Martins Dukurs NOSLĒDZ skeletonista KARJERU

Lasīt rakstu


Martins Dukurs NOSLĒDZ skeletonista KARJERU

Sports Raksts pievienots: 2022. gada 16. augustā

Martins Dukurs NOSLĒDZ skeletonista KARJERU

Paldies Martinam!


Martins Dukurs, titulētais Latvijas skeletonists, savā Instagram profilā publicējis bildi ar paziņojumu, ka noslēdz savu sportista karjeru.

Ar šo sporta veidu Martins sāka nodarboties kopš 1998. gada. Karjeras laikā viņš divas reizes bija kļuvis par olimpisko vicečempionu, sešas reizes par pasaules čempionu, bet 12 reizes – par Eiropas čempionu. Uz goda pjedestāla pasaules kausa sacensībās Dukurs kāpa 90 reizes un izcīnīja 61 uzvaru.

Pagājušo sezonu Martins noslēdza ar septīto vietu Pekinas olimpisko spēļu sacensībās. Pēc finiša olimpiskajās spēlēs viņš noteica, ka vēl neplāno beigt karjeru, taču vienlaicīgi arī apšaubīja, ka pēc četriem gadiem varētu piedalīties Milānas un Kortīnas olimpiskajās spēlēs. Pasaules kausa kopvērtējumā skeletonists Martins Dukurs bija nepārspēts 11 sezonas. Kopumā viņš startēja piecās olimpiskajās spēlēs, 2010. gadā Vankūverā un 2014. gadā Sočos izcīnīja sudraba medaļas. 2018. gadā Phjončhanā palika ceturtais, 2006. gadā Turīnā un šogad Pekinā ieguva septīto vietu.

Par sasniegumiem olimpiskajās spēlēs Dukuram piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis. 2015. gadā saņēma balvu “Labākais Latvijas sportists”.

SPĒLĒT KAZINO