4 ieteikumi, kā veiksmīgi pārvaldīt savus IENĀKUMUS

Lasīt rakstu


4 ieteikumi, kā veiksmīgi pārvaldīt savus IENĀKUMUS

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 17. jūnijā

4 ieteikumi, kā veiksmīgi pārvaldīt savus IENĀKUMUS

Cents pie centa, lats pie lata!


Vai esat piefiksējuši savas sajūtas, brīžos, kad izdzirdat vārdu “nauda”? Līdzīgi kā reliģija, sekss vai politika - ir tēmas, kuras vienkārši izraisa spēcīgas emocijas, piekritīsiet? Nauda, nauda, nauda… Dažkārt tā cilvēkiem liek justies vainīgiem, ja viņiem tās ir par daudz, vai arī kaunēties, ja tās nav pietiekamos apmēros. Šis dzīves aspekts, nenoliedzami, ir gana personisks un “uzlādēts”, lai arī ko, katrs no mums, ar to saprastu. Naudai ir spēks radīt un iznīcināt. Tā var būt svētība, kas pārvērš jūsu sapņus par realitāti, vai nasta, ko nēsājat kā smagas paunas. Viens ir skaidrs – ja neizprotam, kā pārvaldīt naudu, tā valda pār mums.

Ikviens vēlas dzīvot “ar pilnu krūti” - atļauties ne vien tās lietas, kuras ir fundamentāli nepieciešamas, bet arī tās, kuras “vienkārši gribas”. Ko tad par naudu, galu galā, iespējams nopirkt? Runā, ka laimi un veselību, noteikti ne. Taču ar tās palīdzību, nenoliedzami, varam radīt komfortu, brīvību un spējam dot ieguldījumu sabiedrībai. Tādēļ šis temats ir uzmanības vērts. Apskatīsim, kā meistarīgi pārvaldīt naudas plūsmu savā dzīvē!

  • Apzinieties savu spēku

Mēs bieži domājam par naudu kā galveno instrumentu, ieroci vai spēku, taču šī ir ierobežojoša pārliecība. Naudai pašai par sevi nekāda spēka nav – ir tikai spēks, ko jūs tai dodat. Varenākais “ierocis” ir jūsu spēja būt apzinātiem, vienmēr koncentrējoties uz tagadējo brīdi. Kad būsiet tikuši vaļā no ierobežojošiem uzskatiem, gūstot pārliecību pār sevi, tad arī spēsiet pieņemt un uztvert "es esmu pelnījis saņemt naudu" vai "es izmantošu nopelnīto naudu, lai radītu pozitīvu ietekmi uz pasauli” kā ikdienišķas patiesības.

  • Bagātība, visupirms, sākas galvā

Uz jautājumu “Kāpēc  man neizdodas nopelnīt naudu?”, daudzi ļaudis vaino savu resursu trūkumu. Tomēr speciālisti apgalvo, ka tikai 20% no peļņas ieguves balstās uz “mehāniku” - pārējie 80% esot vien “tīrākā” psiholoģija. Ja uzskatāt, ka neprotat apieties ar naudu, jūs atradīsiet veidus, kā sevi sabotēt. Bagātie pārvērš šķēršļus iespējās, katru neveiksmi uztverot kā izdevību mācīties un augt. Ja koncentrēsieties uz savām stiprajām pusēm, ļaujot pārticībai ienākt savā dzīvē, jūs spēsiet izkļūt no pašizliktajiem slazdiem un gūt panākumus naudas pelnīšanā.   

  • Nospraudiet mērķus

Finansiālai brīvībai ir izšķiroša ietekme uz ikvienu, kurš vēlas dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, tomēr, pati par sevi, tā ir samērā nekonkrēta. Viss, kas nepieciešams - nospraust skaidru mērķi! Lai patiesi pārvaldītu savu naudu, jums jāizstrādā plašs un pārdomāts rīcības plāns. Pirmkārt, pajautājiet sev, ko patiesi vēlaties – tas būs jūsu galamērķis. Pēc tam pavaicājiet, kāpēc jūs to vēlaties. Ir būtiski apvienot savas vēlmes ar mērķiem. Visbeidzot, iesākumā, uzstādiet “izmērāmus” mērķus, kas palīdzēs jums strādāt pie lielāka koptēla. Sekojiet savam progresam un piefiksējiet visas mazās uzvaras, līdz būsiet sasnieguši savu iecerēto virsotni!

  • Sekojiet līdzi savām finansēm

Vēl viens izplatīts ierobežojošais uzskats ir tāds, ka jūs vienkārši neesat pietiekami izglītoti, lai “izprastu skaitļus” un jaunāko informāciju finanšu pasaulē. Iesākumā, jūs, iespējams, jutīsities tā it kā censtos apgūt jaunu valodu, taču ir svarīgi sekot līdzi finanšu pārskatiem un iepazīt ar tiem saistītos terminus un papildināt savu vārdu krājumu. Pat ja plānojat izmantot finanšu konsultantu, jūs noteikti vēlaties kļūt finansiāli izglītoti. Šīs zināšanas, jo īpaši ilgtermiņā, jums palīdzēs pieņemt pareizos lēmumus.

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO