LASMANIM spilgta debija populārajā "Big3" līgā

Lasīt rakstu

Sports Raksts pievienots: 2022. gada 20. jūnijā

Latvijas lepnums!!!

Viens no Latvijas labākajiem 3x3 basketbolistiem un Olimpisko spēļu medaļnieks Kārlis Pauls Lasmanis svētdien debitēja profesionālajā strītbola līgā “Big3”. Latvietis iekrāja 18 punktus un palīdzēja uzvarēt “Aliens” komandai.

“Aliens” šī bija pirmā sezonas spēle un ar rezultātu 52:44 izdevās uzvarēt “Enemies” komandu. Lasmanis guva spēles 3 pirmos punktus precīzi realizējot tālmetienu. Turpinājumā redzamākais un rezultatīvākais laukumā bija Dušans Buluts. “Aliens” pirmā sasniedza puslaika robežu, pārkāpjot 25 punktu robežu, un komandas devās pārtraukumā pie rezultāta 27:15. Otrais puslaiks Lasmanim padevās rezultatīvāks. Pēc pārtraukuma viņš atkārtoti precīzs bija tālmetienā un vēlāk izcēlās ar vairākiem rezultatīviem caurgājieniem. Punktu spēlei pielika Buluts iemetot precīzi tālmetienu.

Lasmaņa pārstāvētās komandas treneris ir Riks Mahorns. 1989.gadā Mahorns ar NBA komandu “Pistons” izcīnīja čempiontitulu. “Aliens” sastāvā bez latvieša ir arī divi sērbi - Dušans Buluts un Tomislavs Ivoševs un divi amerikāņi - Dešons Stīvenss un Ādams Drekslers.

“Big3” līgā spēles laiks ir neierobežots, komandas dodas pārtraukumā, kad kāda no tām ir guvusi 25 punktus, un, attiecīgi, spēle noslēdzas, kad kādai ir 50 punkti. Katram uzbrukumam ir dotas 14 sekundes. Atšķirībā no FIBA turnīriem, šajā ligā ir ne tikai 3 punktu, bet arī 4 punktu vērti metieni.

Pēc spēles Lasmanis uzreiz devās uz lidostu, un pirmdien viņš pievienosies Latvijas 3x3 izlasei. Izlasei gaidāmas spēles Pasaules kausā, kurš norisināsies Beļģijā, Antverpenē. Pēc turnīra noslēguma Lasmanis dosies atpakaļ, turpinās sezonu “Aliens” sastāvā,  un piedalīsies nākamajos sabraukumos, kuri norisinās katru nedēļas nogali līdz augustam. Savukārt augustā ir ieplānotas līgas fināla spēles.