OS kvalifikāciju LATVIJA turpinās ar spēli pret Filipīnām

Lasīt rakstu


OS kvalifikāciju LATVIJA turpinās ar spēli pret Filipīnām

Sports Raksts pievienots: 2024. gada 03. jūlijā

OS kvalifikāciju LATVIJA turpinās ar spēli pret Filipīnām

SARAUJ, LATVIJA!


Latvijas nacionālā vīriešu basketbola izlase Luka Banki vadībā turpina cīņu par vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs. Priekšā otrā un pēdējā grupu spēle. Otrā cīņa divās dienās!

Latvija OS kvalifikācijas turnīru sāka ar graujošu uzvaru, ar rezultātu 83:55 uzveicot Gruzijas izlasi. Mačā rezultatīvākais spēlētājs ar 18 punktiem bija Artūrs Strautiņš, kurš laukumā pavadīja vien nepilnas 19 minūtes un nemeta garām grozam nevienu reizi.

Ja Latvija FIBA rangā ieņem augsto sesto pozīciju, tad topošā pretiniece atrodas vien 37. vietā. 

Filipīnām šī būs pirmā OS kvalifikācijas cīņa. Pirms tam izlase aizvadīja divas pārbaudes spēles, abās zaudējot - ar 73:84 pret Turciju un ar 80:82 pret Poliju. Īpaši jāuzmanās no 36 gadus vecā Džastina Braunlī, kurš pārbaudes spēlē pret Poliju izcēlās ar 30 gūtiem punktiem.

Zināms, ka Latvijas pretiniekiem nepalīdzēs pati spilgtākā zvaigzne - Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Jūtas "Jazz" spēlētājs Džordans Klārksons. Izlases stūrmanis Tims Kouns paskaidroja, ka aizsarga neiekļaušana sastāvā ir likumsakarīga, jo OS kvalifikāciju valstsvienība izmantos kā gatavošanos Āzijas kausa kvalifikācijai jeb turnīram, kas tiks aizvadīts sezonas laikā. Tajā Klārksons nevarēs piedalīties, jo ritēs NBA pamatturnīrs. Izlases vīri cerības par OS īsti nelolo.

Letiņu pretinieku sastāvs ir samērā jauns. Ierindā ir septiņi basketbolisti no pašmāju čempionāta, kā arī četri, kas ikdienā ir leģionāru statusā. Filipīnas ir viena no šī turnīra pastarītēm.

Abas brigādes līdz šim savā starpā ir tikušās trīs reizes. Šī gan būs pirmā reize modernā basketbola ietvaros. Pēdējā cīņa starp Latvijas un Filipīnas basketbolistiem bija pirms 18 gadiem. Trīs aizvadītajos dueļos latvieši gaidāmos pretiniekus pieveikuši ar vidēji 29 punktu pārsvaru, izteikti dominējot.

Latvijas stiprā puse ir tālmetienu precizitāte un saliedēta aizsardzība. Problēmas gan ir garajā galā, gan arī tad, ja nekrīt trejači. Ja izdosies izpildīt visus uzdevumus abos laukuma galos, tad uzvarai nevajadzētu izpalikt.

Uzvara pret Filipīnām simtprocentīgi garantētu triumfu A apakšgrupā, kā arī pusfināla dueli pret B grupas otrās vietas īpašnieci. Atgādināsim, ka ceļazīmi uz Parīzi izcīnīs tikai fināla uzvarētāja.

Bukmeikeri ir pārliecināti par fenomenālu Latvijas performanci un uzvaru. Latvijas uzvarai koeficients 1.01, kamēr Filipīnu triumfam - 14.00. Duelis jau 3. jūlija vakarā, kad komandas plkst. 19:00 tiksies "Arēna Rīga" telpās.

SPĒLĒT KAZINO