PADOMI UZ VISU DZĪVI: Kā tikt pāri attiecību šķiršanai

Lasīt rakstu


PADOMI UZ VISU DZĪVI: Kā tikt pāri attiecību šķiršanai

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 04. janvārī

PADOMI UZ VISU DZĪVI: Kā tikt pāri attiecību šķiršanai

Kad nākas doties cauri sarežģītajam un sirdi plosošajam šķiršanās procesam-ceļš līdz emocionālai, fiziskai un garīgai atlabšanai nav rožlapiņām kaisīts.


Pēdējais, ko vēlamies dzirdēt, kad nākas doties cauri jau tā gana sarežģītajam un sirdi plosošajam šķiršanās procesam ir padomi. Padoms no mammas, padoms no labākās draudzenes, padoms no kolēģa un visbeidzot padoms no smaidīga “attiecību eksperta” vakara TV pārraidē vai kādā interneta vlogā. Jā, tādos brīžos ir vēlme uz mirkli pazust, nospiežot pogu “Zeme atveries!”. Citiem vārdiem sakot, ceļš līdz emocionālai, fiziskai un garīgai atlabšanai nav rožlapiņām kaisīts. Zini ko? Man Tev ir labas ziņas. Tagad pie padoma varēsi tikt arī šeit! Prieks, kur Tu rodies?! Joki, spoki. Tomēr, cerība, ka Tavs mutes kaktiņš pacēlās par dažiem milimetriem, mirst pēdējā.

Ja tieši šobrīd Tev savā dzīvē jāpieredz pirmīt minētās izjūtas, neuztver šo rakstu kā īsu pamācību mīlēšanā, bet gan kā iespēju uz mirkli savas domas novirzīt prom no notiekošā. Un hei, kas zina, varbūt tieši šeit varēsi pasmelties kādu svaigu gaisa malku! Fingers crossed!

1. Dodies uz dusmu istabu!

Emociju gamma, kuru jāizjūt, piedzīvojot šķiršanos, protams, ir gana koša. Asaras, bišku vairāk asaru, bezmiegs, dusmas un… tā, stop! Paliekam pie dusmām. Ne jau uz visiem laikiem, bet tikai mazliet. Visa veida emocijas ir veselīgas, jo, ja jūti, tātad dzīvo! Droši vien ir kaut kas dzirdēts par dusmu istabām, kas saviem klientiem piedāvā iespēju pašķaidīt lielākas un mazākas lietas – traukus, santehnikas preces, savu laiku nokalpojušus mūzikas instrumentus u.c. priekšmetus. Brīnišķīgi! Un ar stilu. Varbūt nekur nemaz nav jāiet. Paskaties apkārt, iespējams Tavā istabā ir kāds vecs radio aparāts vai tosteris, kas vienmēr čakarējas un tāpat jau sen vēlējies iegādāties jaunu. Ok, šis varbūt nav ilgtermiņa risinājums, bet ar kaut ko taču ir jāsāk. Domājams, ka iesākumā derēs! Parādi tam vecajam tosterim īsto vietu, lūzni tāds!

2. Ļauj sev radoši izpausties!

Nereti tieši sāpīgi brīži ir paši labākie -  teica neviens un nekad! Protams. Bet daļa patiesības tajā ir, ja pazīsti kādu mākslinieku vai pats esi ar kādu īpašu talantu apveltīts cilvēks. Vai maz varētu saskaitīt cik daudz pasaulslavenu dziesmu radītas šķiršanās pamatā? Cik gleznu uzgleznotas? Cik dzejoļu sarakstīti? Tā turpināt varētu ilgi, doma, cerams, ir skaidra! Izpaudies! Pamēģini savas emocijas izlikt, piemēram, uz papīra. Vienalga – ar otu vai pildspalvu, abi varianti būs labi. Sen zināms, ka savu emociju izpaušana ar radošiem paņēmieniem nes labumu gan sev, gan, kā nupat noskaidrojām, reizēm arī sabiedrībai. Jā, iespējams Tu nejūties kā Teilore Swifta, Vinsents Van Gogs vai Oskars Vailds, tas nav tik būtiski. Tev savs garadarbs nevienam nav jārāda, ja to nevēlies. Taču, līdz ko Tavas emocijas tiks pārvērstas skanīgā melodijā, skaisti savītos vārdos vai, piemēram, pašradītā mandalā – kāda daļa smaguma no pleciem kritīs. Redzēsi!

3. Pievērsies garīgai izziņai!

Katrs esam dažādi. Katrs mīlam pa savam. Katrs saprotam pasauli pa savam. Un arī šķiramies pa savam. Bazara nav! Tomēr, ja neesi uz “Tu” ar dažāda veida holistiskām praksēm, varbūt ir vērts pamēģināt. Gabals jau nenokritīs! Pilsētā runā, ka meditācija, Reiki, Cigun vai nu jau ļoti populārā joga dos sirdsmieru, labu pašsajūtu un noteikti palīdzēs sakārtot kā mentālo, tā fizisko veselību. Atliek vien pārbaudīt uz savas ādas!

4. Dodies pie dabas!

Māte daba. Bez tās nekur! Faktiski, Tu esi daba! Un viss Tev apkārt ir daba. Tomēr, pilsētvide vai ierastais maršruts ko veici pie savas otrās pusītes lielu labumu nenesīs. Aizbrauc kaut kur! Prom no pilsētas. Ja dzīvo laukos, aizbrauc uz citiem laukiem. Pieskaries čalojošam strautam, ieelpo svaigo meža gaisu, izbaudi jūras tāles, apbrīno plašos līdzenumus vai paugurainos apvidus.  Būs vairāk nekā forši! Ā, kad esi mežā, lūdzu, apskauj koku no manis! Domāju, daudzi piekritīs, ka nekas tā nedziedina kā daba.

5. Izdzīvo citu stāstus!

Grāmatas un filmas. Drauga plecs visās dzīves situācijās. Taču, šoreiz, vēlams neromantiskas. Negribētos, lai skumjas pārņem prātu vēl vairāk. Nē, nē. Holivudas mīlasstāsti tāpat nav īsti. Šoreiz, lai tas kalpo kā mehānisms pašizaugsmei un iespējai palūkoties uz citu dzīvēm no malas. Kāpēc gan neizlasīt vai nenoskatīties ko biogrāfisku? Pateikšu kāpēc. Pirmkārt, tas palīdzēs neieciklēties uz savu gaužām bēdīgo situāciju. Otrkārt, tas liks analizēt notikumus no pavisam cita cilvēka prizmas, un tici man, par sliktu nenāks. Varbūt jau pavisam drīzi Tu spēsi raudzīties uz savu attiecību stāstu ar pavisam citu kvalitāti. Varbūt spēsi iejusties sava ex ādā. Un beigu beigās, varbūt tieši tas ļaus Tev izgaršot brīvību un piedot pagātnei. Būs labi! Elpo.

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO