PIRMAIS LAN? Par visu, kas jāzina un jādara

Lasīt rakstu


PIRMAIS LAN? Par visu, kas jāzina un jādara

Gaming Raksts pievienots: 2022. gada 13. jūlijā

PIRMAIS LAN? Par visu, kas jāzina un jādara

Izlasi pirms dodies!


Tuvojoties otrajam Jaunjelgavas Lanam, noteikti ir interesenti, kuri domā - kas maz ir šis LAN un ko tas ēd. Tie, kas atcerās informātikas stundas un bija pietiekoši ausīgi, atminēsies, ka LAN nozīmē Local Area Network jeb latviski - lokālais tīkls. Tātad tīkls, kas nosedz lokālu, tuvu platību, un tā var būt telpa, māja vai birojs. Ja mēs runājam geimeru valodā, tad LAN ir, kad spēlētāji tiekas visi vienā telpā un sacenšas aci pret aci. Kā arī no tehniskā viedokļa, LAN ir vieta, kur ir iespējams nodrošināt mazāko latentumu (latency), mazināt aizturi (lag) un pārbaudīt spēlētāja nervus un spēju spēlēt, kad uz viņu skatās plašāka publika.

Vēsturiski Latvijā LAN centri visbiežāk ir bijuši interneta kafejnīcu formātā, populārākajām manā vienaudžu grupā esot “Eļikam” Internet cafe Elik , kur arī noritēja dažādi LAN turnīri CS 1.6. Pēc “Eļika” aizvēršanas bija pauze interneta kafejnīcu darbībā. Tad parādījās iespēja brīvdienās doties uz Sarkandaugavu, kur Goexanimo bija telpas un ierodoties ar savu datoru bija iespēja piedalīties dažādos turnīros gan CS:GO, gan Dota, gan LoL un arī citās esporta disciplīnās. Paralēli tam, uz laiku arī atvērās datorsalons Ludus, kur norisinājās turnīri, nodrošinot datorus uz vietas, bet šīs telpas salīdzinoši ātri aiztaisījās.

Vēlāk Goexanimo jau veica kāpienu uz augšu un atvēra telpas Vecrīgā ar datoriem, kur notika iknedēļas turnīri, kā arī bija iespēja spēlēt ne tikai tad, kad ir turnīri, bet arī ikdienā. Sakarā ar pandēmiju šo klubu aizvēra, bet nu jau šobrīd esmu informēts par diviem datorsaloniem, kur var doties spēlēt dažādas datorspēles un kur norisinās turnīri - CTRL un VilarGamer.

Kas jāzina pirms dodies uz LAN


Mana pirmā pieredze LANā bija kopā ar vienu no šī brīža Wolsung spēlētājiem, tādēļ var teikt, ka man bija ļoti viegla un jau iemīta taciņa, bet tas nemaina faktu, ka ir jāzina daži pamatprincipi, lai tavi ceļabiedri neuzskatītu tevi par muļķadesu.

  1. Noskaidro, kas jau ir LANā un kas tev ir jāņem līdzi. Skan elementāri, bet ir piedzīvots, ka spēlētājs ierodas bez savām austiņām vai monitora, jo “bildē jums tak bija”. Vislabāk ir uzrakstīt kādam, kas jau ir bijis, bet ja tādas iespējas nav - vienmēr var sazināties ar pašiem organizatoriem. Kā arī, ja šī vieta jau piedāvā savu tehniku, uzzināt, vai var ierasties ar savām austiņām utt.
  2. Pārliecinies, lai viss, kas tev ir pie rokas un nepieciešams, strādā. Bieži cilvēki iedzīvojas komfortā, ka viens ieplīsis vads ir sīkums, es tak to vadu tik un tā nekur nevadāšu un neraustīšu, bet ja jābrauc uz LAN, tad drošības labad visu labāk pārbaudīt.
  3. Kad esi salicis visu somā un gatavs braukt, nāksies tev vien visu vēl izpakot, jo tev vēl ir darbības, kas jāveic pie datora. Ja tas ir CS:GO turnīrs, tad primāri vajag saglabāt savu CFG failu, lai visi tavi “binds” uzreiz ir saglabāti un nav jāpavada minūtes vadot iekšā visu no jauna. Kā arī jāpārbauda dubultā autentifikācija visur - drošības pēc. Kā arī vai atceries visus loginus.
  4. Kad beidzot esi aizbraucis uz LAN, sagaidi atļauju un tad jau pieslēdz visas savas perifērijas, lai varētu veikt pieslēgšanos Steam vai citai platformai, kuru izmanto, un tad jau sāc iesildīšanos!
  5. Pēc spēles izspēlēšanas, jāatceras, ka būs arī citi, kas izmantos šos datorus, tādēļ izej no visiem saviem epastiem, Steam, un divreiz pārbaudi, vai nav saglabātas paroles. Ja ne - ir risks, ka kāds tavu info var izmantot ļaunprātīgi, un to jau neviens no mums nevēlās.
  6. Atceries, uzvarējis vai zaudējis, galvenais ir labi pavadīts laiks!  

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO