MERZĻIKINS – labākais vārtsargs pasaules čempionātā?

Lasīt rakstu


MERZĻIKINS – labākais vārtsargs pasaules čempionātā?

Sports Raksts pievienots: 2022. gada 12. maijā

MERZĻIKINS – labākais vārtsargs pasaules čempionātā?

Šāda kalibra spēlētājs Latvijai nav bijis gadiem!!!


Jau piektdien, 13.maijā, Latvijas izlase aizvadīs pirmo spēli pasaules čempionātā. Pirmā cīņa būs liels izaicinājums, jo jāspēkojas ar vienu no favorītu komandām - ASV izlasi. Pēdējās pārbaudes spēlēs pirms lielā uznāciena, Latvijas izlasei izdevās gūt divas pārliecinošas uzvaras pār Kazahstānas valstsvienību. Otrajā spēlē vārtu drošība tika uzticēta mūsu pirmajam vārtsargam - Elvim Merzļikinam. Pēc spēles Elvis atzina “Teikšu atklāti – nejūtos baigi labi”. Vai viņš būs gatavs uz piektdienu?

NHL spēlētāju gūtos vārtus un atvairītos metienus mēra dolāros.

Merzļikins šobrīd pārstāv Kolumbusas “Blue Jackets” komandu NHL. Elvja līgums 5,4 miljoni dolāri sezonā,  ir 12. lielākais starp līgas vārtsargu līgumiem. Starp gaidāmā čempionāta dalībniekiem ir tikai viens vārtsargs ar lielāku līgumu - Filips Grūbauers, kurš pārstāvēs Vācijas valstsvienību. Tomēr, salīdzinot šo abu vārtsargu sniegumus sezonā, Elvis pārliecinoši pārspēj vācieti teju visos rādītājos. Merzļikins aizvadītajā sezonā atvairījis 90,7%, kamēr Grūbauera statistikas ailītē ir tikai 88,9% atvairīto metienu.

Viņi protams nebūs vienīgie NHL līmeņa vārtsargi pasaules čempionātā. Arī Kanādai, ASV, Zviedrijai, Čehijai un Somijai sastāvā ir iekļauti NHL komandās spēlējoši vārtsargi, tomēr, skatoties gan no pieredzes, gan statistikas viedokļa, Elvis Merzļikins ir uzskatāms par augstāka ranga vārtsargu.

Arī Eiropas līgas vārtu vīri ir augstā līmenī!

Pirms Elvis izcīnīja savu vietu NHL, viņš savas prasmes attīstīja Šveices augstākajā hokeja līgā, kur šobrīd ļoti veiksmīgi sevi parāda Šveices izlases pirmais numurs - Leonardo Dženoni. Šveices čempionātā Elvis divas sezonas tika atzīts par līgas labāko vārtsargu, atvairot 92,1% metienu, kamēr Dženoni šobrīd pārspējis Elvja rezultātu, ar atvairītiem 92,2% metieniem.

Arī otrs Šveices vārtsargs, Reto Berra, ir ar ievērojamu pieredzi gan NHL, gan Eiropas labākajās līgās.

Kuram būs priekšrocības gaidāmajā pasaules čempionātā?

Savas priekšrocības ir gan vārtsargiem, kuri spēlē NHL, gan arī tiem, kuri pārstāv Eiropas līgas. NHL ir augstākā hokeja līga pasaulē, tāpēc varētu likties, ka šie vārtsargi arī dominēs pasaules čempionātā, tomēr ir jāpatur prātā, ka lielākā daļa čempionāta komandu ir no Eiropas, tāpēc redzēsim eiropiešiem vairāk pazīstamu hokeja stilu.

Elvis Merzļikins savas karjeras laikā ir paspējis sevi pierādīt gan uz Eiropas, gan Amerikas laukumiem, tāpēc par vārtu drošību šajā čempionātā nevajadzētu būt lielam uztraukumam. Šāda kalibra spēlētājs savā pozīcijā Latvijai nav bijis gadiem, un tas ļauj priecāties.

Līdzīgi raksti