir izdevies sasniegt TOP 8 un tiek lolotas pamatotas cerības arī par pusfinālu.

Neliela favorīte uz uzvaru bukmeikeru skatījumā ir Venecuēla, kuras uzvarai koeficients sasniedz 2.66. Kanādas panākumam reizinātājs toties ir 3.12, bet neizšķirtam jeb papildlaikam - 3.09.

Kolumbija - Panama

Naktī uz 7. jūliju (plkst. 1:00 pēc Latvijas laika) cīņā metīsies arī Kolumbijas un Panamas vīri. Abas izlases tiksies jau 15. reizi savā starpā. Līdz šim desmit uzvaras Kolumbijas kontā, bet četri panākumi Panamas izlasei. Neizšķirts vēl nav fiksēts šo divu izlašu savstarpējās cīņās.

Kolumbija izcīnīja pirmo vietu D apakšgrupā. Sākotnēji uzvara ar 2:1 pret Paragvaju, bet pēcāk ar 3:0 sagrauta Kostarika. Pamatturnīra galotnē arī neizšķirts ar 1:1 pret vareno Brazīliju. Panama tikmēr C grupā finišēja kā otrā, nedaudz pārsteidzot futbola pasauli. Izlases kontā zaudējums pret Urugvaju ar 1:3, kā arī divas uzvaras - ar 2:1 pret ASV un ar 3:1 pret Bolīviju.

Kolumbija par Amerikas kausa ieguvēju ir kļuvusi vienreiz, titulu izcīnot 2001. gadā savā valstī. Piecreiz komanda izcīnījusi arī bronzas goldalgas, bet vienreiz otro vietu. Komanda ir sasniegusi TOP 8 jau sesto turnīru pēc kārtas. Panamai tikmēr šis ir spilgtākais ieraksts savas futbola vēstures grāmatā. Izlasei šī ir vien otrā reize šajā turnīrā. Vienīgā reize līdz šim bija 2016. gadā, kad valstsvienība palika 12. vietā. Rezultāts jau ir krietni uzlabots. Vai Panamas brigāde spēs parūpēties par vēl vienu pārsteigumu?

Bukmeikeri par izteiktu favorīti šajā duelī uzskata Kolumbiju, piešķirot tās triumfam vien reizinātāju 1.36. Panamas uzvarai tikmēr jaudīgs 10.40, bet neizšķirtam - 5.30.

Urugvaja - Brazīlija

Pēdējais ceturtdaļfināla duelis trīs stundas vēlāk jeb plkst. 4:00 pēc Latvijas laika. Tad gaidāms ambiciozs derbijs starp Urugvajas un Brazīlijas izlasēm. Abas komandas spēkus samērojušas jau 79 reizes. 40 dueļi noslēgušies ar Brazīlijas triumfu, 22 reizes uzvarējusi Urugvaja, bet 17 gadījumos cīņa noslēgusies neizšķirti. Pēdējās desmit tikšanās reizēs gan Brazīlijai astoņas uzvaras, viens neizšķirts un tikai viens zaudējums. Tas fiksēts pērn PK ietvaros.

Urugvaja grupu turnīru noslēdza kā viena no trim komandām, kas izcīnīja maksimālo punktu skaitu. Uzvaras pret Panamu (3:1), Bolīviju (5:0) un ASV (1:0) deva drošu līderes statusu C apakšgrupā. Brazīlijai tikmēr nedroša otrā vieta D grupā. Šī blice sāka turnīru ar bezvārtu neizšķirtu pret Kostariku. Turpinājumā dominance 4:1 formātā pret Paragvaju, kā arī 1:1 pret Kolumbiju.

SPĒLĒT KAZINO