TOP 10 pelnošākie pasaules sportisti 2021. gadā

Lasīt rakstu


TOP 10 pelnošākie pasaules sportisti 2021. gadā

Sports Raksts pievienots: 2021. gada 07. oktobrī

TOP 10 pelnošākie pasaules sportisti 2021. gadā

Respektablais biznesa žurnāls "Forbes" apkopojis un publicējis 10 šī brīža pelnošākos pasaules sportistus. Sporta draugiem šie uzvārdi nebūs sveši.


Respektablais biznesa žurnāls "Forbes" apkopojis un publicējis 10 šī brīža pelnošākos pasaules sportistus, kuriem bijuši augstākie ienākumi iepriekšējā gadā. Sporta draugiem šie uzvārdi nebūs sveši, jo savos sporta veidos viņi ir starp vadošajiem. Iepriekš šī topa virsotnē pabijuši vairāki sportisti, no kuriem leģendārais bokseris Floids Meivezers pat piecas reizes, tomēr jaunākajā apkopojumā viņa uzvārds nav atrodams.

Visām lielākajām sporta zvaigznēm ikgadējos ienākumus lielā mērā nosaka ne tikai profesionālie līgumi, bet arī reklāmu ienākumi. Kādam lielāki, kādam mazāki. Piemēram, topa pirmajam numuram - Konoram Makgregoram lielākā daļa no algas saistīta ar biznesu un reklāmām - 158 miljoni ASV dolāru, kamēr sporta sacensību nauda bijusi salīdzinoši niecīga - 22 miljoni ASV dolāru. Tas saprotams ar reti aizvadītajām cīņām. Vēl neparastāka situācija ir tenisa leģendai Rodžeram Federeram, ne pārāk sekmīgo rezultātu dēļ tenisa sacensībās viņš nopelnījis tikai 300 tūkstošus, bet ar sadarbībām un ārpus sporta aktivitātēm - 90 miljonus ASV dolāru.

Lūk, arī Top 10!

1 10. vieta. Kevins Durants (ASV), basketbols, 75 miljoni ASV dolāru

10. vieta. Kevins Durants (ASV), basketbols, 75 miljoni ASV dolāru

Trīskārtējais Olimpiskais čempions un viens no pēdējo desmit gadu labākajiem NBA spēlētājiem Durants šobrīd pārstāv Bruklinas "Nets" komandu, savā pirmajā sezonā gan nespējot tikt pie kārotā čempionu gredzena.

2 9. vieta. Toms Breidijs (ASV), amerikāņu futbols, 76 miljoni ASV dolāru

9. vieta. Toms Breidijs (ASV), amerikāņu futbols, 76 miljoni ASV dolāru

Ikoniskākais NFL spēlētājs vēsturē Breidijs 2020. gadā pārsteidza daudzus, pametot ilggadējo mājvietu Jaunanglijas "Patriots" un pievienojoties Tampabejas "Buccaneers", ar kuru uzreiz kļuva par Super Bowl čempionu - kārtējo reizi karjerā.

3 8. vieta. Lūiss Hamiltons (Lielbritānija), F-1, 82 miljoni ASV dolāru

8. vieta. Lūiss Hamiltons (Lielbritānija), F-1, 82 miljoni ASV dolāru

F-1 pilots Hamiltons, kurš turpina labot sacensību un sasniegumu rekordus, jau 7 reizes triumfējis pasaules čempionātā un domājams arī šajā sezonā tas viņam izdosies. Lieliskie panākumi autosacīkstēs ļāvuši regulāri tikt pie iespaidīgām naudas summām.

4 7. vieta. Rodžers Federers (Šveice), teniss, 90 miljoni ASV dolāru

7. vieta. Rodžers Federers (Šveice), teniss, 90 miljoni ASV dolāru

Lai gan 2020. gadā Federers, kuram nu jau apritējuši 40 gadi, neiekļuva nevienā Grand Slam turnīra finālā, viņš joprojām kotējas starp labākajiem tenisa pasaulē. Neskaitāmu zīmolu seja ikgadu tiek pie desmitiem miljonu ienākumiem, kas nav saistīti ar profesionālo sportu.

5 6. vieta. Neimars (Brazīlija), futbols, 95 miljoni ASV dolāru

6. vieta. Neimars (Brazīlija), futbols, 95 miljoni ASV dolāru

Viens no PSG kluba līderiem un Brazīlijas izlases šī brīža lielākais talants Neimars jaunākajā topā nokrities par 2 pozīcijām, bet ienākumi gan palikuši teju nemainīgi.

6 5. vieta. Lebrons Džeimss (ASV), basketbols, 96,5 miljoni ASV dolāru

5. vieta. Lebrons Džeimss (ASV), basketbols, 96,5 miljoni ASV dolāru

Karalis - tā viņu dēvē basketbola pasaulē, vismaz tie, kuri jūsmo par Lebrona spēles stilu, panākumiem un aktivitātēm ārpus sporta. Iepriekšējā sezonā ar Losandželosas "Lakers" tika pie sava kārtējā NBA čempiontitula. Zīmīgi, ka viņam ir akcijas arī futbolā - Anglijas Premjerlīgas klubā "Liverpool".

7 4. vieta. Daks Preskots (ASV), amerikāņu futbols, 107,5 miljoni ASV dolāru

4. vieta. Daks Preskots (ASV), amerikāņu futbols, 107,5 miljoni ASV dolāru

Dalasas "Cowboys" saspēles vadītājs pavasarī noslēdza jaunu un vēl ienesīgāku līgumu ar komandu, kas nākotnē viņam, iespējams, ļaus pat pakāpties topā. 27 gadus vecais amerikānis nākotnē diktēs noteikumus NFL.

8 3. vieta. Krištianu Ronaldu (Portugāle), futbols, 120 miljoni ASV dolāru

3. vieta. Krištianu Ronaldu (Portugāle), futbols, 120 miljoni ASV dolāru

Visu laiku rezultatīvākais izlašu futbolists vēsturē - Ronaldu, turpina labot vienu rekordu pēc otra, bet futbols ir tikai viena no viņa kaislībām. Paša izveidoti zīmoli - apakšveļa, smaržas utt. Tas ļauj regulāri atrasties starp pelnošākajiem sportistiem.

9 2. vieta. Lionels Mesi (Argentīna), futbols, 130 miljoni ASV dolāru

2. vieta. Lionels Mesi (Argentīna), futbols, 130 miljoni ASV dolāru

2019. gada veidotajā "Forbes" sarakstā Mesi bija pirmajā vietā, bet šoreiz atkritis par pozīciju. Lieli līgumi ar Adidas, Pepsi, Konami, Lays un citiem zīmoliem ļauj par iztiku argentīnietim nedomāt.

10 1. vieta. Konors Makgregors (Īrija), MMA, 180 miljons ASV dolāru

1. vieta. Konors Makgregors (Īrija), MMA, 180 miljons ASV dolāru

Vairākkārtējs UFC čempions regulāri cīņas "būrī" neaizvada, bet, ja nepieciešams - to dara un nopelna pamatīgi. Šāda līmeņa atlēti spēj diktēt noteikumus cīņu līgumos. Tāpat dāsnu naudiņu viņš saņem no EA, Reebok, Burger King, Monster Energy utt. Skandalozais Makgregors ir šī brīža pelnošākais sportists pasaulē.

Avots: Forbes

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO