Nostalģijas pilnas un ikoniskas datorspēles, kuras atcerēsies gandrīz katrs

Lasīt rakstu


Nostalģijas pilnas un ikoniskas datorspēles, kuras atcerēsies gandrīz katrs

Gaming Raksts pievienots: 2021. gada 11. oktobrī

Nostalģijas pilnas un ikoniskas datorspēles, kuras atcerēsies gandrīz katrs

Vēl ilgi pirms pasauli pārņēma Covid-19, to pārņēma datorspēles. Šajā sarakstā ietvertās spēles katram asociēsies ar siltām atmiņām.


Pirms vidējā Latvijas mājsaimnīcībā tapa pieejams internets. Pirms katra skolēna, solu rotāja jaunākās paaudzes viedierīce. Vēl ilgi pirms pasauli pārņēma Covid-19, to pārņēma datorspēles, kas nāca līdzi lielākajai daļai, veikalā nopērkamo, stacionāro datoru. Šīs spēles nebūt neizcēlās ar grafisku dizaina realistiskumu, kā arī to stāsts ir visnotaļ tālu no tās kvalitātes, ko piedāvā mūsdienu video spēles. Tomēr šajā sarakstā ietvertās spēles katram asociēsies ar siltām atmiņām. Tās varētu vest tieši uz bērnības istabu vecāku mājās vai pirmo darba vietu, kur brīžos, kad vairs it nemaz negribējās strādāt, laiku nācās dedzināt ar tām spēlītēm, kas bija pieejamas gandrīz katrā datorā.

Lingo

Visu mammu mīļākā datorspēle, kas joprojām pieejama spēlēšanai arī mūsdienās. Šo spēli, kādu to pazīstam un mīlam, izstrādājis Raimonds Rudmanis deviņdesmito gadu vidū. Viņš iedvesmojās no tolaik ārzemēs populārā televīzijas šova, ar tādu pat nosaukumu. Lai arī spēļu izstrāde nav Raimonda specialitāte, viņš sava prieka pēc radīja Lingo, līdzīgi kā vēl vienu šajā sarakstā atrodamu veikumu. Tikai laimīgas apstākļu sakritības dēļ, abas spēles tika iekļautas Tildes komplektācijā, līdz ar to arī lielākajā daļā datoru, kas tika pārdoti Latvijā. Lingo mērķis ir pavisam elementārs. Pēc iespējas ātrāk uzminēt piecu burtu vārdu, kuru no sava plašā krājuma, automātiski uzģenerējis dators.

Karogs

Līdzīgi kā iepriekšminētā spēle, ko izstrādājis Raimonds Rudmanis, arī šī ideja tika ņemta no jau esošas spēles. To mīlēja spēlēt kara virsnieki brīvajā laikā, un pēc sava principa, tā atgādina apvienojumu starp kuģiem un šahu. Katram spēlētājam ir dots konkrēts figūru skaits, kas atšķiras savā spēkā, tikmēr pretinieka figūru izvietojums nav zināms. Tāpat arī nevar skaidri zināt, kur tieši novietots pretinieka karogs, tikmēr tā sagrābšana, ir spēles galvenais mērķis. Arī Karogu iespējams dabūt uz viedierīcēm, tiesa gan, jaunā veidolā. Meklē pēc nosaukuma – Heroic Battle.

Full tilt! Pinball

Līdz ar modernāku datoru ienākšanu mūsu mājās un birojos, sāka arī parādīties iespaidīgāka paskata spēles. Viena no tām – Full Tilt! Pinball, kļuva par lielisku brīvā laika izklaidi, atveidojot pinball mašīnās piedāvāto spēli, tikai mūsu datora ekrānos, nevis milzīgās kastēs uz četrām kājām. Spēles uzdevums ir vēl elementārāks par rakstā iepriekšminētajām izklaides platformām. Tiklīdz kā bumbiņa tiek palaista laukumā, izmantojot vien divas pogas, jāparūpējas, lai tā neiekrīt starp aizsargvālītēm. Lai arī šis uzdevums ir vienkāršs, visa spēles sāls ir atrodama spējā noturēt uzmanību ilgtermiņā. Uzvarēs pacietīgākais. Vai arī tas, kuram vairāk laika.

Minesweeper

Spēle, kas daudziem ir mistērija, tikmēr citiem šķiet elementāra. Vadoties pēc dotajām koordinātēm, ir jāspēj atklāt un neitralizēt visas mīnas, kas atrodamas spēles laukumā. Izklausās vienkārši un visā visumā, tā arī ir. Galvenais ir saprast un zināt visas spēles funkcijas, un tad atliek vien veiksmīgi tās izpildīt. Reizēm gan var nākties arī riskēt, kad mīna var atrasties jebkurā no 3 lauciņiem, un vienīgais veids kā to uzzināt, ir kāpt virsū.

PAC – MAN

Nupat 40 gadu jubileju nosvinējusī spēle, kura gan netika iekļauta Latvijā pieejamo datoru oriģinālajā instalācijā. To varēja dabūt uz sava datora kā atsevišķu programmu, ar disketes palīdzību. Šī ātri vien kļuva par vienu no pieejamajākajām un aizraujošākajām spēlēm, galvenokārt, savas vienkāršības dēļ. Neatkarīgi no vecuma un pieredzes datorspēlēs, PAC-MAN varēja izprast ikviens, turklāt ātri. Pirmā spēles versija bija pieejama uz īpaši pielāgotas arkādes, 1980. gadā, tikmēr mūsdienās, to var spēlēt gluži vienkārši, ierakstot google meklē

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO