INTERVIJA AR BDM

Lasīt rakstu


INTERVIJA AR BDM

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 31. augustā

INTERVIJA AR BDM

Klausies BDM lielākajās mūzikas straumēšanas platformās!


Hiphopa žanrs viņas dzīvē svarīgu lomu ieņem jau ilgus gadus. Taču pērn, izdodot savu debijas albumu “Shapeshifter”, viņas kaislība pret mūziku uzņēmusi jaunus apgriezienus, jeb šajā gadījumā jāteic – mainījusi savu formu un izpildījumu. To pamanījuši ne vien populāri pašmāju skatuves partneri un preses pārstāvji, bet arī ikdienas klausītājs. Uzstājoties dažādos pasākumos, izdodot mūziku un nemitīgi priecējot savus sekotājus ar jaunumiem, ir skaidrs – šis vārds hiphopā ir uz palikšanu! Kas ir šis vārds? Jūsu uzmanībai – BDM! Sievišķīga, enerģiska, valdzinoša, mazliet noslēpumaina un mērķtiecīga! Mēs parunājām par mūziku, fake pozitīvismu un vēl šo to!

Foto: Jānis Škapars

1. Sava debijas albuma “Shapeshifter” tituldziesmā Tu izsakies sekojoši: “Dievišķa iejaukšanās lika mainīt dzīvi, es bez kavēšanās darīšu, ko mīlu!” Viss tā kā būtu skaidrs. Jau iepriekš esi izteikusies par vēlmi īstenot savu sapni un pievērsties mūzikai. Lūdzu, pastāsti mazliet vairāk par šo “iejaukšanos”. Domājams, ka tik kardinālas pārmaiņas nenotiek vienā dienā. Vai vari mūs, retrospektīvi, izvest cauri šim nozīmīgajam dzīves posmam, soli pa solim?

Manu dzīvi sagrieza kājām gaisā Covid pandēmija. Tobrīd ne tikai man, bet arī visai pārējai pasaulei tas bija prātam neaptverams notikums. Daudzu cilvēku dzīves tika apturētas, tajā skaitā arī manējā. Tas deva laiku padomāt par to, ko es savā dzīvē turpmāk vēlos darīt – kādi ir mani plāni un ko es vēl neesmu īstenojusi. Mūzika un hiphops bija viens no tiem. Sapratu – kad tad, ja ne tagad? Un tā es ķēros klāt pie sava albuma rakstīšanas.

2. Salīdzinoši īsā laikā hiphopa aprindās esi iemantojusi interesi par sevi, sadarbojoties ar vairākiem pašmāju izpildītājiem, tostarp, tādiem grandiem kā Punkts uz I un Kurts. Kā noris šis process? Mans jautājums ir no sērijas “kurš kuram piezvanīja, kurš ko sakruķīja”, un kā sākotnēji, nevienam nezināma izpildītāja var likt par sevi manīt ne vien klausītājiem, bet arī amata brāļiem un māsām?

Nav tā, ka esmu hiphopā pirmo dienu. Ar to sāku nodarboties, kad vēl mācījos vidusskolā. Diezgan aktīvi piedalījos, “berzējos” un biju klātesoša dažādos hiphopa kopienas pasākumos. Tur arī sanāca iepazīties ar ļoti daudziem cilvēkiem. Arī Kurtu un Ingusu (Punkts uz I) pazīstu ārpus mūsu dziesmām, līdz ar to nebija grūti ar viņiem kaut ko “sabīdīt”. Protams, manā dzīvē bija posms, kad laiks tika veltīts akadēmiskās izglītības iegūšanai un karjeras veidošanai. Pēc tam, kā jau minēju, nāca Covid, kas lika pārdomāt dzīvi un tā es atgriezos hiphopā.

3. Nākamais jautājums mazliet īsāks – atelpai. Kā ir būt pirmajai un joprojām vienīgajai reperei, kas izdaiļojusi “Kluba” vāku? Lūdzu, apraksti šo pieredzi! Daudzi ļaudis nemaz tik droši nemetas fotogrāfu priekšā, arī tad, ja darbības sfēra saistīta ar kamerām, you know…

Patiesībā, tā bija brīnišķīga pieredze! Ja godīgi, neuzskatu, ka tas bija kas ārkārtējs. Es nekaunos no savas seksualitātes un sievišķības. Nebija nekādu problēmu fotogrāfēties nedz puskailai, nedz kailai. Nedomāju, ka mums “jāiepako” un jāslēpj savi ķermeņi. Fotosesija bija nenormāli aizraujošs un, protams, arī nogurdinošs process - daudz tērpu, situāciju un epizožu. Tas bija forši un es to pilnībā izbaudīju! Ar mani strādāja ļoti profesionāla stiliste un fotogrāfs – viss bija korekti. Kā jau teicu - fantastiska pieredze!

4. Vai atceries savas sajūtas pirmoreiz uzkāpjot uz skatuves? Kāds bija tas brīdis, kurā apzinājies “Yes, es tiešām to daru!” Varbūt atmiņā aizķēries kas īpašs?

Patiesībā, es neatceros, kad tas bija. Bet ja man jāizceļ kāds īpašs brīdis, tad, šķiet, ka visemocionālākais mirklis uz skatuves līdz šim ir bijis pašmāju reperu koncerts Ukrainas atbalstam. Tā vienotība gan no klausītāju, gan mākslinieku puses bija prātam neaptverama! Plus vēl šī sajūta, ko piedzīvoju izpildot dziesmu, vienkārši “rāva sirdi ārā”, it īpaši apzinoties to, kas notiek Ukrainā un ar kādu mērķi mēs šo visu darījām. Tas bija ļoti aizkustinoši un sirdi plosoši!

Foto: Kārlis Briedis

5. Tālāk jautājums, kuru, tā vai citādi, šķiet, jautāju visiem mūziķiem – Tavā gadījumā ir skaidrs, ka rūpīgi strādā pie saviem tekstiem, bet kā ir ar dziesmu aranžijām? Respektīvi, cik ļoti Tu ietekmē savu muzikālo skanējumu, dziesmu pēcapstrādi un producenta darbu studijā kopumā?

Mani darbi, simtprocentīgi, tapuši uz ārzemju bītiem. Meklēju tos tādās vietnēs, kā, piemēram, soundcloud vai beatstar. Ir arī bītmeikeri, kas man sūta savus darbus. Eju tiem cauri un klausos – vai nu ir “klikšķis”, vai nav. Ja ir, tad arī rakstu dziesmu. Tad dodos uz studiju pie Fakta. Tur ierakstu savas dziesmas, ko viņš pēcāk apstrādā.

6. Mēdz teikt, ka pirmais iespaids esot tas spēcīgākais. Pēcāk priekšstatu par sevi izmainīt ir diezgan grūti. Vai esi apmierināta ar sevis radīto pirmo iespaidu? Kādi vispār ir, Tavuprāt, lielākie izaicinājumi, ar kuriem jaunajiem māksliniekiem nākas sastapties?

Jā, ar savu tēlu esmu pilnībā apmierināta. Tāda es esmu – ekspresīva, seksuāla, atvērta. Tā vienkārši ir! Būtu grūti iekāpt kādās citās kurpēs un būt par to, kas Tu neesi. Runājot par jauniem māksliniekiem – tēlam ir jābūt. Protams, tam jāsaskan ar sevi pašu, savu esību. 50% ir mūzika un pārējais ir tēls.

7. Tu esi viena no retajām vietējās mūzikas debitantēm, kura lieki nevilcinoties, patiešām īsā laikā savus klausītājus iepazīstināja ne vien ar pāris singliem, bet jau ar pilnmetrāžas albumu. Brava! Ko no Tevis varam sagaidīt turpmāk?

Mans debijas albums bija kā sava veida “kājas ielikšana durvīs”. Gribēju parādīt, ka esmu ieradusies Latvijas hiphopa scēnā un negrasos nekur pazust. Tas bija tāds kā intro. Ar katru dziesmu es, protams, augu un attīstos. Ko no manis var sagaidīt tālāk? Nezinu, pašu velnu! Jā, viss būs tikai tālāk, augstāk, stiprāk!

8. Turpinām ar ātro jautājumu un atbilžu segmentu! Tava skatuves vārda BDM nozīme joprojām ir miglā tīta – varbūt tieši šī ir tā reize, kad to atklāt, m?

Es tomēr likšu cilvēkiem mēģināt minēt un domāt BDM nozīmi, jo man nenormāli patīk tie varianti, kas “nāk ārā”. Variācijas par tēmu, ko nozīmē BDM ir visdažādākās – “Brauc, draudziņ, mājās”, “Bez dickpickiem, mužik”, “Boobs don’t mind” un vēl visādi citi varianti. Baigi forši! Es kaut kad to atklāšu, bet ne šobrīd. (smejas)

Foto: Kārlis Briedis 

9. Kas ir Tavs “guilty pleasure”?

Ēst daudz visādas garšīgas lietas. Jā, man ļoti patīk ēst.

10. Labākais padoms, ko esi saņēmusi?

Droši vien no mana tēta. Viņam ir tāds credo – izturies pret citiem tā, kā Tu gribētu, lai viņi izturas pret Tevi. Tas, manuprāt, ir ļoti dziļi un patiesi. Ja mēs visi dzīvotu pēc tāda vadmotīva, tad mums nebūtu nedz konfliktu, nedz domstarpību, nedz kašķu.

11. No kā Tev ir bail?

Man ir bail no čūskām un cilvēkiem, kas ir superpozitīvi. Tur kaut kas nav tīrs! Cilvēks visu laiku nevar būt pozitīvs. Mums ir garastāvokļa maiņas, dažādi apstākļi, kas ietekmē to, kā izturamies – pārspīlēts pozitīvisms ir ļoti aizdomīgs.

12. Celebrity crush – vietējais un ārzemju?

Man ir baigi augstā latiņa! No ārzemniekiem tas varētu būt Džeisons Momoa. Man ļoti patīk tāda tipa vīrieši – lieli, spēcīgi, muskuļoti. No latviešiem… laikam nav. Šobrīd grūti nosaukt.

13. Tava devīze?

Es nevienam neesmu parādā savu dzīvi!

Foto: Matīss Kļaviņš

14. Mīļākais lamuvārds?

Es tā baigi nelamājos. Bet viens no vārdiem, ko nereti izmantoju, lai aprakstītu pilnīgi debilus dzīves pagriezienus vai stulbas cilvēku rīcības ir vienkārši “di*sā”.

15. Kāds ir Tavs “nepopulārais viedoklis”?

Tas sasaucas ar to, no kā man ir bail. Tev nevar patikt visi cilvēki, tāpat kā Tu nevari patikt visiem. Līdz ar to cilvēki, kuri visiem ir draugi un kuri ir superpozitīvi… tas šķiet aizdomīgi, tas nav true.

16. Tava labākā un sliktākā rakstura īpašība?

Mana sliktākā un labākā rakstura īpašība ir tiešums.

17. Tev ir iespēja pavakariņot ar vienu cilvēku, dzīvu vai mirušu – kurš tas ir?

Tā būtu mana mamma, kura ir mirusi. Es ļoti gribētu viņu satikt vēlreiz un aprunāties - pastāstīt to, kā man iet un cik ļoti viņa var ar mani lepoties, jo, manuprāt, dzīvē esmu ļoti daudz sasniegusi.

18. Tu drīksti klausīties tikai vienu dziesmu, visu savu atlikušo mūžu. Kas ir šī dziesma?

Dziesma, kura man nekad nav apnikusi vai no “pārklausīšanās” izrausījusi riebumu ir Nikijas Mināžas “Super Bass”.

19. Mūsdienās dažādi stili miksējas kopā ne vien mūzikā, bet arī citās sfērās. Respektīvi, ananāsam uz picas – būt vai nebūt?

Jā, ananāsi uz picas ir super nice un arī anšovi uz picas ir super nice! Esmu ļoti open-minded arī gastronomiski. Un esmu tikai par draudzēšanos dažādos formātos – arī virtuvē.

Foto: Matīss Kļaviņš 

VIDEO:

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO