Latvijas basketbolistiem cīņa par OLIMPISKAJĀM SPĒLĒM

Lasīt rakstu


Latvijas basketbolistiem cīņa par OLIMPISKAJĀM SPĒLĒM

Sports Raksts pievienots: 2024. gada 02. jūlijā

Latvijas basketbolistiem cīņa par OLIMPISKAJĀM SPĒLĒM

No 2. līdz 7. jūlijam!


Latvijas nacionālā vīriešu basketbola izlase no 2. līdz 7. jūlijam cīnīsies par tiesībām startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs (OS). Ceļš uz Francijas galvaspilsētu nav tas vieglākais, tomēr atbalstu dod starts savā laukumā.

Izlasei paredzētas divas cīņas divās dienās un turpmākais grafiks jau ir atkarīgs no saviem rezultātiem. Pirmā spēle jau 2. jūlija vakarā (plkst. 19:00), kad ''Arēna Rīga'' parketā kompāniju valstsvienībai sastādīs Gruzijas basketbolisti. Bukmeikeri par favorīti uzskata Latviju, piešķirot tās uzvarai koeficientu 1.41 apmērā. Gruzīņu triumfa varbūtība toties novērtēta ar 2.82.

Par vienīgo ceļazīmi uz OS cīnās sešas valstis. A apakšgrupā startē Latvija, Gruzija un Filipīnas, bet B grupā - Brazīlija, Kamerūna un Melnkalne. Vienības aizvadīs viena apļa grupu turnīru. Labākās divas komandas no katras grupas dosies uz pusfinālu, sliktākās turnīru noslēgs. Pēcāk tiks aizvadīts pusfināls un fināls, ceļazīmi iegūstot tikai turnīra uzvarētājai.

Tas nozīmē, ka katras spēles iznākums ir kritiski svarīgs un var būt liktenīgs. Lai gan Latvija no visām trim grupas dalībniecēm FIBA rangā atrodas visaugstāk un tiek pieskaitīta kā viena no galvenajām favorītēm, tie nav noteicošie faktori. Abas pretinieces demonstrē saliedētu komandas basketbolu, neieciklējoties uz individuālo performanci. Pusfināla un fināla potenciālās pretinieces jau ir vēl naidīgākas vienības.

Uz Latvijas un Filipīnas cīņu 3. jūlija vakarā bukmeikeri prognozes vēl nav izteikuši, taču tas varētu tikt darīts jau pavisam drīz. Seko līdzi informācijai mūsu mājaslapā, lai būtu informācijas redzeslokā.

Komandas galvenais treneris Luka Banki ir atstājis teju visu PK kodolu, aiz borta paliekot vien pāris vīriem no tā sastāva. Piemēram, sastāvā nav iekļauti Anžejs Pašečņiks, Artūrs Kurucs un Aigars Šķēle. Tāpat savainojumu dēļ nepalīdzēs Andrejs Gražulis un Kristaps Porziņģis. Pārējais sastāvs ir nemainīgs, klāt nākot Rihardam Lomažam, Jānim Strēlniekam, Jānim Timmam un Marekam Mejerim.

Pārbaudes spēles ir parādījušies, ka Latvijas lielākie klupšanas akmeņi patlaban ir problēmas garajā galā, reizēm nestabilā aizsardzība un potenciālo līderu nespēja gūt pietiekami punktus. Pēdējā draudzības spēlē izlase izbraukumā ar 84:90 kapitulēja Somijas komandai, kuru nepārstāvējā tās līderis Lauri Markanens. Ja šīs problēmas izdosies neitralizēt, tad ceļš uz OS varētu krietni atviegloties.

SPĒLĒT KAZINO