5 MĪTI PAR BDSM

Lasīt rakstu


5 MĪTI PAR BDSM

Sekss Raksts pievienots: 2022. gada 23. februārī

5 MĪTI PAR BDSM

Draiskajiem pieder pasaule!


Vispirms noskaidrosim, ko tieši nozīmē BDSM:  verdzība/disciplīna (BD - bondage & discipline) un sadisms/mazohisms (SM - sadism & masochism). Pa vidu iesprukušais "DS" dažkārt tiek tulkots arī kā dominēšana un pakļaušanās (dominance & submission), jo cilvēkiem, kuri identificējas ar BDSM, tā nozīme un izpildījums var atšķirties. Kā sacīt, jāsaka - kas nu kuram labāk rezonē.

Jā, un vēl kas! Neticiet "50 Shades Of Grey", savulaik, radītajai ažiotāžai — ja konkrētās darbības tiek izpildītas vienprātīgi, visām iesaistītajām pusēm esot pilnībā apmierinātām, tad BDSM spēj sagādāt baudpilnu pieredzi, un tas nebūt nenozīmē, ka šie cilvēki ir garīgi nestabili un, ka tiem raksturīga aizskaroša uzvedība. Ir ļaudis, kuriem vienkārši ir savdabīgāks nakts rituāls. Got it? Jauki. Tad nu iedziļināsimies BDSM pasaulē, kura reizēm mēdz būt tik ļoti pārprasta. Uzmanību - gatavību - starts!

1. Pirmais mīts - BDSM vienmēr ir par un ap seksu

Sekss nav obligāta šīs prakses sastāvdaļa. Principā, BDSM pēc būtības nav jābūt seksuālam. Dažiem cilvēkiem tas patīk pavisam vienkāršu iemeslu dēļ - dinamikas, piedzīvojuma, kā arī spēka un vājuma izpausmju dēļ. Ir iespējams spēlēties ar BDSM, neiesaistot seksu, taču dažiem cilvēkiem tā iekļaušana seksā ievērojami uzlabo guļamistabā notiekošo.

2. Otrais mīts - ir pavisam viegli noteikt, kurš ir BDSM piekritējs

Cilvēkus, kuriem BDSM dikti iet pie sirds, atrast var visur, neatkarīgi no reliģiskās piederības, uzvedības, uzskatiem vai stāvokļa sabiedrībā. Tie, par kuriem jūs nekad neiedomātos, ļoti iespējams ir kvēlākie šo darbību fani. Viņiem BDSM patiesībā var šķist īpaši pievilcīgs, jo tas piedāvā iespēju izmantot dažādas viņu personības šķautnes. Dažkārt, šķietami konservatīvākie indivīdi ir iesaistīti BDSM.

3. Trešais mīts - ja aizraujaties ar BDSM, jūsu pagātnē jābūt lērumam emocionālu traumu

Viens no iespaidīgākajiem nepareizajiem priekšstatiem ir tas, ka cilvēki praktizē BDSM sava veida traumas dēļ. 2013. gada pētījums žurnālā “Journal of Sexual Medicine” atklāja, ka šī dzīvesveida piekritēji ir garīgi tikpat veseli cilvēki kā tie, kuriem BDSM nešķiet interesants. Līdz ar to, varam secināt, ka tas uzskatāms par brīvā laika pavadīšanas veidu, nevis psihopatoloģisko procesu izpausmi.

4. Ceturtais mīts - dominējošā persona vienmēr pilnībā kontrolē savu partneri

Pretēji izplatītajam viedoklim, dominējošā persona “šovu īsti nemaz nevada”. Veselīgā ainā (BDSM seksuālās spēles periodā) pakļāvīgās personas vienmēr ir tās, kas kontrolē situāciju, jo viņu rokās ir kāds spēks, ko sauc par “drošības vārdu”. Šis vārds ir savstarpēji atrunāts termins, ko pakļautā persona var izteikt brīdī, kad dominējošās puses veiktās darbības nepieciešams piebremzēt. Tā kā pakļautais vai pakļautā atrodas otra cilvēka kontrolē, viņiem, visticamāk, agrāk vai vēlāk, to būs nepieciešams izmantot. Kad tiek izsacīts drošības vārds - aina apstājas, un tālāki jautājumi vairs netiek uzdoti.

5. Piektais mīts - lai nodarbotos ar BDSM jums obligāti nepieciešama speciāla telpa ar īpašu aprīkojumu

Protams, jūs varat iegādāties dažādus piederumus, piemēram, acu aizsegus, pūkainus roku dzelžus, pātagas, lāpstiņas, virves un tamlīdzīgas lietas. Taču ar ķermeni var paveikt daudz, arī bez šiem palīglīdzekļiem. Varat izmantot pirkstus, lai kutinātu, un rokas, lai pērtu. Galu galā, varat izmantot priekšmetus, kas atrodami mājās, piemēram, šalles, kaklasaites un zeķes sasiešanai, kā arī koka karotes un visparastākās siksnas pēršanai. Turklāt, tā kā jūsu prāts ir labākais rotaļu laukums, citas rotaļlietas var nebūt nepieciešamas.

Nu ko… Vai esat gatavi pilnā sparā mesties galvu reibinošajā “atrakcijā”, izbaudot visus drošos un seksīgos priekus, ko var sniegt BDSM? Ir laiks lauzt šos mītus un stereotipus, izjūtot piedzīvojumu garšu uz savas mēles un…ādas.

Tomēr, ja vēlaties to visu izmēģināt, bet jūtaties nedroši — sāciet ar maziem solīšiem. Draiskajiem pieder pasaule!

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO