5 dziesmu kaverversijas, kas kļuva POPULĀRĀKAS NEKĀ TO ORIĢINĀLVERSIJAS

Lasīt rakstu


5 dziesmu kaverversijas, kas kļuva POPULĀRĀKAS NEKĀ TO ORIĢINĀLVERSIJAS

Mūzika Raksts pievienots: 2022. gada 12. aprīlī

5 dziesmu kaverversijas, kas kļuva POPULĀRĀKAS NEKĀ TO ORIĢINĀLVERSIJAS

Hiti visām paaudzēm!


“Kas ta’ nu, vai tad nevar savu dziesmu uzrakstīt?” kāds mietpilsonis teiks, izdzirdot savas iemīļotākās rokgrupas melodiju “izķēzītu”, pateicoties kādam jaunās paaudzes māksliniekam. Ak, šīs kaverversijas – svētība un lāsts! Ir skaidrs, ka visiem jau nekad neizdabāsi, bet atbildot uz mūsu izvēlētā mietpilsoņa jautājumu – kādēļ mūziķi ieraksta kaverversijas? Iemesli var būt dažādi un tam diez vai ir kāds sakars ar nespēju radīt pašiem savas kompozīcijas. Reizēm, ir tieši otrādi – mūziķi, rakstot veselu lērumu pašsacerētu skaņdarbu, vēlas padarīt savu ikdienu košāku, ieskaņojot kādu kaverversiju.

Un reizēm šīs kaverversijas kļūst populārākas, nekā to oriģinālversijas. Varētu teikt “upsī”, bet ieguvēji šādā situācijā ir visi – jaunais dziesmas izpildītājs tiek pie hita, un arī mazāk populārais oriģināldarbs kļūst atpazīstamāks. Protams, arī dziesmas autori var priekā berzēt rokas, naudai par autortiesībām, ieripojot kontos. Tātad, viss štokos! Aplūkosim dažus gabalus, kas savu patieso uzrāvienu piedzīvoja vien otrajā piegājienā!

1. “Don’t Cha”

Kurš gan neatceras skaistules no grupas The Pussycat Dolls? Starp citu, apsveicam ar salīdzinoši neseno atkalapvienošanos! Tātad, par lietu – viens no meiteņu lielākajiem hitiem, nenoliedzami ir “Don’t Cha”. Tomēr, kā jau nojaušat, dziesma sākotnēji rakstīta citai izpildītājai – Torijai Alamazei. Pēc tam, kad tās oriģinālā versija 2004. gadā neguva ievērojamus panākumus, autori Sīlo Grīns un Busta Rhymes lūdza ritmisko ballīšu hitu ieskaņot grupai The Pussycat Dolls, gadu vēlāk pēc oriģināla izdošanas. Un tālākais jau ir vēsture.

 2. “I Love Rock’n’Roll”

Džoanas Džetas un grupas Blackhearts superhits “I Love Rock 'n' Roll” ASV “Billboard Hot 100” dziesmu topa pirmajā vietā pavadīja 7 nedēļas. 1982. gadā tā ieguva platīna sertifikātu un jau krietni tuvāk mūsdienām dziesma tika iekļauta “Grammy” slavas zālē. Jaudīgi! Lieta vien tāda, ka šis skaņdarbs patiesībā nav Džetas radīts. “I Love Rock’n’ Roll” pirmo reizi, 1975. gadā, ierakstīja grupa Arrows. Savukārt, Džeta, pēc dziesmas un tās izpildītāju pamanīšanas televīzijā, nolēma to ierakstīt pa savai modei. ka, Britnij, tu esi trešā!

3. “Killing Me Softly With His Song”

Nope, tas nav joks! 1996. gada ieraksts “Killing Me Softly With His Song”, grupas Fugees izpildījumā, iespējams, ir slavenākā, taču, nebūt ne pirmā dziesmas versija. Interesanti... kas tālāk? Daudzi par hita "oriģinālo" versiju uzskata Roberta Flaka, 1973. gada ierakstu, kam arīdzan tika iespaidīgi komerciālie panākumi. Taču arī Fleks nebija supersingla oriģinālais izpildītājs – šo godu piešķirsim dziesmas autorei Lorijai Lībermanei, kura dziesmu izdeva 1971. gadā.

4. “Nothing Compares 2 U”

1990. gadā bija grūti ieslēgt MTV un neuztrāpīt uz Šineidas O'Konoras videoklipu dziesmai “Nothing Compares 2 U”. Ticiet vai nē, Prinss (jā, tas pats Prinss) šo meldiņu 1985. gadā uzrakstīja un arī ierakstīja sava blakusprojekta The Family ietvaros. Šī apvienība izdeva tikai vienu albumu, un dziesma pati par sevi saņēma maz uzmanības. Pēc pieciem gadiem O’Konoras izpildījumā, tā kļuva par vienu no pasaules lielākajiem hitiem, gozējoties topu augšgalos teju visās pasaules valstīs.

5. “I Will Always Love You”

1992. gadā Kevins Kostners un Vitnija Hjūstone sajūsmināja pasauli, uzmirdzot filmā “The Bodyguard”. Ļoti iespējams, ka filmas panākumi, lielā mērā saistāmi ar Hjūstones hitu “I Will Always Love You”. Filmas skaņu celiņa ieraksts ieguva Grammy, kategorijā “Gada albums”. Tā tirāža mērāma 45 miljonu kopiju apmērā, kļūstot par visu laiku pārdotāko skaņu celiņu albumu vēsturē. Jāpiebilst, ka neviena sieviete nav spējusi pārdot tik daudz viena albuma ierakstu, cik Vitnija Hjūstone. Tomēr slaveno skaņdarbu pirmā izpildīja tās autore, kantrī leģenda Dollija Pārtone, gandrīz divas desmitgades iepriekš, veltot dziesmu Porteram Vagoneram.

Tā nu dzīvē notiek – dažkārt dziesmas “iekārtojas” ērtāk savās otrajās, un reizēm pat trešajās mājvietās, poētiski izsakoties. Šāda skaņdarbu kaverēšana tikai pārbauda un apliecina dziesmas patieso spēku. Gudri ļaudis apgalvo, ka labs gabals skanēs un pildīs savu funkciju jebkura stila un žanra ietvaros. Ir tā vai nav – lai paliek klausītāju ziņā!

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO