Latvijai OS kvalifikācijas pusfināls pret Kamerūnu

Lasīt rakstu


Latvijai OS kvalifikācijas pusfināls pret Kamerūnu

Sports Raksts pievienots: 2024. gada 05. jūlijā

Latvijai OS kvalifikācijas pusfināls pret Kamerūnu

Jau 6. jūlijā!


Luka Banki vadītā Latvijas nacionālā vīriešu basketbola izlase turpina dalību vasaras olimpisko spēļu (OS) kvalifikācijas turnīrā. Klāt jau pusfināla fāze un uz vienīgo ceļazīmi uz Francijas metropoli Parīzi pretendē vairs tikai četras, nevis sešas izlases. Uz Franciju dosies turnīra uzvarētāja.

Latvija pusfinālā mērosies spēkiem pret Kamerūnas izlasi. Cīņa tiks aizvadīta ''Arēna Rīga'' telpās jau šo sestdien jeb 6. jūlijā (plkst. 19:00). Bukmeikeri ir pārliecināti, ka maču uzvarētāju statusā noslēgs latvieši, piešķirot šādai varbūtībai koeficientu 1.13. Kamerūnas triumfam tikmēr atstāts sulīgs 5.58.

Latvijas izlase turnīru atklāja ar pārliecinošu panākumu pret Gruzijas izlasi, triumfējot ar rezultātu 83:55. Turpinājumā gan sekoja fiasko - netika pienācīgi novērtēts pretinieks un zaudējums Filipīnām ar ar rezultātu 80:89. Uz brīdi letiņiem spēles gaitā bija pat 26 punktu deficīts. Kamerūnieši toties turnīru sāka ar minimālu zaudējumu pret Melnkalni - 66:70. Uzvara ar 77:74 pret Brazīliju gan ļāva saglabāt cerības par olimpisko sapni.

Ja Latvija FIBA rangā ieņem sesto vietu, tad Kamerūna atrodas vien 68. pozīcijā. Kamerūnas iekļūšana pusfinālā bija samērā liels pārsteigums, ņemot vērā, ka vienība starp visām sešām dalībvalstīm rangā atrodas ievērojami viszemāk. Turnīrs tikmēr jau ir noslēdzies divām nominālajām favorītēm - 17. vietas īpašniecei Melnkalnei un 23. pozīcijā esošajai Gruzijai.

Teicamu sniegumu OS kvalifikācijas turnīra ietvaros demonstrē Rodions Kurucs. Pārējo līderu sniegums tikmēr ir ne pārāk pārliecinošs. Mačā pret Gruziju traumā iedzīvojās arī komandas galvenais saspēles vadītājs Artūrs Žagars, kura atgriešanās laukumā vēl ir neskaidra. Izteiktas problēmas izlasei ir garajā galā, tāpēc jācer, ka līderu statusu spēs uzņemties Rolands Šmits un citi garie spēlētāji. 

Turnīrs gan ir īpašs ar to, ka neviena no sešām dalībvalstīm nav demonstrējusi izcilu sniegumu. Katrai komandai ir gan pa uzvarai, gan zaudējumam. Vietu noskaidrošanā talkā nāca taibreiks, taču tagad gan vietu kļūdām vairs nav.

Latvijas spēle, galvenokārt, balstās uz trejačiem un sabalansētu aizsardzību. Jāatzīst, ka mačā pret Gruziju tālmetieni tieši atnesa tik pārliecinošu uzvaru, kamēr zaudējumā pret Filipīnām tas bija klupšanas akmens. Trejači nekrita grozā, bet izlase turpināja tos nesekmīgi izpildīt. Jācer, ka treneru korpuss būs izstrādājis plānu B, vai arī tālmetienu precizitāte krasi uzlabosies. Citādi uzvaras izcīnīšana var būt ļoti sarežģīts uzdevums.

Pašsaprotami, ka Kamerūnas sastāvs nav tas zvaigžņotākais. Izlasi, galvenokārt, pārstāv otrā un trešā ešalona Eiropas klubu spēlētāji. Valstsvienības līderis ir Džeremijs Hils, kurš savas blices bilancei parasti pievieno ap 20 punktiem. Izlase būtu krietni spēcīgāka, ja tai palīdzētu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Filadelfijas ''76ers'' līderis Džoels Embīds, tomēr viņš izšķīrās par labu spēlēšanai ASV krāsās. Līdz ar to, sastāvs ir tāds nekāds.

Potenciāli galvenā Latvijas oponente gan ir otrā pusfināla pārī. Tur savā starpā cīnīsies 37. pozīcijā esošās Filipīnas, kas jau vienreiz uzveica Latviju, kā arī 12. vietā esošā Brazīlija. Šī cīņa tiks aizvadīta pirms Latvijas mača (plkst. 15:30). Bukmeikeri ir droši par Brazīlijas triumfu, piešķirot šādai opcijai koeficientu 1.15 apmērā. Filipīnu atkārtotam brīnumam tikmēr atstāts reizinātājs 5.16.

Šī turnīra gaitā gan bukmeikeru prognozes vairākkārt ir bijušas nesekmīgas, tāpēc neskriesim notikumiem pa priekšu. Neviena komanda vēl pie ceļazīmes uz Franciju nav tikusi un sākotnēji vēl jāiekļūst finālā. Kurai valstij būs iespēja piepildīt savu olimpisko sapni? Seko līdzi informācijai mūsu mājaslapā un esi informēts par spilgtākajiem sporta notikumiem.

SPĒLĒT KAZINO