VIRSLĪGAS sezona pusē: "Valmiera" min uz rīdzinieku papēžiem

Lasīt rakstu


VIRSLĪGAS sezona pusē: "Valmiera" min uz rīdzinieku papēžiem

Sports Raksts pievienots: 2024. gada 07. jūnijā

VIRSLĪGAS sezona pusē: "Valmiera" min uz rīdzinieku papēžiem

Kas notiek Latvijas futbola VIRSLĪGĀ? Ieskaties!


Latvijas futbola Virslīgas sezona ir praktiski tās pusē. Pēc aizvadītām 17. kārtām klubiem ir neliela pauze izlašu loga dēļ, kura laikā ir lieliska iespēja rast atbildes uz jautājumiem, kuri ir radušies sezonas pirmajā pusē.

Līderes pozīcijā samērā komfortabli, bet ne droši atrodas pašreizējā čempione RFS. Vienība 17 mačos zaudējusi vien astoņus punktus - divi zaudējumi pret komandu ''Valmiera'' (0:1 un 0:2), kā arī neizšķirts pret ''Daugavpils'' brigādi (1:1). Pēdējais nogrieznis gan vienībai bijis ļoti sekmīgs. Rīgas lielklubs uzvarējis sešās spēlēs pēc kārtas, gūstot 23 vārtus, ielaižot vien divus. Pēdējās četras uzvaras bija ''sausā''. Komandai nav specifisku līderu. Līgas TOP 10 labāko vārtu guvēju sarakstā atrodas četri RFS futbolisti, tiem kopā gūstot 23 vārtus.

Uz papēžiem min tik ļoti principiālā galvaspilsētas pretiniece ''Riga''. Komanda ir uz viļņa - pēc kārtas izcīnītas četras uzvaras. Tas gan nemaina faktu, ka vienībai ir par pieciem punktiem mazāk kā līgas līderei. Deficīts gan nav tik milzīgs, lai to neatspēlētu. Abām vienībām tomēr gaidāmas arī vēl divas savstarpējās spēles. Tieši ''Riga'' līderis Marko Regža ir līgas labākais vārtu guvējs. Viņa kontā 12 gūti vārti (pieci gan no soda sitiena).

Trešo vietu tikmēr ieņem aizpagājušās sezonas čempione ''Valmiera''. Par spīti kluba labajiem rezultātiem, no malas labi redzams, ka sistēmā ir problēmas. Nodokļu parādu dēļ klubs netika pielaists pie Eirokausiem. Problēmas esot bijušas arī ar algu samaksu sportistiem. Tāpat arī klubs šķīries no galvenā trenera Jurģa Kalna pēc abpusējās vienošanās. Vietā iecelts Gatis Kalniņš. Tas gan ir ļoti dīvaini, ņemot vērā, ka tas notika uzreiz pēc tam, kad valmierieši ar 6:1 sagrāva ''Daugavpils'' komandu. Komanda izcīnījusi punktus deviņos mačos pēc kārtas, pēdējos piecus uzvarot. Lai vai kā, klubā šķietami gaidāmas samērā lielas pārmaiņas. Valmierieši no otrās vietas atpaliek par pieciem, bet no pirmās par desmit punktiem.

Sezonas pirmo krīzi tikmēr cenšas pārvarēt ''Daugavpils'', kas uz brīdi sezonas ievadā ieņēma arī pirmo vietu turnīra tabulā, bet patlaban ir ceturtā. Vienība ir zaudējusi četros mačos pēc kārtas, atrodoties nu jau sešus punktus aiz TOP 3. Radušās arī dažādas problēmas ar sastāvu. Iekšienē ir problēmas ar sastāvu - dažādu iemeslu dēļ mačos nevar palīdzēt leģionāri. Komanda cīnās par iespēju nākamajā sezonā spēlēt Eirokausos, taču šāda iespēja vēl ir jānopelna.

Piekto vietu toties ieņem ''Auda'', kura arī nu pat atteicās no sava galvenā trenera, atbrīvojot no darba pienākumiem Filipi Almeidu. Tas notika pēc divām izcīnītām uzvarām, kas arī ir interesants precedents. Pērn ''Auda'' izcīnīja trešo vietu, tāpēc pašsaprotami, ka klubam ir konkrēti mērķi un ambīcijas. Sezonas ievads klubam nebija tik veiksmīgs, tomēr tagad komanda ir šķietami atguvusies. Jāiedzen gan pieci punkti pret ''Daugavpils'' komandu, kas vairs tik nereāli arī nešķiet. Komanda, galvenokārt, balstās uz leģionāra Režinaldu Ramiresa sniegumu, kurš sezonas gaitā jau ir izcēlies ar vairākiem ''hat-trick'' un patlaban ar desmit goliem ir līgas otrais labākais vārtu guvējs.

Sestās vietas īpašniece ''Tukums 2000/Telms'' tikmēr atrodas aizas malā. Komanda piedzīvojusi piecus zaudējumus un vienu neizšķirtu pēdējās sešās spēlēs, cenšoties atgūties no šī trieciena. Ņemot vērā, ka divas komandas galveno treneri jau ir mainījušas, uzreiz rodas jautājums par stūrmaņa Kristapa Dišlera drošību savā postenī. Lai vai kā, komandai patlaban ir ne tas vieglākais posms, tomēr pacīnīties par TOP 4 vēl ir iespēja. ''Auda'' atrodas priekšā par četriem, kamēr ''Daugavpils'' par deviņiem punktiem.

Septīto vietu tikmēr ieņem ''Metta''. Arī šai komandai pēdējo spēļu cikls nav bijis tas veiksmīgākais, tomēr tieši šī bija tā vieta, kas klubam tika prognozēta arī sezonas ievadā. Tā gan vēl ir jānotur, jo pakausī elpo paši izsalkušākie pretinieki. Pēdējos piecos mačos komanda tikusi pie diviem punktiem, pēdējās divās spēlēs pamatīgi kapitulējot Rīgas lielklubiem - 0:6 pret RFS un 0:5 pret ''Riga''. Turpmākais grafiks gan ir nedaudz labvēlīgāks un klubam ir iespēja tikt pie ļoti svarīgiem punktiem.

Astotajā vietā tikmēr atrodas Kurzemes vienība ''Liepāja''. Tamaza Pertijas vadītais klubs sezonas gaitā pat ir atradies pēdējā vietā, taču vismaz patlaban no tās ir izdevies izrāpties. Lai gan ilgu laiku tiek diskutēts par Pertijas potenciālo atbrīvošanu no amata, neatkarīgi no rezultātiem treneris savā statusā turās. Tāpat arī nekas neliecina, ka tas varētu mainīties. Pertija preses konferencēs ir atklājis, ka komandā gaidāmas pārmaiņas, atbrīvojot un piesaistot jaunus spēlētājus. Vai tas nesīs uzvaras augļus komandai, kas tik sliktus rezultātus īsti nekad nav pieredzējusi?

Pirmspēdējā tikmēr ir līgas debitante ''Grobiņa''. Neitrāliem līdzjutējiem tieši šī varētu būt favorīte, ņemot vērā, ka jaunā komanda ir balstīta uz vietējiem talantiem, cenšoties atņemt punktus teju katram klubam. Izcīnot trīs punktus, ''Grobiņa'' praktiski var uzkāpt divas pozīcijas augstāk, tāpēc šī vieta vēl nav akmenī cirsta. Jāpiemin gan, ka zemāk esošā vienība no šīs komandas arī atpaliek tikai par vienu punktu.

Par izdzīvošanu cīnās pēdējās pozīcijas īpašniece ''Jelgava''. Ja pērn komanda Virslīgā iegāzās ar solīdu sniegumu un pat pārspēja ekspektācijas, tad šosezon tik veiksmīgi vairs neklājas. Valērija Redjko trenētajai komandai ir izdevies tikt pie neticamām uzvarām, izcīnot svarīgus punktus, tomēr sezonas gaitā šis uzdevums paliks arvien grūtāks. Vai jelgavniekiem izdosies paglābties no nepatīkamākā scenārija?

Likmes uz Virslīgas spēlēm vari izdarīt mūsu mājaslapā.

SPĒLĒT KAZINO