4 INTERESANTI FAKTI PAR PAĢIRĀM

Lasīt rakstu


4 INTERESANTI FAKTI PAR PAĢIRĀM

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 04. martā

4 INTERESANTI FAKTI PAR PAĢIRĀM

Uz to mums atkal jāiedzer! Vai arī labāk nē…


Galvassāpes, slikta pašsajūta un nepārvarams nogurums. Šie ir tikai daži no simptomiem pēc neliela (vai varbūt tomēr pārlieku liela) alkohola patēriņa. Bet, ja domājat, ka nevienam šajā pasaulē nav tik smagas brīvdienu rītu komplikācijas kā jums, tad noteikti maldāties. Faktiski tiek lēsts, ka aptuveni 77 % iedzīvotāju cieš no paģirām pēc pārmērīgas ballēšanās. Patiesībā, rodas jautājums, kādā laimes krekliņā dzimuši pārējie 23%?! Forši viņiem, ja šie skaitļi atspoguļo patiesību.

Lai gan paģiras nepavisam nav jautra padarīšana, šie fakti nu gan mazliet uzjautrina! Neatkarīgi no tā, vai šobrīd guļat savā gultā pēc mežonīgas nakts vecpilsētā, vai tomēr izbaudāt rītu bez galvassāpēm, turpinājumā daži interesanti fakti par pagirām!

1. Sekss ir viss, par ko spējat domāt

Ne visi ļaudis kļūst draiski un neķītri brīžos, kad rauj uz augšu. Tomēr tā ir parādība, ar ko sastopas daudzi. Kāds varētu būt iemesls? Lai gan vienas patiesības, šķiet, šajā jautājumā nav, izskaidrojums varētu būt šāds – tā kā sekss sniedz sajūtas, ko ikvienam patīk piedzīvot, ir skaidrs, ka piedzeršanās liek spēcīgāk reaģēt uz mūsu seksuālajiem stimuliem. Tātad, ja jums ir pagājušās nakts izraisītas paģiras un trakoti gribas mīlēties, tas, visticamāk, tāpēc, ka smadzenes atceras pastiprinātās sajūtas, ko snieguši vakardienas dzērieni. Citiem vārdiem sakot, ja nākamajā rītā jūsu organismā joprojām ir alkohols, iespējams, ka jūsu ķermenis un smadzenes ir iestrēguši divu ļoti atšķirīgu Visumu viducī.

2. Tumšākas krāsas dzērieni var pasliktināt paģiras

Salīdzinot ar gaišākiem stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem, piemēram, veco labo šņabīti, tumšāks alkohols satur vairāk savienojumu, ko sauc par radniecīgām vielām, kas rodas fermentācijas procesā un tas viss, savukārt, var pasliktināt paģiru smagumu. Tā lūk! Pie šāda secinājuma nonākuši gudri ļaudis, kas veikuši pētījumu, tālajā 2013. gadā. Un līdz tam neviens to nezināja? Ak šausmas! Pētījuma autori atzīmē, ka radniecīgo vielu saturs var atšķirties atkarībā no alkohola tipa, bet, piemēram, burbons vai viskijs mēdz saturēt īpaši lielākus daudzumus.

3. Sievietēm ir grūtāk paciest paģiras

Piedodiet, daiļavas. Pētījumi liecina, ka sievietes daudz biežāk izjūt dzeršanas sekas no rīta, it īpaši, ja nekas nav uzēsts pirms (ie)dzeršanas iepriekšējā vakarā. Katrā ziņā, alkohola negatīvā ietekme sievietēm ir daudz izplatītāka, nekā vīriešu cilvēkiem. Kādā aptaujā reiz atklājās sekojošais - vairāk nekā 12 % sieviešu apgalvoja, ka pēc piecu (nu jā, pieklājīgs daudzums, ko lai saka) dzērienu lietošanas tām vienmēr vai gandrīz vienmēr ir jācīnās ar paģirām. Salīdzinājumam, tikai mazliet virs 6% vīriešu teica to pašu. Kas zina, varbūt kungi melo. Varbūt aptaujas laikā kungi joprojām bija “kunga prātā”. Lai vai kā… stāsta morāle ir vienkārša – pirms kost, vajag kaut ko iekost.

 4. Smēķēšana visu padara tikai sliktāku

Pētījumi liecina, ka iedzērāji daudz biežāk smēķē tabaku. Pat tie ļaudis, kas identificējas zem termina “svētdienas pīpmanis”, aka “ikdienā nepīpēju, tikai tusiņos” tips, mēdz uzvilkt kādu dūmu pie atvērtas pudeles. Un, lai brūcītēm uzbērtu kādu šķipsniņu sāls… tas tikai samilzina jūsu problēmu. Tas tāpēc, ka tabakā ir acetaldehīds, kas ir iespējamais vaininieks, kāpēc saņemam vēl smagākas paģiras. Principā, cigaretes aizdedzināšana ir līdzvērtīga cita dzēriena piejaukumam, un tāpēc no zārka nagliņas, ja vien iespējams, vajadzētu izvairīties. Vispār jau derētu izvairīties jebkurā gadījumā, ne? No pressure!

Šķiet, ka iepriekšminētais pierāda visiem zināmo – mērena iedzeršana vai pat vispārēja atturēšanās ir labākais veids, kā izvairīties no paģirām. Duh! Faktiski, saskaņā ar “Nacionālā alkohola pārmērīgas lietošanas un alkoholisma institūtu” (NIAAA) datiem, nav pierādīta veida, kā izārstēt paģiras. Ķermenim vienkārši nepieciešams laiks, lai tas atgūtos.

P.S. Pārmērīgai alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, ja nu gadījumā vēl nepamanījāt. Priekā!

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO