STENLIJA KAUSA izcīņas finālsērijā "Lightning" izcīna pirmo uzvaru

Lasīt rakstu

Sports Raksts pievienots: 2022. gada 21. jūnijā

Lightning” pārspēja Kolorādo “Avalanche” komandu!

Nacionālās hokeja līgas finālsērijas trešajā spēlē, uzvaru beidzot izdevies gūt pēdējo divu sezonu čempioniem Tampabejas “Lightning”. Savā laukumā ar rezultātu 6:2 “Lightning” pārspēja Kolorādo “Avalanche” komandu.

Finālsērija ilgst līdz kādas komandas četrām uzvarām un šobrīd rezultāts sērijā ir 2-1 par labu “Avalanche”. Pirmās spēles uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams pagarinājums, kamēr otrajā spēlē “Avalanche” pārliecinoši guva panākumu ar 7:0.  Nākamā spēle notiks trešdien, Tampā.

Veiksmīgāk spēli iesāka viesu komanda, kad vārtus guva 5. spēles minūtē, bet pēc video atkārtojuma vārtu guvums tomēr netika ieskaitīts. Tomēr 9. minūtē “Avalanche” izdevās izvirzīties vadībā, kad vairākumā ar precīzu metienu izcēlās Gabriels Landeskūgans. Perioda izskaņā mājiniekiem izdevās izvirzīties vadībā pēc Entonija Sirelli un Ondržeja Palāta precīzajiem metieniem, pirmajai trešdaļai noslēdzoties ar rezultātu 2:1.

Arī otro periodu “Lightning” iesāka pārliecinošāk, palielinot rezultātu starpību jau otrajā minūtē. Vārtus guva Nikolass Pols un jau pēc trim minūtēm ar vēl vieniem vārtiem izcēlās Landeskūgans. 28.minūtē Stīvenam Stemkosam gan izdevās samazināt rezultātu starpību līdz 4:2, bet vien pāris minūtes vēlāk Patriks Marūns jau nodrošināja 5:2 “Lightnings” labā. Pēc šiem vārtiem, “Avalanche” vārtsargs Kempers vārtus pameta, un viņa vietā stājās Pāvels Francouzs, kuru mājinieku komandai izdevās vienreiz pārspēt. Otrā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 6:2 un pēdējā periodā vairāk vārti netika gūti.

Viens no mājinieku komandas līderiem, Kučerovs, spēles beidzamajā periodā iedzīvojās savainojumā, un devās uz ģērbtuvēm, spēles laukumā vairāk neatgriežoties. Pagaidām vēl nav ziņu vai viņš varēs palīdzēt komandai nākamajās spēlēs. Savukārt “Avalanche” rindās palīdzēt nevarēja Andrē Burakovskis un Nazīms Kadri, kuri dziedē traumas.

Tampabejas “Lightning” ir pirmā komanda, kura kopš 80. gadiem ir sasniegusi Stenlija kausa finālu trīs reizes pēc kārtas. Kausu virs galvas “Lightning” cēla pēdējās divas sezonas un pirms tam, 2004.gadā. Pagājušajā sezonā Tampabejas komanda pārspēja Monreālas “Canadiens” ar pārliecinošu rezultātu sērijā 4-1.

“Avalanche” Stenlija kausu ir izcīnījuši divas reizes - 1996.gadā, kad komandas rindās bija arī latviešu aizsargs Sandis Ozoliņš, un 2001. gadā.