Skaidrojam: Kāpēc "Positivus" festivāls turpmāk vairs nenotiks Salacgrīvā?

Lasīt rakstu


Skaidrojam: Kāpēc "Positivus" festivāls turpmāk vairs nenotiks Salacgrīvā?

Mūzika Raksts pievienots: 2021. gada 23. novembrī

Skaidrojam: Kāpēc "Positivus" festivāls turpmāk vairs nenotiks Salacgrīvā?

Novembra viducī Latviju pāršalca īpaši karsta ziņa, Baltijā lielākais ikgadējais mūzikas un kultūras festivāls "Positivus" turpmāk norisināsies Rīgā.


Novembra viducī visos medijos Latviju pāršalca īpaši karsta ziņa, kas, domājams, sabojāja nedaudz dienu daļai divdesmitgadnieku un trīsdesmitgadnieku, kuri iecienījuši vasarā, dabā baudīt dažādus mūzikas notikumus, proti -  Baltijā lielākais ikgadējais mūzikas un kultūras festivāls "Positivus" turpmāk norisināsies Rīgā.

Galvaspilsētā Pozītis? Tieši tā, Rīga izvēlēta par jauno festivāla mājvietu. Iepriekšējos 13 gadus grandiozie svētki norisinājās Salacgrīvā, plašā dabas teritorijā, pie ūdens, kur daudziem atmiņas saglabājušās uz visu turpmāko dzīvi. Telšu pilsētiņa, grādīgie dzērieni un romantiskas iepazīšanās pasaules labāko mūziķu pavadījumā. Katram Salacgrīvas "Positivus" būs palicis sirdī ar savu īpašo gadu vai piedzīvojumu, bet tagad laiks šķirt jaunu lappusi.Kāpēc festivāls maina savu atrašanās vietu?

Kā norādījis medijos "Positivus" tēvs Ģirts Majors, tad vēlme pārcelt festivālu uz Rīgu bija jau vairākus gadus iepriekš, tomēr spēcīgā pieraduma un citu iemeslu dēļ tas netika realizēts. Kā galvenais iemesls tiek norādīts, ka Rīga būs pieejamāka gan mūziķiem, gan vēl lielākam skaitam apmeklētāju. "Mūsuprāt, festivāla norise Latvijas galvaspilsētā un Baltijas lielākajā pilsētā dos lielas nākotnes iespējas mūsu festivālam," paziņojumā atzīst Majors.

2013. gadā "Positivus Group" un tobrīd Salacgrīvas novada dome noslēdza sadarbības līgumu uz vēl 10 gadiem, bet, tā kā pandēmijas dēļ pasākums iepriekšējā gadā nenotika, tad 2019. gads bija pēdējais festivālam Salacgrīvā. Skaidrs, ka šāda vērienīga notikuma realizēšana, kas pūlcēja vairākus desmitus tūkstošu apmeklētāju, Vidzemes ziemeļos ļāva ikgadējus ienākumus plānot arī vietējiem uzņēmējiem. Paredzams, ka nākotnē šī vieta nepaliks tukša un pilsētā varētu tikt realizēts kāds cits projekts.


Kur "Positivus" norisināsies Rīgā?

2022. gadā un turpmāk par festivāla galveno norises vietu izvēlēta Lucavsala, kas iepriekšējos gados jau pierādīja, ka spēj uzņemt vērienīgus koncertus, piemēram, uzstājušies tādi mūziķi kā "Red Hot Chili Peppers", Eds Šīrans, "Foo Fighters". Tāpat tur jau realizēti dažādi festivāli - iNOVUSS, Holi krāsu festivāls un citi. Turklāt būtisks faktors organizatoriem bija arī ūdens tuvums, kas Lucavsalas apkārtnē ir plaši pieejams.

Skaidrs, ka jaunajā festivāla modelī nebūs vieta telšu pilsētiņai, tā vietā atbraukušie ārzemnieki vai jaunieši no citām pilsētām varēs palikt Rīgas viesnīcās, hosteļos vai Airbnb dzīvokļos. Tāpat izskanējusi informācija, ka katras dienas koncerti varētu beigties ap pusnakti, bet atsevišķu mūziķu performances varēs baudīt arī ilgāk, dažādos galvaspilsētas klubos un koncertvietās. Domājams, ka precīza informācija sekos jau tuvākajos mēnešos, bet jebkurā gadījumā liela loma festivāla norisē paredzēta arī Rīgas domei.


Vai zināms datums šī gada festivālam?

Jā, jau ir publicēts oficiālais datums, tāpēc iekrāsojiet savos kalendāros 15. un 16. jūliju! Turam īkšķus, lai šogad pandēmija nepatraucētu festivāla norisei. Un, protams, vēl ciešāk turam tos, lai atbrauktu kāds spilgts ārzemju mūziķis. 

Kā uz jaunumiem reaģēja sociālie tīkli?

Sociālajos tīklos šī ziņa izraisīja pamatīgu rezonansi, un tika uzņemta ar dalītām sajūtām. Vai 2022. gada festivālā būs kāds slavens ārzemju mākslinieks?

Nupat organizatori atklājuši, ka vasarā viens no vadošajiem festivāla mūziķiem būs populārais ASV reperis A$AP Rocky, kurš bija plānots Pozītī jau 2020. gadā. Pārējie lielie mākslinieki vēl tiek turēti noslēpumā.


Skaļākās zvaigznes festivāla vēsturē.

Kopš 2007. gada mūziķu skaits festivālā mērāms ar trīsciparu skaitli. Salacgrīvā paviesojusies pamatīga ārzemju zvaigžņu plejāde. Lūk, spilgtākie: "Muse", "Hurts", "Stereophonics", Niks Keivs, Roberts Plants, "Iggy Pop", "Imagine Dragons", Elija Goldinga, "The xx", "Sigur Rós", Šineida O'Konora, "Fatboy Slim", "Moby", Pīters Dohertijs, Marks Ronsons, Demjens Raiss, "Bastille", "The Kooks", "Placebo", "M83", "Cigarettes After Sex", "1975".


Avots: Positivusfestival.com/TV3 ziņas/Delfi.lv

Līdzīgi raksti