FRENCH OPEN pusfināli: bez Džokoviča, ar Alkarasu

Lasīt rakstu


FRENCH OPEN pusfināli: bez Džokoviča, ar Alkarasu

Sports Raksts pievienots: 2024. gada 06. jūnijā

FRENCH OPEN pusfināli: bez Džokoviča, ar Alkarasu

Pusfināla dueļi jau 7. jūnijā!


''French Open'' jeb ''Roland Garros'' tenisa turnīrs Francijas galavspilsētā Parīzē ir nonācis līdz pusfinālu fāzei. Uz māla seguma par titulu cīnās vairs tikai četri vienspēļu dalībnieki. Kurš no tiem tiks pie galvenās balvas? Pusfināla dueļi paredzēti jau 7. jūnijā!

Pirmajā pusfināla pārī tiksies norvēģis Kaspers Rūds un Aleksandrs Zverevs no Vācijas. Zverevs ceturtdaļfinālā trīs setos tika galā ar Aleksu de Minoru no Austrālijas (6:4, 7:6, 6:4), sasniedzot Parīzes pusfinālu jau ceturto reizi pēc kārtas. Rūds tikmēr ceturtdaļfinālu izlaida, jo pretējā pusē bija gaidāms serbs Novaks Džokovičs. Tenisa leģenda izstājās labā ceļgala mediālā meniska plīsuma dēļ, palaižot Rūdu uz priekšu automātiski.

Zverevs ir divus gadus vecāks, deviņus kilogramus smagāks un 15 centimetrus garāks par savu oponentu. Arī pieredze karjeras gaitā Vācijas sportistam ir iekrāta nedaudz lielāka. Ja Rūds šogad ir uzvarējis 35 no 44 spēlēm, tad Zverevs pratis triumfēt 28 no 37 dueļiem. Rūds ATP rangā ieņem septīto pozīciju, kamēr Zverevs ir ceturtais.

Abiem tenisistiem šī būs vien piektā tikšanās reize kortā. Līdz šim abi spēlētāji tikuši pie diviem panākumiem. Zverevs uzvarēja pirmās divas cīņas, kas tika aizvadītas 2021. gadā, bet Rūds revanšējās 2022. un 2023. gados.

Bukmeikeri par nelielu favorītu uzskata Zverevu, piešķirot viņa uzvarai koeficientu 1.89 apmērā. Rūda triumfs tikmēr novērtēts ar 1.94.

Pēcāk kortā tiksies arī Karloss Alkarass no Spānijas un itālis Janniks Sinners. Alkarass ceturtdaļfinālā trīs setos uzveica grieķu sportistu Stefanosu Cicipasu (6:3, 7:6 un 6:4), bet Sinners praktiski tik pat garā cīņā tika galā ar Grigoru Dimitrovu no Bulgārijas (6:2, 6:4, 7:6).

Abi tenisisti ir ļoti jauni un ambiciozi. 22 gadus vecais Sinners ir pasaules otrā rakete, kamēr 21 gadu jaunais Alkarass ATP rangā seko trešajā pozīcijā. Pēc Džokoviča izstāšanās gan tieši Sinners kļūs par pasaules pirmo numuru. Sinners ir piecus centimetrus garāks, kā arī divus kilogramus smagāks. Profesionālo karjeru sportisti sāka vienlaikus - 2018. gadā.

Savstarpējās cīņas šo tenisistu starpā vienmēr ir bijušas gana aizraujošas. Aizvadītajos 13 dueļos līdz šim Alkarass uzvaru izcīnījas septiņas reizes, kamēr Sinners sešas. Sinners šogad uzvarējis 28 no 30 spēlēm, kamēr Alkarass triumfējis 18 no 23 dueļos.

Bukmeikeru vērtējumā favorīts uz panākumu ir Alkarass. Šādai varbūtībai piemērots koeficients 1.63, kamēr Sinnera uzvarai atstāts reizinātājs 2.35 apmērā.

SPĒLĒT KAZINO