EURO2024 pusfināli: Spānija pret Franciju, Anglija pret Nīderlandi

Lasīt rakstu


EURO2024 pusfināli: Spānija pret Franciju, Anglija pret Nīderlandi

Sports Raksts pievienots: 2024. gada 08. jūlijā

EURO2024 pusfināli: Spānija pret Franciju, Anglija pret Nīderlandi

Kulminācija ir pavisam tuvu!


Eiropas čempionāts (EČ) futbolā jeb EURO2024 ir vien pāris soļu attālumā no kulminācijas. Klāt jau pusfinālu fāze, kas nozīmē, ka nākamās divas cīņas noteiks šo meistarsacīkšu finālistus. Lai arī Vācijā interese par šo turnīru ir krietni sarukusi, jo rīkotājvalsts ir izstājusies, kājbumbas faniem visā pasaulē gan tikai un vienīgi tuvojās lielie svētki.

Spānija - Francija

Pirmajā pusfināla pārī spēkus samēros Spānijas un Francijas komandas. Līdz šim izlases zālāju kopīgās oficiālās cīņās ir dalījušas 36 reizes. 16 gadījumos uzvarējusi Spānija, 13 panākumi Francijai, kā arī fiksēti septiņi neizšķirti. Pēdējais duelis tika aizvadīts 2021. gada 10. oktobrī, kad UEFA Nāciju līgas ietvaros panākumu ar 2:1 svinēja Francija.

Spāņi izslēgšanas cīņas sāka ar jaudu, sagraujot EČ finālturnīra debitanti Gruziju ar rezultātu 4:1. Ceturtdaļfināla pamatlaika beigās gan tika izlaista uzvara pret mājinieci Vāciju, kas pagarinājumā tika atkārtoti izcīnīta - 2:1. Pirms tam sekoja arī trīs uzvaras grupu turnīra fāzē, kuru laikā izlase neielaida nevienus vārtus. Valstsvienība demonstrē pārliecinošu sniegumu.

Kiljana Mbapē pārstāvētā Francija toties joprojām demonstrē ne pārāk pārliecinošu sniegumu. Astotdaļfinālā minimāla uzvara ar 1:0 pret Beļģiju, bet ceturtdaļfinālā bezvārtu neizšķirts un panākums pēcspēles sitienu sērijā pret Krištianu Ronaldu pārstāvēto Portugāli. Francūžiem turnīra gaitā talkā nāca veiksme. Lielu daļu vārtus izlase guva pretinieku kļūdu dēļ, vai arī no soda sitiena atzīmes.

Pirmā zara pusfināls tiks aizvadīts 9. jūlija pašā vakarā (plkst. 22:00 pēc Latvijas laika). Bukmeikeri par nelielu favorīti uzskata Spāniju, piešķirot tās uzvarai pamatlaikā koeficientu 2.82 apmērā. Francijas triumfs toties novērtēts ar 3.13, bet neizšķirtam jeb pagarinājumam atstāts 2.94.

Anglija - Nīderlande

Otrā pārī gaidāms Anglijas un Nīderlandes derbijs. Līdz šim komandas tikušās 22 reizes - fiksēti seši Anglijas panākumi, septiņas Nīderlandes uzvaras, kā arī deviņi neizšķirti. Šī gan būs pirmā oficiālā tikšanās reize pēdējo piecu gadu laikā. Pēdējais duelis bija 2019. gada 6. jūnijā, kad UEFA Nāciju līgā uzvaras laurus ar 3:1 plūca Nīderlande.

Anglijas nervus astotdaļfinālā pakutināja Slovākija. Angļi gan sūrā cīņā ar 2:1 uzvarēja. Pēcāk 1:1 pret Šveici, taču izmocīta uzvara pēcspēles sitienu sērijā. Angļi pirms tam arī uzvarēja C grupā, taču visa turnīra gaitā izteikti pārliecinošu sniegumu nedemonstrē. Daudz neizšķirtu, maz gūtu vārtu. Futbola lielvalsts vēl buksē un meklē savu spēli.

Nīderlandes ceļš tikmēr bija krietni vieglāks pretinieku ziņā. Astotdaļfinālā triumfs ar 3:0 pret Rumāniju, bet nākamajā kārtā ar 2:1 apspēlēta arī Turcija. Jāpiemin gan, ka izlase vien veiksmes rezultātā izkļuva no D grupas, jo finišēja trešajā vietā. 

Šī cīņa dienu vēlāk jeb 10. jūlija izskaņā (arī plkst. 22:00). Bukmeikeri par favorīti uzskata Angliju, piešķirot tās uzvarai reizinātāju 2.68. Nīderlandes panākuma opcija pamatlaikā novērtēta ar 3.32, bet neizšķirtam jeb papildlaikam atstāts 2.94.

SPĒLĒT KAZINO