OSTAPENKO trešais Vimbldonas 1/4 fināls karjerā

Lasīt rakstu


OSTAPENKO trešais Vimbldonas 1/4 fināls karjerā

Sports Raksts pievienots: 2024. gada 09. jūlijā

OSTAPENKO trešais Vimbldonas 1/4 fināls karjerā

Jau 10. jūlijā!


Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā apgriezienus uzņem gada gaidītākais zālāja turnīrs tenisā - Vimbldonas čempionāts. Tas arī punktu un naudas balvu ziņā ir ļoti prestižs pasākums.

Trešo reizi karjerā Vimbldonas ceturtdaļfinālu ir sasniegusi Latvijas un Baltijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko. Viņai jau 10. jūlijā (ap plkst. 13:00) izaicinājumu metīs Barbara Kreičikova no Čehijas.

Ostapenko šī turnīra gaitā ir dominējusi. Līdz šim aizvadītas četras cīņas un visās uzvara ir nodrošināta divos setos. Latviete šo spēļu ietvaros ir veikusi vien 3339.7 metru garu distanci, kas ir izteikti vismazāk starp atlikušajām astoņām turnīra dalībniecēm. Pārējām tenisistēm pieci līdz desmit tūkstoši šajā rādītājā. Šī Vimbldonas turnīra ietvaros Ostapenko uzveikusi tādas tenisistes kā Ajlu Tomļanoviču no Austrālijas, Darju Sniguru no Ukrainas, amerikānieti Bernardu Peru un arī Jūliju Putincevu no Kazahstānas.

Papildus stimulu latvietei dod negaidīti atbalstītāji Vimbldonā. Par Ostapenko fanu kļuvis pasaules slavenais reperis Lil Wayne, kurš sportisti atbalsta gan klātienē, gan sociālajos tīklos. Tāpat par viņas līdzjutēju ir kļuvis "The Office" seriāla zvaigzne Stīvs Karels un viņa ģimene. Šīs slavenības dievina latviešu tenisisti un to atbalsta dažādos veidos.

Kreičikova WTA rangā ieņem 32. pozīciju. Abas tenisistes līdz šim kortos ir tikušās astoņas reizes - sešos gadījumos uzvarējusi Ostapenko, bet divreiz čehiete. Kreičikova arī demonstrējusi solīdu sniegumu šogad Vimbldonā. Astotdaļfinālā viņa uzveica ASV trešo un visas pasaules 11. numuru Danielu Kolinsu.

Bukmeikeri par favorīti gaidāmajā duelī uzskata tieši Ostapenko, kuras uzvarai atvēlēts koeficients 1.50 apmērā. Pretinieces panākuma opcija tikmēr novērtēta ar 2.68.

Par astotdaļfinālu katra dalībniece saņēma 240 ranga punktus, kā arī 226 tūkstošus britu mārciņu, kas ir aptuveni 267 098 eiro. Ceturtdaļfināls dos vēl 430 punktus un aptuveni 443 194 eiro. Katra nākamā kārta palielina gan punktu, gan naudas balvas.

Šī pāra uzvarētāju pusfinālā gaida divi potenciālie scenāriji. Nākamā pretiniece būs vai nu pasaules ceturtā rakete Jeļena Ribakina no Kazahstānas, vai arī 21. numurs - Elina Svitoļina no Ukrainas.

Pagaidām, Ostapenko ir iekritušas nomināli vājākas jeb izdevīgākas pretinieces. Lai vai kā, sacensības tuvojas kulminācijai un likmes aug. Cīņas paliks tikai un vienīgi smagākas, turklāt, latviete vēl paralēli startē dubultspēlēs kopā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku. Kā Ostapenko klāsies turpmākajās cīņās?

SPĒLĒT KAZINO