5 VEIDI, kā pasargāt sevi no enerģētiskiem uzbrukumiem

Lasīt rakstu


5 VEIDI, kā pasargāt sevi no enerģētiskiem uzbrukumiem

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 01. februārī

5 VEIDI, kā pasargāt sevi no enerģētiskiem uzbrukumiem

Pēc enerģijas vampīra uzbrukuma cilvēks jūt sabrukumu, tukšumu un nogurumu. Tas viss ir bīstami mūsu veselībai, īpaši mentālajai.



Pēc sarunas ar dažiem cilvēkiem Tu jūties kā izspiests citrons. Sarunas biedrs, gluži pretēji, izskatās spirgts un atpūties. Kā tas darbojas? Pavisam vienkārši - Tu esi sastapis enerģijas vampīru, kurš pārtiek no Tavām emocijām. Pretoties šādai ietekmei ir grūti, bet tas ir iespējams. Pēc enerģijas vampīra uzbrukuma cilvēks jūt sabrukumu, tukšumu un nogurumu. Tas viss ir bīstami mūsu veselībai, īpaši mentālajai. Vienkārši sakot, enerģijas vampīri ir cilvēki, kuri jūtas labi, kad citi jūtas slikti. Kontaktējoties  ar viņiem, mēs sākam slimot, bet viņi, gluži pretēji, atveseļojas.

Termins "enerģijas vampīri " attiecas uz tiem, kas, kā parazīti uzsāk vienvirziena psihiskās enerģijas apmaiņu. Parasti šādi cilvēki ir ļoti uzbāzīgi un ir grūti izvairīties no viņu sabiedrības. Tie var būt Tavi kolēģi, radinieki vai draugi.

Psiholoģija izšķir 4 vampīru tipus:

Skandālists - pārtiek no spēcīgām negatīvām emocijām. Tas sarunu biedrā izraisa  bailes,  dusmu uzliesmojumus un aizkaitinājumu. Lai pabarotu šādus cilvēkus, ir nepieciešams konflikts.

Īdētājs - cieš no kaut kā nesaprotama un nenosakāma. Viņš nemitīgi uzbāžas ar nevēlamiem centieniem palīdzēt. Tas smeļas spēkus pakāpeniski, nemanāmi, bet gandrīz nepārtraukti.

Tirāns - jebkurā situācijā uzņemas līdera lomu, neko nedara, bet tikai pieprasa. Viņš uzvedas skarbi, kritizē – graujoši un skaļi, nemitīgi noved līdz asarām.

Pļāpa - aizņem daudz laika ar savām nebeidzamajām sarunām. Pēc tikšanās ar viņu cilvēks jūtas noguris, bet kaut ko konkrētu atcerēties ir ļoti grūti. Viņam ir vienalga, par ko runāt, galvenokārt būt uzmanības centrā.

Ņem vērā, ka šī nav pilnīga enerģijas vampīru klasifikācija, tikai visizplatītākie šīs psiholoģiskās ietekmes veidi. Efektīvākā pašaizsardzība ir kontaktu samazināšana vai pilnīga tā pārtraukšana. Taču.. ko darīt, ja tas nav iespējams?

 1. Neveido acu kontaktu

Lai nodotu emocijas vai, citiem vārdiem sakot, psihisko enerģiju, ir nepieciešams nodibināt kontaktu. Pirmkārt, tas ir skatiens. Centies neskatīties enerģijas vampīram acīs. Jo vairāk uzmanības pievērs, jo vairāk sevi pakļauj enerģētiskam uzbrukumam.

2. Saglabā mieru

Dažreiz vampīrs var Tevi uzreiz nokaitināt, izraisīt emociju uzliesmojumu, kliedzienus, asaras, dusmas. Tas barojas ar negatīvu enerģiju, un Tu atslābini savu nervu sistēmu. Atceries to un mēģini nereaģēt uz provokācijām.. Saglabā neitralitāti.

3. Esi pozitīvs

Smaidi, mēģini atrast pozitīvo pusi visā, kas notiek. Protams, tas ne vienmēr ir iespējams. Piesauc  palīgā ironiju, bet neieslīdi cinismā. Priecājieties par sīkumiem. Izvairies no nomācošām un depresīvām sarunu tēmām.

4. Aizsargā ķermeni

Cilvēka ķermenī viss ir savstarpēji saistīts, un psihe zemapziņā reaģē uz ķermeņa kustībām. Izmanto vienkāršu viltību, kas pazīstama jau gadsimtiem – sakrusto rokas, pirkstus, kājas. Ne velti šādas pozas psihologi interpretē kā slēgtas un aizsargājošas.

5. Vizualizē

Vizualizē sev apkārt esošos aizsargājošos enerģijas vairogus. Tie var būt spoguļu, ziepju burbuļa, uguns ,ķieģeļu sienas, gaiša kokona formā – konkrētajam attēlam nav nozīmes. Izvēlies to, kas šķiet visērtākais. Tādā veidā saglabāsi neitrālu noskaņojumu, mieru un neļausi enerģijas vampīram baroties no Tavām emocijām.

Ne vienmēr ir iespējams novērst negatīvas sekas. Ja jūti, ka visa enerģija no Tevis ir “izsūknēta”, iemācies to atjaunot. Tas ir pavisam vienkārši. Padomā, kādas darbības, vietas un pieredzes liek Tev justies labi. Dari kaut ko patīkamu.

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO