SARUNA AR NIKOLAJU PUZIKOVU

Lasīt rakstu


SARUNA AR NIKOLAJU PUZIKOVU

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 27. jūlijā

SARUNA AR NIKOLAJU PUZIKOVU

Noklausies jaunāko singlu “Vienu soli (Dejojamā dziesma)”!


Diez vai Latvijā ir kāds, kurš nespētu dungot līdzi dziesmai “Dievs Tevi mīl”, skanot tās pirmajiem akordiem. Kopš savas spožās debijas talantu šovā “Okartes Akadēmija”, dziedātājs Nikolajs Puzikovs, (dēvēts arī par dziedošo policistu), uz Latvijas mūzikas skatuves bijis klātesošs vienmēr. Neuzkrītoši, toties konsekventi, viņš licis par sevi manīt, gadu gaitā, izdodot vairākus veiksmīgus singlus, tostarp, “Meitenei no 6.b”, “Tu esi karsta” u.c. 2016. gadā izdots pirmais CD “Te nu es esmu”, kas nebūt nav bijis Nikolaja pēdējais pieturpunkts. Viss rit pilnā sparā vēl šobaltdien. Mēs aprunājāmies par mūziku, dzelteno presi, meitenēm, un vēl šo to!

1. Tu darbojies mūzikā jau vairāk kā 13 gadus. Šajā laikā paveikts daudz – esi izdevis ievērojamu skaitu singlu un apkopojis tos vienā diskā, uzvarējis “Muzikālajā Bankā”, kā arī piedalījies dažādos TV šovos, turpinot mūzikā aktīvi darboties vēl šobrīd. Ko Tu pats nosauktu kā spilgtāko vai nozīmīgāko mirkli savā dziedātāja karjerā?

Vispār, ar mūziku sāku nodarboties jau pamatskolā. Bet jā, taisnība – kopš 2010. gada dziedu plašākai publikai uz lielākām skatuvēm. Iespējams, nozīmīgākais sasniegums vēl aizvien ir tieši 2010. gada uzvara “Muzikālajā Bankā”, kad 2. vietā aiz manis palika pat “Prāta Vētra”. Man tas noteikti bija īpašs mirklis!

2. Kamēr citi Tavi laikabiedri, laiku pa laikam, izdod konceptuālus albumus, Tu, šķiet, uz albuma formātu īpaši neiespringsti, koncentrējot uzmanību uz atsevišķu singlu izdošanu. Vai pastāstīsi kāpēc?

Taisnība. Es nepievēršu pārlieku lielu uzmanību tam, cik albumu ir izpildītāja kontā. Uzskatu, ka svarīgākais ir hits – dziesma, pēc kuras šo izpildītāju atpazīst. Līdz ar to, vairāk spēka un resursu ieguldu veiksmīgā dziesmā. Man singla izdošana ir kā projekts – sākot ar tā demo versijas izveidi, iedziedāšanu, dziesmas vārdiem, kā arī klipa filmēšanu. Un tā līdz brīdim, kamēr šis projekts tiek noslēgts un atrādīts klausītājiem.

3. Atskatoties uz Tavu katalogu, manāms, ka pārsvarā izpildi citu autoru dziesmas, tomēr arī savu roku dziesmu rakstīšanā esi iemēģinājis. Pastāsti, kādas ir būtiskākās atšķirības un lielākie izaicinājumi izpildot savas dziesmas pretstatā citu autoru radītajiem darbiem?

Jā, savas muzikālās karjeras laikā, lielākoties nācies sadarboties ar dažādiem autoriem, taču pēdējo gadu laikā esmu intensīvāk rakstījis pats. Varu minēt tādus piemērus kā “Ceļojums”, “Mana mīļā meitene”, “Paturēt Tevi” un “Man vajag tādu kā Tevi”. Šobrīd citu autoru dziesmas izpildu tikai tad, ja man tās šķiet veiksmīgas, ar lielu potenciālu. Runājot par atšķirībām, tās ir ļoti vienkāršas – kad raksti dziesmu sev, iespējams ārkārtīgi veiksmīgi to pielāgot sev ērtā tonalitātē, lai pēcāk to varētu brīvi un bez saspīlējuma izpildīt. Kad tiek iedziedātas citu autoru dziesmas, tad mēdz būt grūtības tieši ar izpildījumu, tonalitātēm, frāzējumu un citiem tehniskiem sarežģījumiem.

4. Arī muzikāli, esi sevi vairākkārt izaicinājis, izpildot dažāda rakstura kompozīcijas – mīlas balādes, mūziku, ko varam dēvēt par klasisku popu, deju mūziku, bērnu dziesmas, un pat gabalus R’n’B noskaņās. Kāds skanējums ir Tev tīkamākais, un, Tavuprāt, raksturo Tevi vislabāk?

Ja runājam par to, kurš stils man ir vistuvākais, tad es, laikam, labprāt izvēlos dziedāt balādes. Tur ir tā emocija, tur ir tā sāpe un pārdzīvojums. Pēdējā laikā arī fani pavelkas un vairāk novērtē tās dziesmas, kurās es ielieku balādēm raksturīgās noskaņas - romantiku, dvēseles smeldzi. Man kā mūziķim ļoti svarīga klausītāju atzinība, un šajā stilā es šo atzinību arī gūstu. Runājot par citiem žanriem – varu tos izpildīt, tas nesagādā problēmas. Vienalga, vai tas būtu rokenrols, vai šlāgermūzika, vai jebkas cits. Bet balādes – tas ir mans.

5. Maz dzirdēts par Taviem iedvesmas avotiem - mūziķiem, kuri atstājuši savu nospiedumu Tavā daiļradē. Kas ir Tavi muzikālie elki?

No pašmāju mūziķiem tas noteikti varētu būt Normunds Rutulis, ar viņam raksturīgo vokālo smeldzi un “rūkoņu”. Man ļoti patīk zemas balsis. Vēl varētu pieminēt Renāru Kauperu. Pēdējā laikā iepatikušās arī Dona dziesmas.  Tomēr jāteic, ka Latvijā man nav tādu izteiktu elku. Ārzemju izpildītāji, kurus visvairāk klausos, ir Ādams Lamberts, un jo īpaši, Maikls Bublē. Viņš ir manas bērnības, jaunības un vēl šī brīža elks. Jaunības gados ļoti daudz klausījos arī pankroku un mana mīļākā grupa bija Blink 182.

6. Ne reizi vien esi nonācis dzeltenās preses uzmanības centrā, kļūstot par dažādu tenku un sarunu objektu. Tā, vai kā citādāk, sabiedrībā rodas maldīgi pieņēmumi. Kādas ir, Tavuprāt, muļķīgākās baumas, ko par sevi nācies dzirdēt? Tev ir iespēja kliedēt visus mītus!  

Jā, dzeltenajā presē esmu nonācis diezgan bieži, pārsvarā savas privātās dzīves dēļ. Attiecības – ar ko esmu tās veidojis un ar ko šķīries. Tas, laikam, lielākoties bijis ļoti aktuāli un žurnāli to visu labprāt ir publicējuši. Daudzi man savulaik vaicājuši divdomīgus jautājumus, domājot, ka man ir netradicionāla orientācija, bet tagad tas viss ir pieklusis un norimis. Tas ir mīts, kuru vēlos apgāzt – man patīk tikai sievietes.

7. Ko Tu, kā mūziķis, vēlētos tuvāko gadu laikā realizēt? Kas vēl ir nesasniegts?

22. oktobrī, Ogres kultūras namā, plānots noorganizēt solo koncertu. Tas būs tāds patiešām īsts solo koncerts ar dzīvo mūziku. Tuvākā gada laikā vēlos publicēt arī savu otro albumu, jo ir sakrājies diezgan liels skaits dziesmu, ko apkopot. Gribētos ierakstīt vēl vienu dziesmu kopā ar Deniju Griezi. Pārrunas ir notikušas, un arī dziesma jau esot tapšanas procesā, tā kā, iespējams, pavisam drīzi dzirdēsiet jaunu kopdarbu.

8. Un tagad ātro jautājumu un atbilžu segments. Šis jautājums, iespējams, būs mazliet izaicinošs. Tu visiem esi pazīstams kā dziedošais policists, bet iztēlosimies situāciju, kurā Tu būtu spiests izvēlēties tikai vienu darbības sfēru. Tad nu, izvēle kristu par labu dziedātāja vai policista profesijai?

Ļoti viegla izvēle. Es gribētu būt dziedātājs, mūziķis… tas ir man vistuvākais, un ar to arī vēlos nodarboties.

9. Labākais padoms, ko esi saņēmis?

Labākais padoms, ko esmu saņēmis ir bijis par mīlestību, pārdzīvojumiem un salauztu sirdi. Ir tāds ļoti labs teiciens: “Arī cita krāsniņa silda”. Esiet atvērti un īstais cilvēks atnāks pie jums!

10. No kā Tev ir bail?

Man ir bail no nākotnes. Bail novecot, bet ne fiziski. Bail no tā, ka es nebūtu spējīgs tikt pasaulei līdzi. Tās laikam ir vislielākās bailes, jo mūsdienās pasaule mainās ļoti strauji.

11. Celebrity crush – vietējā un ārzemju?

Noteikti Megana Foksa. No latviešu meičām… varētu būt Lelde Dreimane.

12. Tava devīze?

Cīnies vai mirsti!

13. Lieta, kas citiem par Tevi varētu šķist ļoti dīvaina?

Cilvēkiem varētu likties dīvaini, ka es ēdu zupu kopā ar “otro”. Es nekad neēdu tos atsevišķi. Es zinu, ka citi dara tā – sākumā apēd zupu, tad “otro” un tad saldo. Es varētu ēst visu kopā, man patīk ēdienu miksēt.

14. Spriežot pēc dziesmas “Ceļojums” vārdiem “Tikai Tu un saule, mazā, šis būs mūsu ceļojums”, jādomā, ka ar ceļošanu esi uz “Tu”. Vai pastāstīsi, kur esi pavadījis savu neaizmirstamāko atvaļinājumu?

Visneaizmirstamākais ceļojums man ir bijis Maljorkā. It kā vienkārša sala Spānijā, bet tas bija neaizmirstami, jo es nekad mūžā nebiju redzējis tik lieliskas peldvietas – skaistas pludmales, samtainas smiltis, dzidrs ūdens. Katra no šīm peldvietām bija aprīkota ar dušām. Viss bija, varētu teikt, ideāli! To laiku, ko pavadīju Maljorkā atcerēšos ar fantastiskām emocijām.

15. Vai kādreiz esi piedzīvojis kaut ko neizskaidrojamu?

Nē, neesmu piedzīvojis. Manā dzīvē, manuprāt, viss noticis diezgan loģiski un visam esmu spējis rast izskaidrojumu.

16. Pēdējā lieta, kas Tevi šokēja?

Krievijas iebrukums Ukrainā. Man tas nav saprotams kāpēc 21. gadsimtā ir jākaro par teritorijām. Man nav skaidrs, kādēļ nevar dzīvot mierā un saticībā.

17. Tev ir iespēja pavakariņot ar vienu cilvēku, dzīvu vai mirušu – kurš tas ir?

Uz vakariņām, labprāt, uzaicinātu savu mammu, jo gribētos biežāk kopīgi pavadīt laiku, ko ne vienmēr izdodas realizēt darbu un aizņemtības dēļ.

18. Tu drīksti klausīties tikai vienu dziesmu, visu savu atlikušo mūžu. Kas ir šī dziesma?

Šķiet, ka visu savu atlikušo mūžu es varētu klausīties paša izpildīto “Dievs Tevi mīl”, jo lai arī cik gadus es šo dziesmu būtu klausījies un izpildījis, varētu to darīt vēl un vēl.

19. Pēdējais jautājums ir “pārtikas policijas” pārziņā, bet mums ļoti interesē arī Tavs viedoklis. Vai ananāsam ir vieta uz picas?

Protams, ananāsam vienmēr ir vieta uz picas. Man ļoti garšo picas uz kurām ir vistiņa ar ananāsiem – tās ir perfektas. Ņamm, ņamm.

VIDEO:

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO